1. dams82

    dams82 Komšija

    Vidim da se mnogi žale da nema ni na total tv nova bh u HD,a kao piše u listi da jeste HD...
     
  2. MTV

    MTV Novi član

    Nova BH HD je u osnovnom paketu kod BHTelekoma. To su nedavno promijenili a uvrstili su je u ponudu u 10 mjesecu prosle godine i bila je iskljucivo u HD paketu.
    Novu BH HD u BiH imaju Telemach, BHTelekom i Logosoft.
     
    selvin likes this.
  3. MTV

    MTV Novi član

  4. zdici

    zdici Aktivista

    MTV gdje se nalazis ?
    Imas grešaka na kablu ili konektoru vidim BER ti igra :D isti TV imam Samsung skoro kupio i igrao mi BER nedje spoj pravilo na kraju nadjeno na konektoru nije bilo ostavljeno zice sto dodje u kablu RG6 :) sada jacina i kvaliteta 100%, 100% BER:0
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    onaj HRT HD nije vise HD sad je opet samo HRT :D
     
  6. zdici

    zdici Aktivista

    [​IMG]
     
    MTV likes this.
  7. MTV

    MTV Novi član

    @zdici Ber igra kolo :)

    Tuzla. Ovo je prikljucak kod bake. Stari su razdjelnici i konektor i trebalo bi ih mijenjati. Rekao sam da ih treba zvati i mijenjati ali to je kao da pricam zidu. Jbg kad nije ugovor na mene.
    Inace sve frekvencije rade nema "kockanja" slike.

    @dmr bilo je fino dok je trajalo. :)
     
  8. MTV

    MTV Novi član

    Nova BH sada i na 570 Mhz
    http://www.txtv.ba/vijesti/2546/nova-bh-od-sada-na-novoj-frekvenciji/

    Ide u 1080i ali ovo nije prava Nova BH HD.
    Nova BH HD nema ovog kruzica gore lijevo (to mogu potvrditi korisnici Telemacha, BHtelecoma i Logosofta) i ima 100 puta ljepsu sliku. Ovo je obicni upscaling iz SD u HD.

    Mozda nesto cackaju dok nepuste Novu BH u pravom HD formatu.
     
    tesy likes this.
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Thx za info jos jednom :D A odlicna ba slika, puno bolje od obicnog SD kanala!
     
  10. MTV

    MTV Novi član

  11. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Nema još
     
  12. zdici

    zdici Aktivista

    ima u Zavidovićima sav RTS paket novih kanala od juce
     
  13. MTV

    MTV Novi član

    Novo je i Travel HD umjesto Travel SD.
     
  14. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Od jucer su ubaceni RTS kanali, a Nova BH sada ide u pravom HD-u
     
  15. MTV

    MTV Novi član

    U Elti IN TV, TV 101 i RTV USK u HD formatu. Moze li neka dobra dusa provjeriti jel tako i ovdje, na TXTV-u.
     
  16. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    IN TV i RTV USK su SD format a TV 101 uopste nema u programskoj semi, barem u Tuzli.
     
  17. zdici

    zdici Aktivista

    od juce nova stranica u funkciji :) paketi sa popustom gledam optika 120/50 ili kablovski 120/5 na ugovor 24 mjeseca placa se 30.45 KM a opet sve dzaba kada nema optike i Internet bude opterecen..jedino ako se sta nije promjenilo u zadnje vrijeme
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa hoce li biti snizenje postojecim korisnicima na kablu? :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. MTV

    MTV Novi član

  20. Felix

    Felix Novi član

    Pozdrav svima.

    Živim u Tuzli i planiram uzeti paket usluga tv+net i možda telefon pa bih vas molio za savjet pri odabiru operatera. Dvoumim se između BH telecom-a, Telemacha i TXTV-a. Ponuda Telemacha mi je trenutno najzanimljivija ali nemam uopće s njima iskustva u Tuzli. Prije sam živio u Sarajevu i imao sam Telemach net+tv+tel i bio sam sasvim zadovoljan. Trenutno u Tuzli imam TXTV kablovsku tv s kojom nisam baš zadovoljan (fale neki kanali koje drugi imaju, slika je ponekad pikselirana a često neki kanali potpuno nestanu pa se kasnije pojave) i Bh telecom adsl s kojim isto nisam zadovoljan (skoro svaki dan se prekida a prije četiri dana se potpuno ugasio i još uvijek čekam da dođu popraviti). Ne znam jesu li ove smetnje do instalacija u mojoj zgradi ili do operatera i njihovih kablova ili šta već.
    Na prvom mjestu mi je kvaliteta pa onda kanali, cijene i sl.
    Hvala unaprijed za pomoć.