All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zna li iko živ šta je ovo po autu, ima ih dosta. Izgledaju kao izmet insekata, ali nije, tvrdo ko kamen. Jel' smola? Otkud smola? Kako ukloniti da ne sredim lak.

    [​IMG]
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Je li bilo parkirano ispod drveta?
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jeste, ali duže vremena ga parkiram ispod tog drveta, a tek na zadnjem pranju sam primjetio ovo. Definitivno ne bih rekao da je od tog drveta. Smola ne znam odakle da bude.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prijatelj prosao pored zgrade koja je u izgradnji, poprskali ga malterom. Isto tako sitno, kao kapi kise, nije ni primjetio na prvu. Kad se osusilo ko kamen. Ostale fleke na limu.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    prijatelj trebaju sljedece informacije, pa me zamolio ako mogu ja sta saznati


    "Trazim dobrog mehanicara za BMW. Treba mi mehanicar koji je u stanju da mi odradi dijagnostiku i provjeru stanja motora a pogotovo lanca. Radi se o BMWu 3 iz 2011.godine pa da vidim jel mu motor ok a lanac najvise jer zna puknut i ujebat sve
    Znaci dobar mehanicar za BMW koji dijagnostiku moze da odradi. TOMIC dere guzice s cijenama plus cekanja su mu po 15 dana"
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma ovo meni djeluje kao smola, ali ne znam odakle. Potrazit cu kakvo sredstvo za skidanje.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    Da li si blizu neke industrije? meni djeluje kao da je od insekta, odležalo na suncu neko vrijeme..
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nisam blizu nikakve industrije, picajzla sam, perem auto svakih par dana, nema sanse da je stajalo neko vrijeme ... probao sam noktom sa stakla skinuti, moze, razmazuje se, definitivno neka smola ...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ako je smola probaj sa deterndzentom za sudje, rastvori je skroz. Tipicno smola ispod drveta dodje u pojedinim periodima i onda je bude po cijelom autu, nije bas da je samo jedna tacka pala (mada ovisi, ako si bio parkiran malo dalje pa da je nanijelo, ko ce ga znati).

    Probaj rastvoriti sa deterdzentom, znam da to pomaze kod obicne smole.

    EDIT: Moze i ona smjesa za prozor, mr propper ili kako god :)
     
    Alibegovic likes this.
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    (FINA servis) Muhamed, decenijama mu je otac (a onda i on) bio ofishl BMW servis u BiH, sve dok Tomic nije otvorio svoj servis.
    061 171 485
     
    EL NINO CFC likes this.
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  12. Vedo

    Vedo Moderator

  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Vjeruj mi da sam puno razmisljao o tom autu ali se nikako nisam mogao nakaniti da ga uzmem. Prije svega imaju samo 2-3 prodajna mjesta u Swe tako da nisam imao priliku testirati a malo sam bio skeptican oko cijele DS ideje, tj da budu samostalni, kako ce biti sa servisima i ostalim stvarima. Imali su skoro odlicne cijene/popuste tako da to treba ganjati. Ako se odlucisu uzeti rado bi cuo utiske. Ja sam vec narucio Tiguana ali za tri godine rado na DS-a ako sve bude udure.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ebg sad ce neko reci da je ovaj interijer lijep, a preuzet iz 3008-ice koja je kako kazete ruzna :D
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Meni se DS interijer uvijek svidjao, cak i kod DS5. Ali generalni utisak, komfor, izolacija, ko da si na oblaku :)
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Na novog Macana meni vise baca :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  17. Lamagician

    Lamagician Komšija

    3008 interijer je samo dosao prije vremena. sad ce svi slicno ili isto praviti :)
     
    heroic likes this.
  18. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    Pozdrav, da li u vožnji pratite board comp?
    konkretno, mijenjate li brzine kad to joard sugeriše? I .. da li bih imao neku korist od update software u ovlaštenom servisu, jer je auto 1.6 dieselgate?
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja kad bi mjenjao kad BC kaže umrlo bi auto na prvom brdu. Jel dođe na 1500rpm ono vrišti da mijenjam... To na sluzbenim kad ih vozim, a Privatni je sad automatik pa jebi ga, nek šalta kako hoće, ako vidim da se pati i počne da me nervira šitn3m ga u sport i onda šalta kako meni više odgovara, na višim obrtajima.

    Sent from my Huawei P30
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nema šanse. Prvih dana me to iritiralo sad totalno ignorišem njegove sugestije za mijenjanje brzina.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk