Procjena: Fujitsu U772

Discussion in 'Računari i komponente' started by VR6, Jun 23, 2019.

  1. VR6

    VR6 Komšija

    Interesuje me koliko kosta laptop koji trenutno koristim, u pitanju je tanki laptop karakteristika:
    i5 3437u
    8gb rama, 256 ssd
    14",ali je velicinom kao 13" , baterija dosta dugo drzi
    stanje laptopa 8/10, tastatura monitor kao novi, vanjska gornja strana oklopa malo izgrebana,nije ispadao

    ako jos nesto treba za precizniju procjenu napisat cu
     
  2. VR6

    VR6 Komšija

    Iko, neko?
    Procjena? Musterija? :D
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Mozda oko 400?
     
  4. Tensai

    Tensai Komšija

    ja bi reko oko 300 ipak je mali ekran
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sto, da je 15 bio bi skuplji? Tesko :D
    Ali to je ta cijena, on je u rangu sa hp folio 9470m koji se krece oko 350 koji moze da dodje sa boljom rezolucijom pa sada zavisi koliko brzo ti pare trebaju, ali tesko vise od 300 za kes.
     
  6. VR6

    VR6 Komšija

    huh mislio sam barem 500 da vrijedi, ne gori mi, interesovala me procjena,ako bi nafatao koga da zamjenim za macbook pro late 13- 15, al oni su stvarno precjenjeni :\
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    tesko ces kod nas naci macbook da nije u duploj cijeni...osim onih starih iz 2011,2013,itd....najstarije sto bi isao jest late 2015,tu su vec dobili moderan izgled,a i dobru konfiguraciju,najbolju tastaturu i trackpad,pa i do dan danas.
     
  8. VR6

    VR6 Komšija

    moze od late 2013, dobro rade bolje od ostalih laptopa, a imaju i retinu sto je jako dobro, plus podnose 2 monitora visoke rezolucije
     
  9. VR6

    VR6 Komšija

    daje li mu na vrijednosti sto je utrabook? :D
    2014 godina, baterija dugo pravo drzi
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Vec ti navedoh hp 9470m kao bolji ultrabook i da se bez problema nadje za 350. Za 500 vec si u teritoriji 5th gen ubookova
    https://www.olx.ba/artikal/34153955/laptop-hp-folio-1040-g2-core-i5-5200u-8gb-ram-256-ssd/
    Sto se tice laptopa, 4th gen je bio veliki pomak, tako da bi svi koji kupuju trebali htjeti to kao minimum.
    Sada smo jos malo na 10th gen, cijene ssdova nikad nize, ram isto pojeftinio, ako ti trebaju pare rjesavaj se, a ako ne - bolje ostavi sebi pa da npr.kada.odes na more ne nosis skuplju masinu slucaju nepredvidjenih belaja :D
     
  11. VR6

    VR6 Komšija

    aa tnx za info, nesto sam ja umislio 500 da vrijedi, prenos moj haha :D
    pomak mi je bio sa 2nd na 3rd gen, boot mi je brzi i sve ostalo (prije bootao 45-55sec, sada do 20)
    drag mi je ovaj laptop, al zbog prelaska na mac sam mislio prodati, ali gledajuci na kraju cu ga ostaviti za rezervu sto kazes, ako ne zapne lova, a i pravo je tesko prodati laptop pogotovo na piku, skoro nemoguce, ali ako ko naleti, naleti :D :D