Cjelogodisnje gume egzoticnih dimenzija 175/60/R16

Discussion in 'Generalna diskusija' started by k0ST, Sep 17, 2019.

  1. k0ST

    k0ST Aktivista

    Decki, hvala vam na savjetima.

    Slazem se i je da je kod nas najbolje imati 2 seta guma. Zadnjih 20ak godina sam tako i radio, nikad nisam stedio na odrzavanju auta, a na gumama pgotovo. Vazda sam imao 2 seta - ljetnje na alu felgama i zimske na celicnim (i uglavnom su broj manje/uze). Gume sam mijenjao svake 3-4 godine, iako nisam radio velike kilometraze... Ljetnje su uvjek bile dobre 4 sezone, ali su zimske vec nakon 3 bile osjetno lose.

    Medjutim prosle zime sam imao manji belaj - ukralo mi "tockove" iz podruma. Helem, lopov je odradio nas zajednici podrum nekada u novembru, a osim mojih alu felgi i guma ukrao je jos podosta stvari od komsija. Zvao sam policiju, isao kod instpektora 2 puta i davao izjave, a tog lopova su uhvatili nakon par dana. Odradio je pola Grbavice, Hrasnog i Otoke. Naravno, policija nije nasla nista kod njega, osim alata za obijanje, jedne BMW 17" felge/gume i grijalice - sve je kaze prodao, samo se ne moze sjetiti kome. Mene je inspektor na kraju pitao na koji iznos zelim da ga tuzim... Kad sam nekad na proljece zvao, inspektor mi je rekao da tuzilac jos nije pokrenuo slucaj... Staro auto sam u medjuvremenu prodao i nabavio Suzuki Ignis, tako da mi je sad i svejedno sta ce se i da li ce se nesto desiti sto se toga tice. Jedino sto znam je da nema sanse da cu ista vise ostavljati u podrum :cool:

    Skoknucu u subotu do manjih radnji/vulkanizera. Od ovih velikih "dilera/zastupnika" sam odustao - na telefon ti nesto zbrljave i obecaju da ce javiti, a na mail se uglavnom zahvale na upitu :)
    U najgorem slucaju cu ici na zimske gume i celicne felge OE 15 dimenzija 175/65/15. Barem u tom rangu izbora ima kakvog hoces! U tom slucaju vansezonske gume obavezno idu u "hotel" za gume - u podrum vise ne planiram nositi ni prazne kutije :D
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja vazda kazem guma glavu cuva Ima ljudi kaze naprijed neka su ti dobre ove nazad ne moraju biti...jee ahaaa...sve 4 nove i onda si tek siguran!

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Jedino ima smisla za vožnju uzbrdo autom koje ima prednju vuču... Za sve ostalo: facepalm
     
  4. DSA

    DSA Aktivista



    Nisam ni znao da ima ovoliko vrsta filtera, pogotovo ovih za kabinu.