Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Potvrdjeno je da sa Japancima/Amarima stizu 3 Pacificke mape. Sto ne znaci da nece biti jos nekad kasnije. Znaci do kraja Oktobra, Novembra bi trebali imati 9 novih mapa.

    I bdw. ona Underground mapa nije remake Metroa, nego potpuno nova mapa koja je inspirisana Metro mapom. Da budem iskren malo razocaravajuca vijest. Ja sam ocekivao Meteo, sa kojim dodatkom, mozda koji jos prolazom ili nesto, ali vecinom sve isto. Ovako izgleda ce biti potpuno drugacija mapa.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Uletim danas sa rajom na server, sponam, i ne mogu koristiti nista osim pistolja. Kad prebacim na pusku, rpg... samo prazne ruke. Reko popravit ce suicide pa respawn, ma jok. Ne samo da je se to desavalo, nego protivnici i saigraci su mi ovako izgledali, i kretali se kao vojnici iz Army Men igrice. Lol
    Izadjem sa servera, pa re-join na raju, samo crn ekran. Cujem game sound u pozadini, pucnjavu... ali nista ne loada. Tek se popravilo kad sam restartao aplikaciju. Poslije toga igrali 3-4 sata bez ikakvih problema, i odlicnih partija bilo. :D[​IMG]
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Reinstaliraj grafičke drivere. Ako vec nisi, flešuj bios i obriši prasinu.. oh, wait. Lol. Vidi stepenica ko klizalište.

    Ja cekam da rijese onaj FPS drop. ISto je i na konzolama i na PC-u samo kako koga trefi. Kada ide novi peč ?
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Hahahaha. :) Mislim da je ovo do servera bilo, jer je bio pun Arapa i Spanaca. I jarani su imali hit detection issues, pa smo promjenuli server nakon te runde, i na ovom novom serveru ostali svo vrijeme, citavih 7 mecheva. Malo aktivnije igram zadnjih 4-5 dana, i nisam imao nikakvih problema. Ovo iz vedra neba. :D

    Update... nemam pojma. Znam da mapa stize 27og, a obicno patch izbace heftu prije. Pa kontam za sedmicu do 10 dana da bi mogao biti patch. Pratim Twitter ali i dalje se samo vrte vijesti novim mapama, niko ne spominje patch. Jesam procitao par puta da im je taj stutter sto spominjes top prioritet. Ne spominju da li su blizu da poprave.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    NAILS likes this.
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar nece fixati moj ISP. Thx, valjda bude nesto. Ali je cudan sttutering. Ne registruje ga uvjek program za ocitavanje FPS-a. Ono, ides 70 FPS ali štuca, freeza. Gledam jedan "fix", fol treba igrati na 130% scaling. A poslije kad je lik "fiksao", trza mu vise nego meni haha.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Hahahaha to fixovi po YT? Mora da ima brdo interesantnih. :D
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kakvih dobrih comeback pobjeda danas. Na Devastation gubili 35:130 u tiketima, i dobijemo 3:0.
    Na Aerodrom bili Britankska strana. Nismo ni izasli iz spawna se moglo vidjeti da jedva cekaju da zalegnu i snapaju. Tako i bi. Mi nismo uzeli ni A-B, protivnik vec uzeo 4 zastave. Uzeli nam i hangar, ili ti ga C zastavu. Stisli nas skroz do nase dvije zastave. Bilo u jednom trenutku 350:600+ tiketa. Nismo mogli disat. Onda mi medik i smoke po desnoj strani i iz petog pokusaja se probijemo i uzmemo E. Napokon ekipa onda se malo aktivira, i all out war na skoro svim zastavama. Na kraju gubimo 1:5, i dobijemo 1:0. Kad sam skocio komsije su me cule. :D

    Odigrali 10ak partija na istom serveru. Kao u stara dobra vremena kad se BF vazdanski igrao. Pretty good BattleFEEL day.
     
    Last edited: Jun 17, 2019
    Vedo likes this.
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jel retardiran conquest ko na bf1 da ticketima

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nije, nije. Stari sistem ticket bleed su vratili. Na BF1 comeback kad gubis 100-200 tiketa je bio skoro pa nemoguca misija. Na BF5 eto mi jucer gubili skoro 300 tiketa i dobili.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Na bf1 čitavo vrijeme vodis i na kraju izgubila.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Baš sam malo igrao kec kako ovaj stuttering smara, i kao da su igre sa dva razlicita enginea. Plašim se da su oni frostbite syebali za naredne naslove. Cak i kada upalim TAA i one sve efekte, vidljivost je jedno 3 puta bolja. Lakše uočiš protivnika u mraku na BF1 nego na Fjel ili Rotterdamu.
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Upalim BF5 nakon dugo vremena sa istim postavkama kao i prije, igra bas trza.

    Prebacim na DX11 trza dosta manje ali nije onako smooth kao sto je bilo prije.

    Primjetim da je CPU usage dosta visi u odnosu na prije kada sam igrao oko 80% sa spike na 100%, na mom 6c/12t procesoru @ 4.25Ghz i RAM @ 2333MHz QC CL10.

    Deff nesto su usrali.

    Zato hvala bogu na BF3 vratio se nakon 4 god , ma milina i nevjerovatan fun :D
     
  15. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Za nvidia GPU korisnike preporucujem da iskljuce Nvidia Ansel Overlay koji se pali kada se pokrene igra. Overlay se otvara kombinacijom tipki ALT+F2 ali da bi se u potpunosti iskljucio mora se otici na "C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Ansel\Tools" pokrenuti fajl "NvCameraConfiguration.exe" i iskljuciti overlay.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Izasao je patch. 10gb za PC, 7 za konzole.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel sabrao neko koliko je teska igra na pc-u, mislim da je oko 100GB.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Izašao je update. Oko desetak giga. Sredili su performanse. Igra klizi. Novi bugovi, koje sam primjetio u nekih pola sata, timski igraci nekada nemaju indikator da su timski:

    [​IMG]

    Ne moze se odmah skuziti po uniformi kao u starijim naslovima da je tvoj igrac ili neprijatel jpa bezze pucas dok ne skontas. Ali nije prikazan ni na mapi: https://i.ibb.co/PMcSQNW/image.png

    Isto tako pola uniforme zna da nestane:

    [​IMG]

    Mada je bio i slican bug prije ovoga ali je bilo da se donji dio, polovica vojnika ne vidi. A sada je kao "selektivno". Vidis puca neko na tebe a naziru se samo ruke.

    I ovi bug je sa ADS. Kada kliknes za ADS, ponekad zaglavi u sred animacije. Nije dugo, mozda na sekundi ali dovoljno da zagines.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne pamtim patch u kojem nisu nesto pokvarili. Eno morali iskljuciti matchmaking za Firestorm jer su ga pokvarili i ne radi kako treba.