Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma ultrawide mi ne odgovara bas, vise mi pase 2x monitora. Na jednom npr 3ds max, na drugom PDF ili text sa korekcijama. Oboje i ne moze bas stati na ultrawide, radi toga sam se najvise lomio. Ici cu ipak na neki 16:9 27"-31.5".
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, isto tako i meni. Ultrawide je odlican za gaming i to je to.
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Da li je neko koristio LG 34UM88 monitor? 34" 3440x1440 IPS, razmisljamo da ga narucimo za developere :D
     
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    @heroic Nemam taj monitor ali imam na svom (x34p) isto 34" 3440x1440 IPS i developam :D, mogu preporucit
     
    heroic likes this.
  5. heroic

    heroic Komšija

    Konkretno me zanima taj LG ili eventualno neka preporuka za nesto slicno (jeftinije ima prednost), ja isto koristim Asus PG348Q kuci, i prezadovoljan sam, nema potrebe za dva monitora sve mi stane na jedan.

    Ima li neko ovdje da radi neki UI dizajn, da li bi i njemu odgovarao ovaj LG ili nesto drugo (budzet recimo do 1500KM, nebitna dobavljivost kod nas).
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moja bi ovaj preporuka,bila jer nije za gaming, plus je snizen.
    https://www.computeruniverse.net/de/samsung-curved-monitor-c34j791
    Razlog VA paneli, bolji kontrast, i bolje se u mraku snalaze, minus tromost pixela i view angle naravno. Banding moze biti kod samsung va problem, ali to je panel lutrija, isto kao zutilo kod ips, gray uniformity kod oleda i itd.
    U ovom rangu tacnost boja je pa podjednaka, ali to ti je nebitno za dev svakako.
    Sad ne znam kako godi sto je curved, nisam probao, pa ne mogu reci, treba vidjeti ima li flat opcija.
    https://www.computeruniverse.net/de/samsung-monitor-s34j550wqu
    Fina ponuda takodjer.
     
    Last edited: Aug 12, 2019
    heroic likes this.
  7. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  8. dmr

    dmr Veteran foruma

  9. Esh

    Esh HWB

    Pa da, prakticno su potvrdili da se radi o najboljem 27” monitoru za gaming trenutno.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Esh likes this.
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo imam ponudu za Samsung C49HG90, nov, 400€.
    49", 144Hz, HDR, VA. Reza mu je jedina mana, u bit je kao 2x 27" FullHDa spojena.

    Mislim da ću uzeti ovo sutra.

     
    NAILS likes this.
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Doslovno ali, doslovno zašto bi ovo kupio?
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa koristim 2x 24" već godinama, na jednom uvijek otvoren 3DS Max , a na drugom PDF sa komentarima npr ili mail.

    E na tom čudu bi mogao u sredini 3dsmax, lijevo od njeg Photoshop a desno PDF. Ovako nesta:
    [​IMG]
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    2 monitora su po meni uvijek bolji izbor nego jedan siroki za rada, za igre bolje 1 siroki. Uvijek borba oko prozora, onako maximiziras i miran.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima ovaj Samsung svoj softver, gdje odredis gdje su boundaries, pa od njega napravis 2 ili 3 virtuelna monitora i onda mozes maksimizirati prozore da popune te granice sto si postavio.
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Top cijena ne bi se trebao zeznuti pa i ako ti ne bude odgovarao uvijek ga mozes utopiti za tu lovu,ako ne i vise.Ja bih ga uzeo.
     
    Sena and Vedo like this.
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobra cijena, za rad odlican, VA panel.
     
    Vedo likes this.
  18. Neso

    Neso Komšija

  19. nFare

    nFare Komšija

    Najjači su komentari gejmera koji ovo u životu nikad nisu vidjeli "i've been lied to my whole gaming life". :D
     
    Picoooka and Lamagician like this.
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A tezina, prostor koji zauzima, zracenje, stetnost za vid itd? Ne bih ja rekao da smo puno na gubitku. :D