Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    O ne. Mada meni je stari (prvi) V40 bio jedan od najljepsih karavana ikad napravljenih.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nova 2020 Octavia izgleda dobro. Mislim da je dizajnirao naš mostarac Omer Halilhodžić:

    [​IMG]
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma to je onaj top paket koji nikad niko ne kupi. Obicna Octavia ce opet izgledat lose ko i stara.
     
    Alibegovic and aNaToMiC ! like this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    To je naš obicaj, svaki BMW ili Merc sa basic shit opremom. Btina je znacka. Vani je malo drugacije. Prije dva dana vidjeh passata R36. Ima entuzijasta.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Bmw basic i mecka basic je ipak bmw i mecka.

    Ja ne znam da ima bmw i mercedes 2016. godiste koji umjesto zadnjih elektricnih podizaca prozora ima kurble kao oktavija basic, 2016. godiste.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Puno se oktavija skrnavi, kako bi c segment vw-a bio bolji. Ali ta auta i jesu za naš seljački mentalitet. Kod nas je Fabia MK1 jedno od najpopularnijih auta, onaj shit od jeftikanerskih plastika i gubavog enterijera nije za nivo 70-ih godina proslog vijeka,ali za Bosnju cim mogu dvije ovce stati u gepek to je odlicno.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija





    Ovo nisu jedini primjeri marki koji imaju probleme...no kad ste se već uhvatili premiuma... Nešto ovakvo je nedopustljivo
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Uh, ljudi stvarno treba da se malo provozaju. Drugo, na ove klipove, nova octavia je 30-40k. Nova E klasa je 100-120K i polovna petica 90-120K (mada je to velicinom vise u segmentu C klase ili trojke ali su opet ogromne razlike u cijeni). Ta auta su razliciti svjetovi. Kazem samo da je nas obicaj kupovati basic minimum minimuma kada su skuplja njemacka auta u piutanju. Moja poenta je bila da vise vidjam R klasu iz VW grupacije nego M pakete. Sve i jedan merc koje sam ovo ljeto vidio je imao duple fake rore kratke deset centi. Ni potrudili se nisu da sakriju.

    Ako se malo ode u nazad, E60 i E90 sa basic opremom su jako depresivni. Zapitaš se sta kupujes. A generacije prije toga.. pa ne znam ima li jedna E46 na piku da ima zadnje el podizace. Svi ovi sto se klince vozaju najjeftinije BMW-ove koji se prodaju u Njemackoj za smijesne pare. Likovi koji vjerovatno nisu nikad culi za M3 CSL.

    Nedavno sam za malo prisao momku kojem se auto ugasilo u sred grada, da pomognem. Da bi poslije skontao da mu je goriva nestalo. Fuck me. Mislim, kad si zadnji put vidio pravu M5? Sve i jedan je fake. Ili M5 competition. A da ne spominjem B5 ili B7. RS5 se vozao ovdje ljetos i to je mozda jedini pravi RS koji sam vidio.

    Brabusa u BiH zadnji put vidio 2010-te. Dakle, prije cu vidjeti ovu R škodu nego njemca koji nije na socijali.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Inače na E46 ja mislim da su zadnji podizači skuplja doplata od M motora... Jebo majku ko da je od zlata pa svaki 30. ih ima...

    Sent from my Huawei P30
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    @NAILS Ja ne znam stvarno kakvu ti logiku tu vidiš, porediš kriške i jabuke. Eto na zapadu kruže amg i m auta kao golfovi.

    Ove godine nisam nikad boljih auta vidio, neki dan AMG GT parkiran, Audi q8 par ih vidio, oba auta prije mjesec izašla na tržište. E klasa i petica baš dosta i ovih bmw x5. i stvarno nisu bezveze paketi.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja bas hocu da kazem.Ova nova oktavija karavan je predivna

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moze se i kod nas dobrih auta vidjet, samo sve D table. :D
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I to je vecina rentano ili leasing. Eno ih sinoc u Srebreniku, dvojica sa D tablama se unistila. Haman ce autobusom gore.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    A sto mislis da je rentano ili leasing? Zarade ljudi i kupe, lakse je kupit sa njemackim platama, nego sa nasim.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. kio

    kio Komšija

    Volio bih da ispitam stanje dizni na novom autu. Koji servis u Sarajevu preporucujete. Ima nekakav Bosch servis AB.
    Kada palim auto ujutru nekih minutu osjetim vibracije, poslije nikakvih problema nemam. U ovlastenom sve pregledali i na dijagnostiku spajali nista nisu nasli. Promjenjeni su grijaci jer je to dijagnostika pokazala.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja, tu su glupe priče, a i većinom voze auta stara 4-5 godina koja su normalna auta a kod nas selje sline na njih pa se i ovi dojasporci furaju kao da ferrarije voze.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

    Cisto sumnjam da se takva auta leasaju ili rentaju. Ono sto je sasvim sigurno je da je u vecine na kredu ali kao sto Selvin rece, radi se otplacuju se. Prioriteti su drukciji kod nekih :)
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Odu u kredit za auto umjesto za stan. Zato ‘ladno 800 ojra kaltmite.
     
  19. kio

    kio Komšija

    Ma opusteno ljudi vozaju nova auta. Leasing 3 godine i novi model. Neko voli nov neko polovan. Nekome je benchmark uspjeha bijesan auto, nekome porodica.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ako je falerični 1.6 TDi, druže riješi se toga, dizne su loše, počet će problemi sa dpf i cr i uljnom pumpom. Probao je direktor taj motor dovesti u red. cak 5k izvalio za nove dizne, koje su opet stradale nakon 50k. Rijesio se toga, eno sad rahat.