Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Svaki budžet ti je zeznut, fali tih par stoja

    Sent from my Huawei P30
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Fina astra al kad skontas 9godina...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja bih zaobisao svercere i kupio auto od onoga ko je vlasnik barem 3 godine, sto duze to bolje. Takvo auto ce imati istoriju i racune gdje i sta je servisirano.

    Mislim da je ova Astra sa 1.6 turbo motorom od BMW-a koji je problematican. Zato nije naveo KW.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Misliš onaj turbo-benzinac sa 155 konja sto ima lanac ? Ne vjerujem. Mislim da je ovo obicni benzinac.

    Ali nije bitno, moze se slicna naci za iste pare. Poenta je da ima auta. bhd To je godiste koje dobijes za 10k, ili dodas jos 10k i uzmes golfa 7 2015.
     
    bhd likes this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nails druže, ta astra je 12k plus registracija. Inače super auto, kupljen u bih.
    A i to što si naveo, ne možeš birati niti tražim auto za utrke.
    Astra h se može naći do 10k, astra j kreće od 11k zgažena. Isto važi za focusa, c maxa i tako dalje. Zato sam rekao da je nezgodan budzet.
    Gledao sam i V50, super mi se sviđa, ali svaki ima previše na grbačo
    I nije ni da nema izbora, 100k auta na piku, izletit će nešto, ali da ima groblja i varalica to je drama.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma na sva ta auta se moze skinuti najmanje hiljada. Pogotovo ako nije švercer. Benzinci se dosta teze prodaju. Gledam neki dan kod nas u Zenici, AutoKobic. Nema niti jednog jedinog benzinca. Nece to nasi ljudi. A i ako kupuju, traze da je ugradjen plin. Zato benzinci dugo stoje na piku.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa to i stoji, ali očuvan benzinac skuplji od dizela, a spustiti ni govora, što se opet kosi sa svakom logikom. Evo ova bijela astra je još u oglasima bila kada je drug tražio auto prije mjesec.
     
    bhd likes this.
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Meni san snova benz. Mada sad gledam vishe novo auto il max 4 godine starosti. Al kad dugo ne trazis auta onda vidis ovo sjebes se vrijeme leti

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  13. kio

    kio Komšija

  14. Haker

    Haker Veteran foruma

  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj stari ima istu ovakvu :) ali ista :) da nema tablica mislio bi da neko njegovu prodaje

    Sent from my Huawei P30
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Kakva je Toyota Rav4 2008 godiste, motor 2.2 100kW? Otac kupuje, pa da se raspitam malo. Cijene, kvarovi i to? @dino73n @dams82

    Google-ao sam onako okvirno i ne cini se losa opcija?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @selvin
    Nisu nesto posebno vjeruj, imali smo ih tri u firmi kao sluzbena vozila, i jos dvije corole verso sa istim motorom, sve kupljene nove.
    Njihovi 2.2 dizel motori trose dosta ulja, benzinci du im bolji. Na 380k su otisle dizne. Corola verso je daleko udobnija od rav-a, samo jedan lezaj tocka zamjenjen za 10 godina voznje po nasim cestama. Servisi su skuplji u odnosu na vw, peugeot i sl, blize mercedesu i bmw-u. Sjecam se da je zamjena kvacila sa plutajucim zamajcem na 300k km kostalo 1800-2000KM u ovlastenom servisu.
     
    nenji_avero likes this.
  18. selvin

    selvin Moderator

    Thanks! Znam da nisu nesto posebno, mada u tom range-u cijene i godista za taj tip auta i nema nekih boljih ponuda koliko vidim?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba mu SUV 4x4 do 15k KM?
    Ja bih radije isao na Ford Kuga, skuplji su 2-3 hiljade ali dobije 2010-11 godiste. Nije losa ni Skoda Yeti ili Octavia karavan, one su 4x4, i to po mogucnosti 1.8tfsi.
    Ako ce da se penje na planine i bas da koristi pogon onda Nissan Xtrail.
     
    Last edited: Nov 28, 2019
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Reventon Znam da nisu Toyotini 2.2 dizeli najbolji ali 380k za dizne i 300k za zamajac su fine cifre, dobro iznad nekog VW prosjeka.
    I 1800-2000KM za taj posao u ovlastenom je normalna cijena, samih dijelova imas 1200-1500 maraka za bilo koje auto sa plivajucim.

    Preporuke su ti haos, Ford proizvodi šrot a taj 1.8TFSI jede kilu ulja na hiljadu kilometara (i jos VW bezobrazno laze da je to normalno).