Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Almir

    Almir Komšija

    ako je kasko full pokriva puni iznos od kradje bar kod ovih boljih kuca, mjesecno je to od 50km do 200km zavisi od auta...
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Pokriva trenutnu vrijednost auta kako procjene, npr nakon 3 godine to je otprilike 50% novonabavne vrijednosti.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mislim da je meni nesto preko milje godišnje, što mi dođe oko 2 milje sa registracijom..

    Sent from my Huawei P30
     
  4. kio

    kio Komšija

    Ja sam uzeo full kasko, bar za prvu godinu. Do sada je auto bilo osigurano sve osim kradje. Prvi put uzimam sebi vozilicu pa da mirno spavam :) Za moje auto je manje od milje godisnje, cca 800.
     
    heroic likes this.
  5. Esprit

    Esprit Aktivista

    Sad u ponedjeljak mi ugradili Hudiny, mirnije se spava, samo jos da uhvate ovog piromana sto pali auta :)

    Sent from my SM-J530F using Tapatalk
     
  6. mirseth

    mirseth Aktivista

    Sta velite za c270 cdi, 2002 godiste, automatic, presao 350k, za 5000-6000 KM ? Znam da je ovo jedan od najpouzdanijih motora pa mi velika kilometraza nije toliki problem ?

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  7. kio

    kio Komšija

    Da mi je tvoje samopouzdanje, pa te kilometraza ne brine . Ja bih gledao Daciu Logan, ili Accenta za te novce.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. mirseth

    mirseth Aktivista

    Mercedes c270 (eventualno c220 cdi ili c240e), do 350.000 km. Dobar, pouzdan mercedesov motor, automatik ga je dodatno cuvao, servisna uredna, treba mi jace auto, 130KS+. Ne znam ima li nesto bolje u tom rangu oko 5000 KM da je automatik, ima klimu, i dovoljno KS ?

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Bolje nema

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  10. mirseth

    mirseth Aktivista

    Volio bih i ja da se moze naci neki sa predjenih do 200.000 km ali neJma, jbg.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Samo dobro pregledaj auto sto se tice hrdje, bilo bi lijepo da je auto iz malo toplijih krajeva bas zbog toga. W203 do facelifta je imao problema sa istom, nakon facelifta 2004 su rijesili to.

    A auto je bas fino, od jarana stari ima C220 pre facelift, auto je bas gospodsko za voziti, udobno, potrosnja fina, ide odlicno, bruku opreme fabricke da se i neka novija auta postide, a ugodjaju u voznji lupam ne moze prismrditi E46 330xd.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    mirseth likes this.
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ima li kakvih finih i pouzdanih benzinaca (relativno novijih) da su povoljni a da barem imaju preko 200 nm obrtnog ?
     
  13. kio

    kio Komšija

    Renault ovi tce i ecoboost motori

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj brat ima C200 CDI W204 FL... 295k km presao... vjeruj mi, da ne pise ta kilometraža ti bi rekao da nije preko 100k presao... ali taj motor je tako rasterecen (2.2 90kW) da njemu nema umora...
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Fauveovi TSI naravno pogotovo ovi noviji.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    iskljucivo noviji, oni prvi su katastrofa...
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Preživio, sad auto sa turbom dođe kao premium oprema.
    A nije ova astra loša, samo treba rev podici i ide ona dobro. Toyota 1.6 VTI dok se zavrti ko kornjača, ja mislim da je SDi za nju formula.
     
    Last edited: Aug 15, 2019
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma daj, na polovnog forda forda kasko staviti, jel to u SA tako očajno stanje.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma uzmi ti merca kakve raspale dačije i hjuNdajiji. Komso taksira na duze staze sa tim C270 prevalio milion. Njima je do 2004 mana korozija koja ih pojede, pa obrati pažnju.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    U Sarajevu ce ti ukrasti golfa 2 ili peugeot 306. Baš su rodjaku prije koju godinu digli dvojku, a rodici prvo Brava-u, pa onda C3, a sad voza golfa keca.

    Neko je baš na forumu pricao da su mu odrugarli neki stari peugeot pa poslije ukrali pola litre ulja.

    Taj mercedes je super, jedina je meni mana sto je malo klaustrofobican i ako dosta podsjeca na moju vectru. A ta kilometraza je vjerovatno stvarna. Auta do 10g toliko predju i za te pare neces naci bolje. Mozda Vectra C ili A6 ali bilo sta u boljem stanju vec skace na 7-8 hiljada od to dvoje. Vidi ima li Vectra C 1.9 dizelaš 150 konja, automatik. Prijatelj mi je nasao jednu za 5300 prije godinu dana. Dobro ocuvana, garazirana, ksenoni, klima, onaj veci color displej itd itd. Presla oko 200k.