All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Tyger

    Tyger Aktivista

  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tyger likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Najbolji izbor ti je da zaobidjes oba ta auta.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Iz kojeg razloga?
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Šuhva su mi ovi iz RS, gori su od naših švercera. Gledaj auto lokalno, da možeš odvući u ovlašteni servis, po mogućnosti da kupiš od nekoga ko privatno prodaje svoje auto.
    Auta iz uvoza su gore plaćena 1000-2000eura, izračunaj poslije carine i pdv koliko njima ostane...

    Konkretno ova Meriva farbana naprijed i nazad, vidiš na slikama iz aviona, uvoz iz Švicarske a naljepnica servisa iz Italije... Motor, i da je ispravan, slab je, vozio ga lično.

    C-Max, isto mi izgleda naprijed farban, a nešto mi šuhva i ova kilometraža.

    Jučer sam vidio Golfa 5, sa servisima izašao čovjeka 10 000KM, kupljen u Živinicama od švercera. Otišao limaru malo da popravi zadnji rub, kad ga je čovjek podigao, truho sav odozdo. Oba praga, lijeva polustranica i zadnji branik, najmanje 1500KM u limariju. Isto tako Audi A4 2010 godište, komplet motor se morao izvaditi da se radi limarija, a masno plaćen. Pod utiskom sam zbog toga od jučer pa zato savjetujem samo lokalno, provjereno uzmi.
    Ili plati nekome da ti nadje dobro auto, daj 100-200KM, bolje nego da te zaboli glava. I u ovlašteni servis na detaljan pregled motora i ovjesa.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa jebiga sva su iz švice sada, koje god da otvoriš na piku. A Meriva je iz Italije nine covjek niti spomenuo švicu i privatno je vozilo, nije auto kuća nikakva. Za farbanje ne znam, zadnji branik stvarno djeluje da je druge nijanse.
    A ovlaštenbi i pregled svakako, mislim da je glupo kupiti bilo šta ako se ne digne auto i ne pogleda detaljno. Ebga izgleda da je teško naći da nioje vraćana kilometraža.
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    93km pregled u asi platis i prst u uho. Samo budala kupi naslijepo auto.
     
  8. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    Da li neko ima preporuku za servisera/reparatora dizni za 1.6 TDI?? Regija SI BiH...
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moj Cmax je iste boje kao i taj s oglasa i branici su mi isto tako na oko malo drugacije nijanse.Branici su plasticni pa boja ne izgleda 100% isto na plastici i na limu. Ja bih pogledao tog Cmaxa u zivo. Igleda odlicno i samim tim sto je benzinac 99% da je kilometraza orginal. Samo ga treba podici na dizalicu i pogledat limariju odozdo posebno zadnji kraj. To im je najslabija tacka.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dino73n hvala Dino :) i ja mislim, a i meriva vjerovatno nije farbana to jednostavno zna ispasti na slikama plus boja na plastici prije izblijedi.

    Uzput Senic 2010 god 1.9 vs Meriva vs C Max koji je po tebi najbolji izbor.
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Opet c-max najbolji izbor.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jasko, kruzni tok Sicki Brod
     
    BodySnatcher likes this.
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    donjapa likes this.
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    [​IMG]

    Instrument tabla na Chargeru iz 1966. Jbt pa izgleda bolje nego vecina novih auta.
     
    aNaToMiC !, forzamilan and Vedo like this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa bolja je i bila, samo metal i koža.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    aNaToMiC ! likes this.
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    7200 kubika, V8.
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    7200 kubika, 425 konja, nisam mislio da je orginalni imao toliko fakat.
    Obicno ti motori iz 60tih i 70ih su bili ogromni, sa velikim nm i vrlo malo konja za kubikazu.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam je li radio kakve modifikacije, inace ovaj motor je bio deklariran na 375KS, medjutim u stvarnosti nije imao toliko, ni 300KS zapravo. U to vrijeme u USA su “varali” na tim brojkama jer ne bi ukljucili u racunicu cak ni filter zraka motora, ni ispusnu granu, ni potrosace niti bilo sta drugo. Odnosno mogao je toliko proizvodit jedino na test benchu. Eto danas slucajno naletio na to, nisam ni ja znao. “TIL”, sto bi rekli. I nakon toga su dosle strozije eko regulacije i na to sve i naftna kriza. Pa su te grdosije od 6, 7 ili 8 hiljada kubika odjednom proizvodile po 150 ili 200KS.