Ljetovanje...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by mobsterc, Jun 7, 2016.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Island bookiran za Septembar. Jos jedan produzeni vikend iskombinovati izmedju Italije i Islanda i otici u Stockholm i meni dosta za ovu godinu. Ove godine nisam vidio mora ali sam upisao 5 novih drzava (tj. 6 racunajuci da sam preselio u Dansku) od kojih je jedna i dugo iscekivana USA, tako da nije los trade-off sve u svemu. :D
     
    EL NINO CFC and Stevie_Ray like this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nego kako je vrijeme u Danskoj, ima li kise? :)
    Rodjak zivi u Danskoj, cini mi se Vejle da je grad. Kaze kisa padala dva i pol mjeseca, kad se nije objesio od depresije :D
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Kazu da je prosla godina bila najsuncanija u posljednjih 60 ili tako nesto, i ova ce izgleda biti slicna. Ja sam ovdje evo skoro 2 mjeseca, bila su mozda 3-4 dana da je pala kisa ali pravo. Uglavnom suncano. Ako padne to naleti pljusak 5 min i to je to. Ali da se zna izmijeniti kisa pljusak po 3x dnevno, zna :D

    Pretprosli vikend je 26 bilo, ljudi poludili po fontanama se kupaju :D Sto se mene tice ja bi dozivotno potpisao za ovakvo vrijeme. Izmedju 20 i 24 svaki dan, ni previse ni premalo.

    Sok mi je jedino bio sto je tipa u 23:00 vani jos haman dan. A navecer kad padne mrak uopste se ne smraci skroz kao kod nas nego je i dalje donekle vidljivo, nije mrkli mrak. Ali s druge strane zima ce biti depra teska sa 4-5h dnevno ukupnog daylight-a... to ce biti izazov pregurati. Svane od 12 do 5.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da Vam prenesem iskustvo od danas. Krenem na godisnji prema Splitu i na Kamenskom predjem kao i uvjek i dodjem skoro do Splita i slučajno skužim da mi fali pasoš.
    Kad sam prešao granicu stavim pasoše i saobracajnu kraj mjenjača pa cu to kasnije složiti i tako stanem na parking kad šok. Saobracajna i 3 pasoša su tu al jedan nedostaje. Prevrnem auto u sekundi al nema mu ni traga. I kako znam da nisam nigdje stajao ja nazad na granicu ko metak. 40km vožnje i na kućicu direkt...kad tamo policajac/carinik se smješka. Kaže Dino, Dino, mislio sam da ceš skontat tek kad kreneš kući.

    Znaci dobro gledajte. Putujem dosta al ovo nisam do sad doživio.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Vedo likes this.
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja uvijek dobacim pasose zeni i kazem da provjeri jesu li svi vraceni, a nije da sam imo lose iskustvo. :D
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ja prošle godine noć pred polazak skontam da mi je istekao :D pet godina važio, prošlo kao pet dana :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam trebao za prvi maj s društvom u Hr ici.

    Krenem tako dan prije kući, išao navečer s busem onim za Bihać. Sve pripremio šta sam trebao ponijeti i onda se na izlazu iz Viteza sjetim da mi je ostao pasoš u latici.

    Jedva čekam kad će ove stvari digitalizovati

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakav kreten, jos se smjeska sto ti nije vratio pasos.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    MakaveliTheDon likes this.
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pasoš jest digitalizovan. To što nosiš ili u tvom slučaju ne nosiš sa sobom je kao tvoj ID, tvoj token. Šta si mislio pod digitalizacijom, da ga nosiš u mobitelu? Što li ne može to... :) Toliko se novca ulaže i toliko tehnologija postoji za izradu i sigurnost pasoša i opet nije 100% sigurno, a ti bi ga nosio u mobitelu :)
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Tu varijantu s telefonom bih sad objeručke prihvatio da sad može.



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    I obavezno pogledati u saobracajnoj jel uredno vracen zeleni karton i polica, jaranu su tako slucajno zadrzali zeleni karton.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kad smo kod te digitalizacije ja bi volio da vise prodavnica podrava nfc...
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Svaka koja ima noviji pos a vecina ima i podrzava beskontaktno podrzava i nfc. Vecina ne zna pa kaze nemoze :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam probao u par prodavnica, nije moglo.. na šta trebam obratiti pozornost?

    Pitao jednom podrzava li terminal NFC, zena me gleda kao da sam ju pitao da li postoji Bog..
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nemoj tako pitati, pitaj podrzava li bezkontaktno placanje, nasim jezikom.

    Ja mislim ako sam dobro upratio, ako POS ima na sebi ilustraciju od wifi-a, onda radi nfc
     
  16. Tyger

    Tyger Aktivista

    Tako je provjereno, provjereno radi POS aparat Raiffeisen u Bingu
     
  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja sam Unicredit karticom uredno u vecim Mercatorima placao bezkontaktno kad je to tek krenulo kod nas, ima i 2 godine. Trebat ce nama jos 20 g0dina da to svaki objekat ima ali dobro je i ovo za sada...
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo ja baš aktivirao ma mobitelu, super stvar. Valjda podržava svaki pos na kojem možeš bezkomtakno platiti karticom, trebalo bi onda i mobitelom da može.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da, ako telefon podrzava NFC, mozes placati. Ja na apple watch ovo nabacio, bas je zgodno, platim satom, ljudi gledaju wtf :p
     
  20. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Koliko dugo traje proces da dobijes turisticku vizu za USA?