Cjelogodisnje gume egzoticnih dimenzija 175/60/R16

Discussion in 'Generalna diskusija' started by k0ST, Sep 17, 2019.

  1. k0ST

    k0ST Aktivista

    Zna li neko gdje se mogu u BiH nabaviti gume all season gume 175/60/R16?
    Ta dimenzija guma je kod nas totalno nestandardna, ali takvo je i moje auto - Suzuki Ignis :p
    Eh sad... Od nekih "renomiranijih" proizvodjaca koji kod nas k'o biva imaju zastupnike, sam naso NANKANG Cross Seasons AW6 i FALKEN Euro All Season AS200 u toj dimenziji. Provjerio sam na par mjesta, ali mi kazu da ili nikako ne mogu isporuciti gume u naredna min. 3 mjeseca ili da im se uopste ne isplati nabavljati ih :eek: Ja stvarno ne bih da idem preko granice zbog kupovine guma, ali bice da cu morati ako ne nadjem nista kod nas u narednih mjesec-dva...
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    https://tinyurl.com/y68kll7z

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  3. k0ST

    k0ST Aktivista

    Hvala druze, ali za tu cijenu cu ici preko granice :)
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jbg tesko da nadjes sta tih dimenzija za manje pare osim polovno :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  5. nivla

    nivla Komšija

    prosle godine samo petlas zimski bio dobavljiv u toj dimenziji, i onda se cude sto je suzuki nepopularan, ista stvar i sa swiftom 195/50/16 nidje naci gumu, ja bih ganjao neatestiranu najblizu dimenziju
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    Druze Spooky, havala, ali gdje cu bolan polovnu gumu na novo auto :confused:
    Mada priznajem, trazio sam i na piku - imaju dobre zimske Dunlop Wintersport u Bijeljini :rolleyes:
    Inace, bice da gumu tih dimenziju ima i neki od novih Minija, jer sve su bolje zimske run flat (skupo, ne dolazi u obzir)

    Druze nivla, hvala - ja bih isao na fabricku dimenziju. Originalne felge su takodje egzoticne, sirine 5J :cool:
    Ne bih da ih mijenjam ako ne moram. Sira guma, mozda se moze i moze "naguliti" na tu felgu, ali ce to biti slampavo i garant ce grebati i zapinjati jer ne moze stati kako treba...
    Edit: A mozda i nece slampavo izgledati ni zapinjati - naletjeh na indijski maruti forum, guma sirine 185 ne zapinje! Znaci mogao bih ici na nesto manje egzoticnu dimenziju 185/55/R16

    Ideja za clelogodisnju je najvise zbog TPMS senzora i zbog toga sto nisam neki ober vozac - prelazim cca 6-7 hiljada godisnje privatnim autom :D
     
    Last edited: Sep 17, 2019
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @k0ST jbg naravno da neces polovno,ne bi ni ja.Ja kupujem novo vazda,set ljetnih i zimskih,vozim 2 sezone i cao.Prodam i kupim opet novo.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesu li čemu gume, isplati li se više nego uzimati zimske i ljetne? Recimo ja godišnje predajem 25 tkm.
     
  9. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pa baš niko ne može?
    Majagume, Makbel, eKupi, Tamek & Son, Unitrade?
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    continental i michelin ne prave tvoju originalnu dimenziju uopste
    doduse pretraga za tvoje auto daje dosta dimenzija za 15” pa jedino da vidis da nemaju gdje polovne 15” felge za ignisa sa senzorima i kupis 175/65/15
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja svoje gume kupujem na ekupi.ba vazda nude neka snizenja i prezadovoljan.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cjelogodisnje nisu za zestoke zime i snijega.
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ako si na asfaltu i očišćen je neće imat problema. Uz neke logične odluke da se ne upuštaš u avanture, bit će OK.

    Imaj na umu da smo brdska zemlja, sa ipak relativno dosta sniježnih dana.
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    gume su bitnije nego ulje u motoru xD
    tako da nema potrebe da ideš na tu varijantu kupiš kako treba ljetne (mogu ti bit min 5 godina ako prelaziš 10tak km)
    kupiš zimske kako treba mogu ti bit isto 4-5 godina
    prošlu zimu situacija ide ispred mene audi a4 sa raznoraznim elektronskim pomagalima asr esp itd... uz manje brdo i nema šanse ni do pola da dodje cak se covjek pokusao i u rikver popet ......
    nakon toga ja se pope bez ikakvih pomagala u prvoj brzini bez gasa (testirao malo)
     
  15. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Slazem se s kolegama da je bolje uzeti set zimskih i set ljetnih...sigurnost prije svega.
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    asr ti moze samo odmoci kad ides uzbrdo, tu ipak treba dobra guma, jeftina nema u tim dimenzijama, sa setom ljetnih i zimskih na toj kilometrazi koju pravis miran si dok imas auto ili bar 4-5 god
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kad zapnea u bru u snijegu gasis sve asr esp sve, i kad se iščupaš, kad uhvatiš trak ije upališ nazad sve... Inače baš se patiš da se izvadiš kad ti elektronika oduzima gas

    Sent from my Huawei P30
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma puknes lock diferencijala 4x4 i nemaš brige ;)

    Za zimu spreman još da majstora uganjam :D
    [​IMG]
     
    Stevie_Ray likes this.
  19. DSA

    DSA Aktivista

    Gdje si uzeo ovaj Liqui Moly i koliko je?
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Uzeo na Amazon.de
    Zajedno 50€ a ova od 5l Kanister 38€ tako nešto. Filtere na Pkw teile.