Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. Esh

    Esh HWB

    Pa sad je vrijeme da se kupuje RAM, SSD, ima i fina ponuda last-gen kartica..
     
    Picoooka likes this.
  2. Picoooka

    Picoooka Guest

  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Zato što većina parova sada ima USD par, pa ljudi više kroz njega ulaze, ne daju im svoj dragocjeni btc :)

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Evo ga haman $14K BTC
     
    Vedo likes this.
  5. Esh

    Esh HWB

  6. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Koga zanima da ulozi kod bitpande dok je prva faza u toku:
    https://www.bitpanda.com/en/best

    Cardano pada lagano, trenutno 0.0585 . hajmo jos malo pa da se kupuje :)
     
  7. Lamagician

    Lamagician Komšija

  8. Neso

    Neso Komšija

  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Ima li ko preporuciti kakvo OK stivo za pocetak trgovine kriptovalutama?

    Procito sam par tutoriala s reddit-a i poslusao par videa od Antonopoulos-a, ali on previse ide u tehnicke detalje i glorifikovanje kriptovaluta a mene zanima iskljucivo trading i to 4fun za sada. Iz ovoga sto sam trenutno procitao kontam da pocnem jednostavno s Coinbase-om i offline wallet-om ili eventualno da uzmem i Nano Ledger S. Nisam mislio nista previse za pocetak mozda 200-300e pa sto se mene tice moze i stajati long term a i mogu odvojiti dio toga za neke dnevne transakcije za "igru".

    Ima li ko iskustva (pored mininga)? I takodjer ako imate preporuke nekih portala sa vijestima, rumoursima itd. o kriptovalutama bio bih zahvalan.
     
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

    i ja sam krenuo 4fun s 200-300 eur...zapravo svaki mjesec uplatim 30 pa pratim malo chartove i desavanja...postavim alerte kad padne na cijenu za koju bi kupio isl. Najvise imam ADA (cardano)...zanimljiv projekat: https://www.cardano.org/en/home/



    offline wallet (metamask) koristim za ETH a ostalo mi je na BITPANDA austrijski trading. samo kod mene sve long term, uplatim bez ikakvih ocekivanja za dobit i zaboravim na te pare i ne opterecujem se cestim dropovima isl.
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Pa neko štivo za trgovinu kriptovalutama posebno nemaš, imas dosta stiva za tehničku analizu, ako na to misliš, i trade na margini, mada ja bjezim od toga, rizik je prevelik, i moras dosta vremena oko toga provoditi ako mislis ista zaraditi, više sam za pristuo uložim za long term na neke projekte, i nadam se nekom dobitku.

    Sto se tiče same tehničke analize i tutorijala, imaš creed na youtube, vrh su mu, isto tako philancone, fibfib, i dragulj s nasih prostora dzenis
    https://t.me/DzenisTA to su neki likovi koji sj vrijedni spomena bar ovo sto sam ja primjetio.
    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 13, 2019
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja sam kontao gruhnuti mozda 100-150 u Bitcoin i 50ak Eura u Ethereum... Ako imate kakvog stiva o tradingu slobodno saljite linkove. I imate li kakve portale koje pratite za latest news i spekulacije ili Googlate all around? :D
     
  13. Lamagician

    Lamagician Komšija

    ko je poceo pratiti kada sam zadnji put pisao, padao je cardano (ADA) i ETC, a zadnju sedmicu naglo skocio pa tako lako od 500eu ode na 1500 eu i i dalje raste :) samo nek ide u nebesa :D

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Skocise valute malo. Nadam se da ce nastaviti, ja i zavoravio da imam BCH :)
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Zna li neko postoji li drugi nacin osim BCX u BiH da se kripto proda tj. konvertuje u BAM? Nesto im trenutno ne rade registracije a hocu da prodam sto imam.
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Samo licno
     
  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Sta mislis pod licno? Povucem na neki exchange/trading site tipa Coinbase ili Bybit, tamo prodam BTC/EUR pa onda bank transferom na devizni racun ili?
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nadjes se sa nekim licno :D
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Imas crypto.ba, tamo uvijek imaš nekoga tko kupuje ili prodaje kripto.
    Plus ovaj bcx ekipa je isto tamo, dakle idi na crypti.ba i discord njihov i malo tamo pogledaj.

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Uspio sam otvoriti nalog na BCX tako da cu to danas tamo rijesiti. Par markica provizije ali prezivjet ce se. :D