All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mene je Liqui Moly impresionirao proizvodima, sve sto sam kupio od njih se pokazalo super (aditivi, ulja, oni fix-eri za curenja).
    Imaju ovaj Super Diesel Additiv koji se sipa svako 2-3 hiljade kilometara, i Diesel System Reiniger koji je vrlo jak i preporucuje se samo jednom godisnje.
    Diesel Partikelfilter Schutz kome treba takodjer dobra stvar.
    Ja uzmem ovu "pro" seriju (isti proizvod ali u vecem pakovanju tako da ispadne jeftinije, 1L ide na 300L goriva, znaci nekih 5 "doza"):
    https://www.amazon.de/dp/B004GV7C14/
    https://www.amazon.de/dp/B004GWSYJ2/
    https://www.amazon.de/dp/B00BKIW6YY/
    Na svako par hiljada (jednom godisnje ovaj Diesel System Reiniger) ispadne kikiriki cijena.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ATF nije pravljen da sagorijeva, veoma ga je stetno dosipati. Dvotaktol ok, al ATF niposto.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    ATF se ne sipa preventivno nego kad se ima problem. ATF veže vodu za sebe i fakticki ocisti rezervoar od vlage.
    To je caka koju su koristili stari soferi u doba kad nije bilo niakavih aditiva za sprecavanje i rijesavanje problema.
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo nasuh danas ovaj super diesel aditiv na pun rezervoar ovog euro 4 dizela.Interesuje me znas li slucajno ima li kod nas uzeti ovih pakovanja od 1L?Poslao sam upit na piku od ovih sto prodaju pa cu vidjeti ali koliko sam po slikama vidio nema tih od 1L.Ja sam kupio 19KM ovaj sto ide na max 75l goriva
    [​IMG]

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  6. Tyger

    Tyger Aktivista

    Uh dobro su te oderali, ta bocica je inace 10-11 KM
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako gdje. Ja sam placao 14KM
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    Nabavna cijena ovih aditiva je oko 6.5 KM zato kazem da su ga dobro oderali.
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Zar je važno pošto je nabavna, ne kupuje karton aditiva, kupio je jedan u maloprodaji, cijena varira u par maraka.

    Edit: u Motorexu je 14KM

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sa dostavom je 19 bilo:)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  11. Tyger

    Tyger Aktivista

    To je vec OK
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    AUDI R8 RWS APR, od 12:15 ide voznja na stazi. Jest njemacki, meni nije problem pa cesto gledam ovaj kanal i JP performance

     
  13. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    da li je neko vozio sa "klepetavim" diznama...naime, prije dan-dva, počelo ponovo da "klepeće" nešto u motoru, majstor kaže dizne,
    a u nedelju naveče idem na more...to "klepetanje" se čulo i prije mjesec dana, nasuo adtitiv,malo se smanjilo,čak i na moru bio...
    krenuti ili ne? kud uplatih i avans za smještaj...išao kod lokalnog dijagnostičara, koji mi je rekao da treća dizna "odstupa", ali ne puno...
    jbg, ne možeš biti pametan....
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Garant 1.6 TDi sa faleričnim diznama. Direktor je na passatu B7 dva puta mijenjao dizne i to nove. Jednom mu je dizna mrtvana putu u Bugarskoj. Mijenjao dpf koji je za kratko opet stradao. Iskeširao para, mogao je još jednog passata kupiti. I jopet je moj 2.0 HDi star 20 godina tiši. To im je mana. Znam masu ljudi koji su najebali sa 1.6 TDi. Prodao passata i preporodio se. Kaže ne bi više ni njemackog kera u avliju.
     
    Last edited: Aug 16, 2019
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ta serija 1.6 je loša, imali su opoziv, stavljali valjda Bosch i sve pet.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma mogu biti bilo koje i ove iz opoziva, generalno nisu robusne kao kod 2.0 TDi motora, uostalom sve su piezo- elektricne sa skucenim elementima, pa i one Boschove riknu na 200k. Ovaj direktorov B7 je bio iz 2013 znaci 5 godina nakon uvođenja 1.6 TDi i bio je zamjenski Bosch

    Recimo na 1.6 HDi motorima model sa 68 kw sa solenoid diznama pređe 500k od šale bez remonta dok recimo modeli sa 82 kw i piezo diznama mogu sanjati o tim kilometrazama. Piezo elementi se troše posebno na malim diznama sto se ugradjuju u motore malih kubikaža, elementi su mali pa se brzo trose za razliku od robusnijih dizna na vecim kubikazama.
     
    Last edited: Aug 17, 2019
  17. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    Da, radi se o VW 1.6 TDI...inače, prilikom kupovine išao i na dijagnostiku i kod mehaničara...a prije par dana bio kod majstora koji kaže:" eh, da je 2.0" ... Cijenjeni dijagnostičar iz mog sela mi je preporučio servis u Zvorniku, a otići ću i do majstora na petlji u Bukinje, kod TZ. Helem..odoh na put..pa šta bude...
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma idi ti na put, ja ti kazem generalno da ces sa sa tim diznama kuburiti kao sa i zacepljenim dpf, jer je to kombinacija uzrocno-posljedična. I kad uradiš remont, nemoj se cuditi da za kratko iste probleme imas. Dobar je majstor u Bukinju. Btw ako vec hoces VW, nek ti bude izbor 2.0 TDi od 81 kw+ robusne solenoid dizne, koje mogu puno prevaliti.
     
    Last edited: Aug 17, 2019
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zato samo benzinca, ako treba i turbo. Bolje trositi novac na gorivo nego na dijelove i majstore. TSI od 2011 godine i noviji nemaju problema, i to manuelni mjenjac. Suhi DSG izbjegavati.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam se ponovio prije nekih mjesec dana, nije na kredit, ni leasing, a i stan je warm Presao nekih 4k do sad, sve super. 1.6 TDI ultra verzija, 110hp/81kw, nije nesto startan, ali poslije 20km/h nema problema :D

    Audi A3 Sportback, 2015 http://imgur.com/a/VryHj1s
     
    heroic, forzamilan, NAILS and 2 others like this.