Graficka za 1440p gaming

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Lamagician, Sep 19, 2019.

?

Best buy 1440p GPU

  1. 5700 (750 KM)

  2. 5700 XT (860 KM)

  3. 2060 SUPER (660 KM)

  4. 2070 SUPER (1030 KM)

Results are only viewable after voting.
  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Nakon predstavljanja RX 5700 XT custom kartica, pojavilo se puno chartova sa in game testiranja i razlike su izmedju modela male ali ono sto mene zanima su vasa misljenja sta bi bio najbolji omjer ulozeno/dobiveno s cijenama navedenim a da je fokus na 1440p gamingu.

    1.) Sapphire Pulse Radeon RX 5700 8G (750 KM)
    2.) Sapphire Radeon 5700 XT 8GB Pulse (860 KM)
    3.) Gainward RTX 2060 SUPER Phoenix 8GB (660 KM)
    4.) Zotac Gaming RTX 2070 SUPER Twin Fan 8GB (1030 KM)

    Pozzz
     
  2. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Zavisi od zeljenog FPS

    Ja na 1060 5l6g igrao witcher u 2k na 600fps,ali sa nekim postavkama onemogucenim

    U suatini je pravilo - pruzi se koliko si dug. Mozda da sacekas nove amd kartice, pa ces lakse odluciti...
     
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Jedna od ove dvije bi bila idealna za 1440p

     
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ostalo je na odluci 5700 xt ili 2070s.

    Da li je neko skoro imao iskustva sa Gainward karticama? Ili bilo kad oko reklamacija RMA isl.?
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ne znam za Gainward,ali preporucio bih ti da ne uzimas Gigabyte jer RTX imaju globalno problem sa ventilatorima cak izbacuju i bios fan fix,ali bez rezultata.

    Na nizim obrtajima ispod 33% ventilatori imaju ovaj problem.Forumi su zatrpani zalbama korisnika.Moja RTX 2080 ima identican problem mada meni to ne smeta stavio sam custom 40% i tjt.

    Identican problem prijavljuju i EVGA korisnici.

     
    Last edited: Sep 24, 2019
  6. Lamagician

    Lamagician Komšija

    thx, nisam znao za ovo i da pate i gigabyte i evga. Gainward nije bas zastupljen u USA pa nema puno recenzija...pa da vidim da li je neko imao iskustva. Razmisljam se i oko ove kartice:

    http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1057&lang=en
     
  7. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ako je prodavac ili radnja u redu i garancija sigurna sto da ne ja bih je uzeo ako je cijena povoljna.Ja svoju necu jos da saljem na reklamaciju kupio je prije 2 mjeseca,a imam 3 god. garancije .. nekad poslije laganini :D
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    koliko sam se uspio informisati, za RMA je EVGA najjaci. Powercolor, Sapphire, Gainward, Palit, Zotac, KF2 (Galax) znaju biti problematicni tipa da se mora biti uporan i ganjati RMA po 2-3 mjeseca. Za Gigabyte sam vidio da isto ima dosta zalbi. Pored EVGA ocito je jos iole ok Asus i MSI...

    svakako uvijek ima hejtera i ljudi koji jednostavno nisu imali srece pa je njih potrefilo da toliko cekaju i pate se ali vjerujem da zna potrajati.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Ja bih ovdje isao na 5700 XT.
     
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

    I ja sam sve vise za 5700xt...samo cekam hoce li stici zalihe na amazon...s njima je najlakse oko garancije. Trenutno su dobili samo pws red dragon...nemaju jos red devil ili sapphire pulse i nitro modele :(
     
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Sta god uzeo 2070 super ili 5700 XT obje su u par deka i top za 1440p pa sto kazes gledaj samo da potkacis top model.
     
    Lamagician likes this.
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Kad je u pitanju 2070 Super, da li je bolje ici na FE (Founders Edition) offical od Nvidia ili sa nekom jefitnijom Aftermarket varijantom tipa KF2 (Galax) gdje je cijena i jedne i druge ista? Da li FE kartice imaju kvalitetnije komponente na ploci i generalno kakva je izrada?
     
  13. Lamagician

    Lamagician Komšija

    S obzirom da uz RTX dolazi Modern Warfare koji bi vjerovatno isto platio, ispadne cijena slijedecih kartica jednaka pa se dvoumim sta uzeti, preporuke?

    1.) KFA2 GeForce RTX 2070 SUPER EX ili RTX 2070 Super FE (Founders Edition)
    2.) Powercolor RX 5700 XT Red Devil
     
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Sep 27, 2019
    Lamagician likes this.
  15. Esh

    Esh HWB

    Onda 2070 sa boljom garancijom kao sto kolega kaze. Meni se svidja Super FE, ne znam da li su ventilatori bucniji.
     
  16. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Kod Super FE jedina na papiru mana je sto fanovi i na idle se vrte sa 30% odnosno 1000rpm. Ne znam da li je to toliko bucno. Garancija bi bila direktno kod nvidia 3 godine i valjda je kod njih to dobro rijeseno oko RMA..

    Sve ostalo su neke radnje gdje bi vjerovatno se morao ganjati RMA.

    Na Amazonu trenutno imaju Sapphire 5700 XT Pulse i Powercolor 5700 XT Red Dragon. Kod Amazona je lakse ganjati garanciju (direktno preko njih).
     
    Last edited: Sep 27, 2019
  17. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Picoooka likes this.
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Na mojoj sam podesio 40% u idle to je oko 1200-1250 rpm i jedva se cuju sa otvorenom stranicom kucista mada imam i na kucistu jos 7 nzxt ventova i svi vrte 1300 rpm ... uglavnom nista strasno.
     
  19. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Kakav je uopste AMD sa driverima? Vidim mnogi ocjenjuju kartice lose zbog frame dropova, blue screen, crash isl.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Standardne stvari koji pišu botovi koji nisu u stanju obrisati drivere sa ddu.
     
    Decerto likes this.