Oporezivanje freelancer usluga, naplata uz PayPal itd.

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by exwizzard, Apr 20, 2018.

  1. Tensai

    Tensai Komšija

    jedan je iz italije a drugi iz USA. Dosad sam uredno primao uplate iz ovih zemalja.
     
  2. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Jel imas privatni ili business account?
     
  3. Tensai

    Tensai Komšija

    privatni. Baš sam čitao od tome da ne možeš primat od biznis accounta na privatne.
     
  4. Tensai

    Tensai Komšija

  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja ne znam da je ikada moglo na mc, samo visa u bih. Dosta je price bilo bas zbog ovoga kada je unicredit odlucio davati mc umjesto vise ima par godina
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Da, samo visa moze za primanje novca.
     
  7. Tensai

    Tensai Komšija

    Kako kad nijedna banka ne izdaje Visa kartice? Obišo sam 3-4 i sve nude MC. Rekoše mi da Intesa možda izdaje pa ću otići kod njih.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    RF izdaje Visa kartice.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Spar takodje, izdaje i unicredit visa kreditnu, tj zavisi koji si paket
     
  10. senad_986

    senad_986 Komšija

    BBI i RF izdaju Visa kartice.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Intesa izdaje 100%, jer je ja imam.
     
  12. Tensai

    Tensai Komšija

    Evo izvadio Visa karticu i opet ne mogu da primim uplatu. Piše error "We cannot complete this transaction due to regulations".
    Znači napravio sam potpuno novi paypal account i novu karticu i opet isto. Mislim da dižem ruke od paypala za sva vremena.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    i ja sam digo sto se tice primanja na paypal, jer se mora cekati po mjesec dva da odobre. Samo koristim za kupovinu.
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Mogao si napisati koja banka, da se moze dalje pricati koga da ljudi izbjegavaju :D

    Dok te ne provjere, ide isplata nakon mjesec (nikada nije bilo dva).
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Probao i ja par puta primiti pare putem PP, Raifeissen Visa, nema šanse. Uvijek izbaci neki error kod onog što mi pokušava uplatiti.
    Mislim da to ima veze sa BiH, a ne Visom ili sl.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    I ja sam u zadnjih 6-7 godina imao 3-4 puta problem, svaki put je paypal support rijesio.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    bude 2 ako ti uplati poslije prvog onda cekas do prvog za 2 mjeseca ili tako nesto :D
     
  18. exwizzard

    exwizzard Komšija

    To cekanje uklone posle malo dobrog staza, meni su uklonili pa mogu koristit pare iste sekunde kad ih primim.
     
  19. Tensai

    Tensai Komšija

    Upravo ovo. Žale se ljudi iz BiH, Rusije i još par zemalja. Nešto su zeznuli krajem prošle godine kad je izašao ovaj novi user agreement gdje su promijenili način naplaćivanja i poslovanja.
     
  20. Decerto

    Decerto Komšija

    Ima li kakav drugi servis da preporucujete,nesto kao paypal ali sa brzim withdrawalom ? Npr,prije par danas sam dobio pare na paypal,linkao banku,sve uredu. Gore pise da ce se pare automatski prebaciti na bankovni racun u 12 AM CT ( u meksiku sam). Cekao 3 dana,kontam onaj normalni period od 3-4 dana,tek da bi jutros vidio tamo negdje zatrpano u "help" opcijama,da moras manualno pokrenuti transfer,nakon cega su mi stavili pare na 24 sata "hold" period,gdje kazu da moraju kao provjerit sigurnost withdrawala,i onda nakong toga moram cekat 4-6 dana za transfer. Koji k.... . A fee za transfer su mi uzeli odma dok sam dobio pare,to im je najlakse i najbrze. Ima li kakav servis na kojem mogu primat pare i odma poslat u banku,ili barem sljedeci dan. Odmah bi burnao ovaj paypal i nikad se ne vratio.