All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja placam cca 20KM litar uljda, i ide mi mislim oko 5l u auto... filteri i ostalo dodje me jos cca 150KM...
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I meni je litar Mobil ili Castrol 5w30 oko 20KM i da budem iskren, sumnjam da je to onaj pravi kvalitet pa ga mijenjam prije predjenih 10000km.
    Stari sipa u svoju G2 ragu Ina delta ulje od 7-8KM/litru, mijenja svake godine na predjenih 4-5000km.
    Ali sipati sam sebi tako jeftino ulje u novije motore, to nebih nikada uradio.
    Ustedit se moze na drugim stvarima, ne treba na motoru.
     
    dams82 likes this.
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja naručio liqui moly 4400 5l+1L 50 EUR (5.5l treba) na amazon još filtere i aditiv jedan 65 eur otprilike plus ruke uz zamjenu guma, 30 tkm ili 1 god po preporuci proizvodjaca.
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    Da bi ulje dobilo oznaku xxx ... Jel mora proći odredjeno testiranje od stranje proizvođača tog auta?
    Sto bi sad bilo lose to ina ulje nasut ako zadovoljava taj standard.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Prebrutalno izgledaju ovi RS modeli od Audija

     
    Vedo likes this.
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zato sto Ina ne ispunjava odredjenu normu. Kod nas je veci problem sto se u originalnu ambalazu sipaju fus ulja.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Toliko ti majstori uzimaju. Rokne ti svoju marzu i vidi koliko dobro prodje, ruke dodju nekad manje od njihove marze.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Kupis dijelove, odes mjastoru i platiš mu 30KM da ti odradi mali servis.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Zna li neko ima li kod nas kupiti kakvu kvalitetnu navlaku za volan?Mozda cak onaj fazon da sam prosijes koncem?Mrsko mi sa ebaya cekati a bas mi treba.Ofucao se volan pa mi stalno fleke ostavlja po hlacama kad se naslonim.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nije dzaba 2.0 HDi najbolji
    [​IMG]
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Odeš u Visoko i završiš volan, 1000 puta i ljepše i kulturnije i praktičnije i dugotrajnije od toga... A mislim da nije toliko skuplje..

    Sent from my Huawei P30
     
    BiceBolje and dams82 like this.
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam svoj presvukao kožom u Visokom, a one navlake ne bih nikad stavio, toliko ružan dojam ostavljaju prilikom vožnje.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
    SpookyMoO, Vedo and Aldiin like this.
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A gdje u Visokom?Neki kontakt?Naravno da seljacke navlake ne bih stavljao ono je odron kineski.Nasao sam ja na netu pravu kozu sve fazon pravo dobro ali hem mi se ne ceka hem mi nesto da sam to radim bezze.Uskoro cunu Sa pa bih mogao usput svratiti.Koliko traje to?Jel odmah urade ili..?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Covjek ima presvucenih volana za standardna vozila.Samo skine tvoj stavi svoj i ides odmah.
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znam koji auto imaš, ja sam dogovorio da mi pripreme presvučen volan i samo ga zamjenio na licu mjesta. Prošle godine krenuo na more i usput svratio. Tako da ne znam koliko traje kad presvlače postojeći. Poslat ću ti kontakt u pp.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Super hvala.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    @SpookyMoO meni je taj Esmer iz Visokog presvlacio isto, cekao sam par sati da zavrsi. Moj volan oguli, zguljenu kozu iskoristi kao sablon za svoju kozu i onda zasije sve nanovo. Al ispadne bas, bas fabrika.

    [​IMG]
     
    EL NINO CFC, Haker and SpookyMoO like this.
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Radio meni na prvom mondeu, bratu na C klasi, kumu na mondeu, i još par jarana.. Sve super zadovoljni

    Sent from my Huawei P30
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Moj je bio obični, nije bio kožni, ali sad izgleda kao je fabrički kožni, posebno nakon godinu dana korištenja...

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk