Nov racunar uzasno spor

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Vector Ing, Aug 26, 2019.

  1. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Probat cu ovo pa da vidimo sta ce biti.
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pošto ti je u pitanju radna mašina, najbolja opcija bi ti bila (ako možeš da se pružiš) 250GB SSD SATA za OS i programe, 500GB NVMe SSD za rad sa datotekama (ako možeš ići na 500GB / 1TB combo.. još bolje).
    fakat drug... Znaš kakvu stvar sada radiš sa korištenjem HDDa na toj mašini? Isto kao da sada (u vrijeme cloud-a i ogromnih flash diskova) korisitš CD-ROM kao glavniji medij za backup i transfer podataka
     
  3. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Ma ovo mi je na poslu racunar na kojem se ne radi nista zahtjevno,ofiice,mail i to je to. Znam ja kako je ljepota sa ssd-om,valja mi haman direktora kako nagovorit da uzme :D
     
  4. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Instalirani su svi driveri,to je prvo sto uradim
     
  5. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    A bice izgleda direktora za rukav da uzme sad hahaha
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Zašto da ne?

    Ti diskovi imaju svoju upotrebu ali nisu za primarnog diska. Daj nam oznaku diska ako može pa ćemo vidjeti?
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mislio sam da govoriš o mašini na kojoj radiš 3d modeling, CAD, i sl... my bad... može i neki mini SSD za te potrebe onda
     
    Vector Ing likes this.
  8. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Nema ni 20tak dana da je sve kupljeno
     
  9. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    To mogu sutra kad odem na posao,napisacu o kojem se disku radi
     
  10. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Ma jok,nije to ta masina,ovo je drugi racunar koji na poslu koristim. Na ovom mom imam ssd,da nemam trebalo bi mi uzet sve hahaha
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni je na jednoj mašini sa WD10EZEX neko vrijeme win10 radio super. Nisam ni skuzio da ti je stari HDD. Sigurno je do njega. Ubaci bar 120GB kingston za sistem, to je sad barem jeftino.
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  13. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Znaci ovo samo da cekam kad ce da rikne? Kako gledam nema sanse da ce direktor htjet da cuje za ssd,valja se meni ispruzit, al vidjecemo. Mada mi i ne treba nesto veliko jer imam 3-4 programa koja koristim na tom racunaru,bice mi dovoljan i neki manji ssd
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Yes

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Nema sanse da bude bas tako sporo zbog HDD-a. Isto kao da pricamo o floppy-u :)
     
  17. Decerto

    Decerto Komšija

    Ima,pogotovo starom 320 gb hddu. Kod moje dzevojke stari iMac iz 2013 ima 500 gb hdd,treba mu 10 minuta da se upali. Sad sam skino crystaldisk bas da testiram evo rezultat ispod.

    [​IMG] [​IMG]

    Na lijevo ti je moj stari HDD,na desno neki jeftini SSD.
     
    mirzet1976 and Vedo like this.
  18. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Neki standardni nov HDD danas ima 64MB keš memorije, dok ovi Pull diskovi imaju 8MB. Većinom su i SATA2 standard. Već sam spominjao da je čest slučaj da se brzo pojave loši sektori, a to je znak da nešto nije uredu sa diskom. Iznenađujuće, neki imaju garanciju i do 2 godine!

    Tako da konstatacija da "nema šanse" da radi tako sporo poprilično čudna.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  19. efo

    efo Komšija

    Ovo.
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja kad sam stavio sata sdd dakle nisam mogao da prepoznam racunar

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    EL NINO CFC and forzamilan like this.