Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Reventon
    Da bi igra bila 100 giga trebaju dodati sadrzaja. A ovim tempo, svakih pola godine nova mapa, nece biti 100GB ni za deceniju. Teška je 68GB.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    BF5 74GB
    BF1 112GB
    BF4 72GB.

    Na PS4.
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    [​IMG]
    Evo nakon posljednjeg update-a.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne znam kakve su to verzije kod vas ali moj BF5 folder je 98.5 GB


    [​IMG]
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Imaš viška lol..
     
  6. veki81

    veki81 Aktivista

    Izgleda da ovi noviji cheatovi puno zauzmu :D.
     
    forzamilan likes this.
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sta su se nakvarili svega jucerasnjim patchom. Nevidljivi ljudi trckaraju okolo. Fighter avioni nemaju hit detekciju. Hit detekcija generalno od jucerasnjeg patcha je nikad gora. Sa zh pucam ljude, vidm tjelo im se trza od pogotka ali ne dobijam hit. TTD imam osjecaj isto tako nikad gori. Skoro 1/3 smrti od jucer se desi da je 'one shot'. Uzas jebote koliko su nesposobni postali ovi iz DICE Sweden.
     
  8. dag_sa

    dag_sa Novi član

    Zato su dodali ovo :D Davnih dana postala parodija od igre...

     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Implementirali su stutter i na PS4, i to se desava nakon killova. Ubijes lika -> stutter, i ako ima jos jedan lik tu, jebo si jeza u ledja.
    Danas uletim bas i u fighter avione da vidim na sta to lici. Treba mi 5minuta da ubijem Stuku. Svaki 50 hitac registruje kao hit.
    Hit detekcija generalno od patcha je uzzzas. Umire se iza coskova. TTD one frame smrt se sad desava u vecini slucaja. Nemas sanse regovat.
    Opet su izgleda povecali headshot hit box snajperima, jer svi imaju God aim, i svi te headshotaju bez po muke. Glava kao da mi cocin bubanj.
    Nevidljivi ljudi na svakom cosku trckaraju.

    Kad je izasao patch, izbacili su 'greskom' za vozila epic skinove koje si mogao uzeti za CC. Kad su skontali 'gresku' (veoma brzo), odmah su to povukli. Znaci odmah quick fix kad je u pitanju stvari za koje moras prave pare trositi. Evo vec 3 dana igra se raspada, i ni jedan hot fix da bi se stanje stabilizovalo. A kad je za skinove bilo to citav se DICE digao.

    Ubise puru u svojoj igri i svejedno im.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Vecina starih igraca je napustilo serijal sa izlaskom BF1. Sve se raspalo. Najvise se kec dopao novim igracima. Ne znaju za stare naslove.

    A BF1 je blago receno tri puta bolja igra. Na stranu bagoviti BF5, bolje borbe, bolje napucavanje, bolja timska igra, bolje mape itd itd. Baš se vidi da su dosta vise para i rada uloziili u kec.. zbog kojeg sam kompletan origin acc prodao.

    Sad skontaj gdje je BF5. Nema tu popravke. Treba igrati planetside 2.
     
    Patton2410 and Reventon like this.
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    BF1 da nije imao bahamute, spam granatama/explozivima, robokap konje, sweetspot snajpere i pick up univerzalne vojnike je mogao biti odlican. Al' majke mi da su te stvari izostavili i implementirali BF5 gunplay ta bi igra grmila.

    Ovako sam na BF1 zavrsio sa 150-200 sati igranja, i to nisam uzivao vecinu odigranog. BF5 je u 3 puta gorem stanju sto se tice ispoliranosti (na ps4 pogotovo nakon ovog zadnjeg patcha. Prije patcha radila 16 puta bolje), ali imam vec 500 sati i daleko vise uzivam u ovom pokvarenom sranju nego li sam na ispoliranom bf1.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Na BF1 moras birati mape i modove koji nemaju te pizdariye.Recimo argonne forest nema avione. Ima voz ali nije toliko strasno. Achi baba nema ništa od vozila. Fort de vaux isto tako mada je ona slicna lockeru. Ima mozda malo bolji dizajn.

    Ali da, #1 problem su je explozijama. Sve zivo grmi na mapi. Avioni su najgori. Monte grappa-u je nemoguce igrati. A BF5 me ni malo ne privlaci, od prvog dana.

     
    Last edited: Jun 27, 2019
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam osjecaj da se sad zale na performanse oni kojima je igra dobro radila, haha. Meni ide super samo je dosta nevidljivih igraca. Navodno je u pitanju neka uniforma koja buguje. Bas me zanima da li košta 10$.

    [​IMG]

     
    Last edited: Jun 28, 2019
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Danas saznam da su sa zadnjim patchom supacki vratili visual recoil. Nisu naravno spominjali prije patcha, ni u patch notes, ni poslije patcha. Jos jedna stvar koju doslovno niko nije trazio da se mijenja. :D

    Danas igram tenkom na Panzerstorm, i stutter doslovno se pojavi kad god ubijem nekog. I to, stutter se javi, a meni nije ni izbacilo kill confirmed. Ako stutteram znam da sam ubio nekog, ne moram ni gledat jesam li. Hahaha. Stutter koji sam imao kad puskama ubijam danas se nije pojavljivao, a moguc fix koji sam uradio je da nemam niti jedan assignment stavljan. Neko mi juce savjetova da to odradim, i et' kao pomoglo, barem pjehe kad sam. U tenku je uzas, nedaj Boze nikom. Sta li za to trebam uraditi da se popravi, mozda nositi dvije razlicite carape?! Hahahaha

    Boze sacuvaj i sakloni.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako misliš visual recoil, random bullet deviation?
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma vizualni recoil ti je u osnovi, da nisan ne reprezentuje tacno recoil koji puska ima i gdje tacno pucas. To je bilo na pocetku BF5 pa su il skroz smanjili ili skroz ukinuli i sad opet aktivirali.

     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, to je RBD.

    Maloprije igrao, nisu ga vratili ovim pečom. Barem ne na PC-u:

     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nebi rekao da su to iste stvari, ali nije ni vazno. RBD znaci da u trenutcima RNG odredjuje gdje ce meci ici, sto nikad nije ni postojalo na BF5. Dok visual recoil je tu bio prva 2-3 mjeseca kad je BF5 izasao da bi ga ukinuli i sada vratili. Mozda su ga opet ukinuli jer su izbacili 2-3 server side hotfixa jucer, jer citam maloprije da su 'inadvertently' (greskom) to ubacili u igru sa zadnjim patchom.

    Shit show kako god.
     
    Last edited: Jun 29, 2019
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam opet na sta mislis ali evo gledam ovaj video na izlasku BF5 i isto mi izgleda:

     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Last edited: Jun 29, 2019