AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. vutra

    vutra Komšija

  2. Esh

    Esh HWB

    Ryzen 5 3400G: https://www.techspot.com/review/1878-amd-ryzen-3400g/

    Povecane cpu performanse, no gpu integracija prakticno na nivou prethodne generacije. Uz normalne cijene diskretnih kartica, puno vise smisla ima ovaj put kupiti jeftiniji cpu i karticu odvojeno.

    +

     
    Last edited: Jul 21, 2019
    Neso likes this.
  3. Neso

    Neso Komšija

  4. Decerto

    Decerto Komšija

    meni sasvim normalno...iskreno,kakve su ti opcije danas za procesor ? Daj jedan intelov procesor koji pase bolje od recimo R5 2600,2700,3600 ili 3700 procesora. Ili da kupis i5 osme generacije sa 6 jezgri i 6 threadova,koji R5 2600 pojede.
     
  5. Neso

    Neso Komšija

     
    Lamagician likes this.
  6. Esh

    Esh HWB

    Last edited: Aug 10, 2019
    mirzet1976 likes this.
  7. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Evo ovako prije nekoliko dana sam kupio sebi rayzen R5 3600. Pokusao sam isti da instaliram na ploci B350 Tomahawk medjutim nije jednostavno htio da posta iako sam prethodno updejtovao Bios,
    nista samo crn ekran bez ikakve mogucnosti da udjem u BIOS nista jednostavno mrtav, sve sto se desi kad ga upalim jest da se upale ventilatori i to je to.
    Medjutim kad vratim na tu plocu R5 2600 radi sve bez pola muke, tako da sam se razljutio i otisao kupio novu maticnu plocu Asus x570 TUF Gaming plus plocu da bi mi se ponovo desila ista stvar da nisam mogao da postujem u BIOS
    sta god da sam probao jednostavno ploca je auromatski pokusavala da bootuje u win ali bezuspjesno. Napokon kad sam povadio sve sa ploce i ostavio samsung M.2 970 1TB plus sa vec instaliranim win 10 na njim, tako da je nekako postovao.
    Ali i dalje ostaje problem sto ne mogu da podesim brzinu memorije, da li je neko imao nekakvih slicnih problema sa asus plocama ili generalno sa Rayzenom R5 3600 procesorom?
    Zahvaljujem se unaprijed svim kolegama sa Forma. :)
     
  8. Esh

    Esh HWB

    @WhiteNinja baci pogled na ovaj video sa Asusovog sajta:

     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koje b450 ploče out of the Box podržavaju ryzen 3600? Do nekih 90 eur?
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Mislim da na svakoj prvo moras updateovat BIOS, osim ako nema revizija da su se vec pojavile.. Generalno, MSI ploce dobro stoje na prosloj generaciji.
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa pojavile su se msi max modeli
     
    Esh likes this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako je dobra ova Vega 8. Jucer odem do sestre da vidim da li se mali (6 godina) moze igrati na računaru dok ne uzmu PS Classic.

    2200G, 8GB rama, 256GB SSD.

    TrackMania, CS:GO, TF2, Minecraft, WarThunder itd itd, sve pići preko 60FPS na 1680x1050rez.



    Sad se na office PC-u moze fino igrati.
     
    forzamilan, FearLess and Esh like this.
  13. Neso

    Neso Komšija

    Zanimljivo stivo od Coreteksa.

     
    Reventon likes this.
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Ovaj coreteks mrtvi fanboj, pogledaj mu samo kretenskih naziva videa.
     
    Aldiin and Decerto like this.
  15. Neso

    Neso Komšija

    Dobar mu je sadrzaj.
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Misliš dobar ili objektivan?
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    Dobar, kao sto sam napisao. Nista ti drugo ne preostaje nego da mu sarnes jedan mail kritike haha :D
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Nemam mu ja šta pisati, fanboj pamfleti me ne interesuju sekunde. Samo je bitno na vrijeme prepoznati da kanal nema veze sa novinarstvom.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Ovo ce biti interesantno pratiti jer vec vidim paniku, ljudi vracaju procesore, kao nije to ta “brzina”, a poslije potencijalni problemi sa temperaturom :D
     
  20. Piroman

    Piroman Komšija



    Švabo detaljno analizirao i digao prašinu opasno. :D

    Samo nekih 5% 3900x čipova postižu reklamirani boost, a kod 3600 svaki drugi.
     
    Lamagician likes this.