All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ma da,bolje puniti džepove naftnim kompanijama nego da majstori žive od svog rada... Najbolje hodati pješke,kažu zdravo je...
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kad ti troši gorivo, imaš cenera naspes, vozis I to je to... Kad ti vrisnu dizne, imas 500KM u džepu I gledaš u auto...

    Sent from my Huawei P30
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Majstore, servisiraju se i benzinci, ne brini bit ce posla. ;) Ali jedno je redovan servis, a drugo vanredni kvarovi koji odnesu prosjecnu platu u BiH.
    A tih vanrednih kvarova je sve vise obzirom da nam se uvaljuju dizeli sa preko 500k km.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cestitam, super izgleda! Koliko si zahlen?
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kakav tsi, i to je njesra, pa sad benzinci imaju piezo dizne i dpf, i probleme sa turbom kao i dizeli. Hoces dobar motor benzinac, to je atmosferac VTI i V-TEC.
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Ne brinem se ja, ja iskreno nikad nisam volio kvarove na autima, održavanje je uvijek bolja opcija za obje strane, ali tvoja konstatacija mi se ne sviđa. To što su plate male je već drugi problem. Najviše kvarova dolazi od neredovnog održavanja i tu nije problem proizvođač, niti kvalitet nego isključivo vlasnik koji izvlači maksimum, a ne daje ni minimum...

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Upravu si, nije do auta, vec do Bosnje. Evo ja vozam auto 17 godina staro iz C segmenta, odrzavanje je relativno jeftino. Nekakav sam kao ing i imam neku pristojnu platu, odrzavati neko auto iz D segmenta kao i premium brend je misaona imenica za mene. Dok komso, vozac dostave kupio BMW E60 na kredit, ne moze da izdvoji novac za mali servis, takvi uhakaše auta, to na jednom ulju pređe 3x kilometrazu od termina za zamjenu. Kaze skupo, u odnosu na Punto koji je ranije vozao. Treba covjek sagledati svoje mogucnosti.
     
    Last edited: Aug 17, 2019
    donjapa, dams82, Haker and 1 other person like this.
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    14k. Bilo je dosta jeftinijih opcija ali ovaj je kupljen u Audi salonu i redovno odrzavan kod njih sto se i vidi, na autu nema ni packe. Prijatelj je uzeo Golf 7 karavan za 10k, isto 2015. ali unutra izgleda kao 10 godina staro auto.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pa nije neka razlika u cijenu u odnosu na nas. Na piku ima 2017 godiste, s tronic, limuzina, 35-40k presao za 30 hiljada KM. Po meni super deal.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja sam ti nedavno vozio rodicu do Viteza sa istim mojim Renault Scenic 1.5dci.Znalo se da ima problem sa 1 diznom to su joj rekli ali joj je tako radilo 2g.Prije tog slucaja na 2mjeseca je auto radilo ko traktor bas bila pri kraju.Kada smo se vracali na Rostovu eksplozija dizne, probila skroz.Ja mislio da nas je neko udario ozada.Stigli smo polako do Bugojna i moj mehanicar joj zamijeni diznu i uzme joj 20KM (to nam je od nase sestre u hitnoj sin) sat vremena posla,imao neki stari motor u garazi isti njen, pa eto ko nama, samo uzeo ruke.Auto kaze bolje radi nego kad ga je kupila.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    kio likes this.
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vidio sam, kombinacija boja je kriminalna, sjedista "obicna" i sto je najgore ima sportsko podvozje. A da je cijena ok, jeste.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Jesu, sjedista su haos. Za kombinacije boja ne znam, nisam primjetio nista cudno. Taj tvoj je bas super iznutra, a i haman pa nov je. Da se navozas i drugi put a5 uzmes :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gledao sam bas njega ali bi onda stan kalt bio i ne bi moglo bez kredita :D
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma glavni uzrok jeste neredovnog održavanje vozila. Pa raja vozi 200.000 ne promjeni ništa na autu. Vozi dok ne ode.
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa to je kod nas brate bosnje najveci problem.Ja kad prodjem parkingom i vidim ljude na kakvim gumama voze pa to je katastrofa.Da ti ne govorim o odrzavanju.Ljudi misle kupi sipaj gorivo i vozi dok se ne raspane.Ja ulje i filtere mijenjam svakih 10k.Filter klime jako cesto sam zamijenim.Gume imam set ljetnih i zimskih.Vozim 2 sezone i prodajem.Kupim onda nove.Jebes ga vozim auto staro 14 godina ali znam da je na njemu sve tip top.Bar necu izginuti radi gluposti!

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Alibegovic and dams82 like this.
  16. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    @SpookyMoO
    Zar se mogu mijenjati po komad? Mjerenjem na onim stopicama na diznama u utvrdili da je jedna dizna slabija. U prosjeku, oko 900 KM da mi urade sve 4. Eh sad, ne pitah, a nisam ni razumio, od nervoze, da li mijenjaju dizne ili samo onu elektroniku. OK, hvala na razmjeni iskustava..
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa jbg on kaze da moze.Ja sam isto mislio da ne moze ali ocigledno je da moze.Zena auto vozi 2mj nema nikakvih problema.Cak naprotiv :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  18. kio

    kio Komšija

    Zna li neko dobar servis za inspekciju dizni u Sarajevu?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    Ja ne znam da li je sto nisam navikao na taj vti ili sta ali mi je cudan pravo, na poslu dobili yarisa sa 1.5 motorom i lijeno ko mazga do nekih 4k obrtaka, poslije za tako mal motor jede asfalt ali na manjim obrtajima pravo lijen.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Ima li vlasnika Citroena C4 ovdje :)
    Ja imam 1.6 hdi 68kw 2011. godiste, generalno sam zadovoljan sa njim,jedini problem sam imao sa klimom,jednom prilikom mi je nesto uletilo i ostetilo hladnjak,uzeo nov koji je procurio taman nakon isteka garancije,pa mi je majstor ugradio neki polovan na koji mi je dao dozivotnu garanciju :D