Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Benq

    Benq Komšija

    @NAILS , 20 dana nije nista, mozes ti to vec obnoviti, ali najbolje bi bilo da se javis Telemachu u PP na klix-u ili FB-u, kazes im sta zelis uz obnovu ugovora i kontaktirat ce te iz loyalty-a. Moja preporuka bi bila da za benefit trazis nesto drugo, neki paket kanala koji nemas.. jer telefon mozes kupiti za sitnu lovu.

    @Haker , znas kako to funkcionise, oni pozivaju sve stare korisnike i to je primarni cilj. Ja sam presao sa Extra na Eon Premium, razlika u cijeni je skoro nikakva s obzirom na ono sto sam dobio u novom paketu, eh sad mozda se tebi ne isplati prelaziti ako si na nekom manjem paketu pa ti je veca razlika u cijeni. Kad predjes sa starog paketa na neki od eon paketa, dvije godine zadrzavas paket kanala koji si do tad imao, ali se i nakon isteka tog ugovora opet moze izboksat da ostanu isti kanali. Ovo pisem jer je jedino u Eon Premium paketu prosireni paket kanala, a taj paket kanala je u starim paketima vec od Family paketa.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    @Benq ne znam drug, bukvalno Tv ne gledam pa i ne znam koji je pket, znam da je net 80mbt i da plaćam 47,5km, telefona nema, samo net i TV. Ovo što me zovu bilo bi mislim oko 60km 100mbt net i taj eom, skok više od 10km

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Benq
    Ne moze se reigstrovati na Klix a nisam nikada prije imao tamo acc.

    Meni nesto dodatno ne treba na ovaj paket osim sto sam prije kao poklon dobio drugi risiver koji ne placam pa bi bilo super da tako i ostane. Ostalo sve imam.

    Javim se onda na FB pa cu vidjeti. Hvala.
     
    Last edited: Jul 24, 2019
  4. Benq

    Benq Komšija

    @Haker , pretpostavljam da si prije koristio Duo Net Grande paket jer je on 47,5KM, pa si presao na Duo Net Grande Family jer je u njemu net 80Mb, s tim da jos placas staru cijenu Duo Net Grande paketa, jer jedini paket bez telefona je Duo Net Grande Family i cijena mu je 55,5KM. Vjerovatno si jos u toj akciji, kad istekne placat ces pravu cijenu Family paketa, to mi je jedino logicno s obzirom da si naveo da imas 80Mb net.

    @NAILS , otezana je registracija na klix forum zbog raznih... kako ih nazvat.. prave konstantno nove accounte jer ne znaju nista drugo osim provociranja i vrijedjanja ostalih forumasa. Uglavnom javi se na FB i napisi im konkretno sta zelis uz obnovu ugovora, a s obzirom da ti zelis telefonski aparat i dodatni stb da ostane besplatan, siguran sam da nece biti nikakvih problema.
     
    NAILS likes this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nabavio sam ja telefon, vec mi taj dan crk'o postojeci pa odem do njih prije kupovine da vidim da li me i dalje slijeduje free uredjaj. Meni samo treba postojeca šema i ako tako ostane, ja sretan.
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    @NAILS , ostace ti to sve, obnavljao sam ugovor nekoliko puta dok sam koristio Extra paket i svaki put su mi produzili benefite koje sam imao, nikad nisu pravili problem oko toga.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze li se sad pita preko portala paket uzet ovaj eon sto prvu godinu pola cijene placas, jer sad imamo legacy.
    I jeli se mora uzeti eon box, tv na kojem bi se gledao eon, ima eon smart app.
    Svakako cemo zvati da se informisemo, ali eto ako je netko prelazip pa zna.
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li neko EON Smart TV app slobodan?

    Da bi iznamljivao, mjesecno placanje kao iptv.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Ima li ko od korisnika Telemacha u Lukavcu? Interesuje me samo internet (stabilnost za online igre), TV paketi kakvi god da su, necu ih gledati.

    BHTelecom me levati, 2 sedmice nemam uopste DSL signala, ne haju na pozive niti ista, te mi treba zamjena.

    Sent from my SM-J730F using Tapatalk
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    @NaLe! ne znam koliko ti se isplati samo internet, jer kod ktv operatera moras placati i naknadu za kks u iznosu od 21,5KM + internet paket. Znaci neces izaci ispod 44KM, a najjeftiniji EON DUO paket je 47,5KM sa duplo vecom brzinom neta.
     
  11. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Jasno mi je to. Ne daju ni prijaviti bez TV paketa, zato i kazem da me ne zanima, sta god da dodje ok je.

    Mene samo interesuje stabilnost, jer deverah davno nekada sa TXTVom, jad i cemer u Srebreniku bilo.

    Sent from my SM-J730F using Tapatalk
     
  12. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    U subotu poslijepodne dodjem kuci i vidim pregorio Ubee modem od telemacha, EON box radi. Prijavim kvar i kazu rok im je 24-48 sati da izadju na teren.

    Evo proslo 48h, ne radi mi internet, telefon i nazovem podrsku, kad kazu, eto zbog nevremena imaju puno kvarova opreme, ekipe su na terenu ali ne znaju kad ce doci, danas vjerovatno nece :S

    Tacno mi se cini da Telecom u pravom trenutku ovaj SK ubaci, ne znam ko je manje zlo, ali prije ravno 10 dana dam prijavio da mi je internet uzasan i rekli doci ce, zvali me sa sakrivenog broja, nisam se mogao javiti, i levati izignorisali nalog, nisu vise ni pokusali nazvati, a da mi se nije desio ovaj kvar ne bih ni znao da niko nr namjerava doci.

    Stvarno veliki minus kod mene imaju nakon ovoga, ja ih hvalim, a oko mene ljudi na mojuTV prelaze, bice tako izgleda...

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Takvi kvarovi bi trebali biti riješeni u roku max 48 sati. Ali i da si kod drugog operatera može ti se isto desit, ja sam tako deverao s BH Telecom, na kraju nađem broj od montera pa nazovem pa zamolim da dođu, nalog dobiju, ali se radi kako šef kaže, ko kad šefa svi zovu i urgiraju za sebe, a ti čekaj kad nema drugog posla. Nego budi uporan, šalji mailove, zovi, prijeti raskidom i neko će doć, ipak je ovo BiH...

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  14. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Cetri dana evo... Necu zvati, bezveze sebi kidat zivce, završio sam s njima.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  15. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Evo samo da se citiram, ipak sam zvao, kakvi su ovo lazovi malo je reci. Zovem i kazu doci ce i cekam ih i nista, nazovem opet, i kazu eto nisu stigli sutra ce...

    6-i dan evo krece, kad god nazovem samo skidaju s dnevnog reda.

    Kakva je pokrivenost txtva u Sarajevu, na papiru imaju brzi net od mojatv?

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  16. Tyger

    Tyger Aktivista

    Pozdrav, ima li iko kvalitetnu/provjerenu informaciju da li će tj kada će Telemach biti dostupan u zapadno hercegovačkom kantonu ?
     
  17. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Ima li neko preporuku za dobar router jer ovaj od telemacha je postao odron. Svako malo prekida.
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Pa prijavi kvar i traži zamjenu.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  19. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Nazvat cu ih sutra. Nego da pitam, je li neko koristi ovaj 5ghz band? Meni ne daje neku veliku brzinu, jedino ako sam bas blizu rutera.
     
    Last edited: Sep 19, 2019
  20. dams82

    dams82 Komšija

    2.4ghz ima bolji domet tako da većina njega koristi. Kod mene je Cisco već tri godine, nisam imao problem..

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk