All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @forzamilan
    Da ne trpam u onu temu, bolje da pitam ovdje. Sta ti je ova zeleno/crna kutija, champion proizvodjac?
    [​IMG]
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Filter kabine.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Neki qashqai ili x-trail?

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da kod njega bi Golf 6, jedino ako se nije ponovio :)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kupio neki dan Osram Cool Blue Xenon look sijalice za kratka svijetla, odavno nisam imao neke kvalitetne sijalice :D i bas je razlika. A evo danas sam i za duga narucio NightBreaker 20KM na ebay par... H1
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ovaj prvi svaka čast, davno već prevalio 18 milja.

    Qler te su i kod mene, dobre pravo.
     
    dams82 likes this.
  7. Esprit

    Esprit Aktivista

    Trebam raditi veliki i mali servis na Golfu 6, imam majstora ali nisam siguran gdje da kupim dijelove. Poznanik mi kaže samo ASA, tj sad su Porsche... pa ću ovih dana i otići da mi daju predračun, čuo sam i da je navodno Šandor zastupnik Castrola za BiH i da su mu originalna ulja, ima li ko da potvrdi?
    Ima li neko iskustva sa Školjićem, MRM (Ljubuški ili Mostar) Simimpex...?
    Motorex ne bih, za njih sam svašta čuo.


    Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
     
    Last edited: Sep 25, 2019
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Izvini ali moram ti reći da si paranoičan... Prije svega moraš raščistiti sam sa sobom da li ti cijena igra ulogu ili kvalitet. Ako imaš strah od lošeg kvaliteta lijepo u ovlašteni, ugradiš original kod njih i nema brige, a ako bih štedio na dijelovima onda kupi gdje je najjeftinije (sa garancijom), ugradi kod lokalnog majstora uz dogovorenu cijenu i to je to... U našem servisu ugrađujemo za veliki servis dijelove iz motorexa jer imaju pismenu garanciju 5 godina kao i u ovlaštenom i nikad nije bilo reklamacija jer su to dijelovi istih proizvođača koji proizvode za prvu ugradnju.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
    kio likes this.
  9. kio

    kio Komšija

    Koji je tvoj servis, mozes i na pm?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ljudi ne konta ju da Motorex ima svega, samo koliko ćeš platiti. Najbolji primjer prije par godina bratu ode senzor protoka zraka na C klasi w202, i moj kum radi u motorexu i kaže nam ima neki turski, 120KM, ne valja i nema garancije. Ima bosch 380KM odličan I godina garancije. Kaže burazer nemam sad love daj turski... I stavimo ga mi, auto proradilo vuče normalno, ne trza, ali 18l po gradu

    Poslije par mjeseci posudio pare jer je vise dao na gorivo nego na dobar dio.. I nije sad motorex kriv, nego je brat bio kokiz da kupi dio da valja...

    A usput, kupio sam zimske gume, i set felgi, miran sam bar 5 zima :)

    4 alu fordove 17 felge platio 240KM :)

    Sent from my Huawei P30
     
    forzamilan likes this.
  11. kio

    kio Komšija

    Koliko vi sezona vozite gume pa mjenjate? Imam Goodyear Efficient dot 2015, do sada predjeno nekih 40 hiljada. Kontam da mogu trajati jos 1-2 sezone. A zimske imam nove Sava HP neka, trebam pogledati.

    I gdje kupujete gume?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja vozim cca 5 godina jer 50k KM nikad ne dohvatim sa njima. Sad kupio u Maja Guma Hankook zimske 4 komada 848KM.

    Sent from my Huawei P30
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kod mene su dot 2016 zimske kontam mogu jos 2 sezone i onda uzeti nove mada cu dosta preci na njima garant. Recimo austrijanci ne daju da su gume starije od 4 god.
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Tu je to, neke 4 sezone i zamjena. Isto tako ne pređem do max 50k za to vrijeme.

    btw, uzeo sam sebi ovaj player nedavno https://bit.ly/300nI36

    Za ove pare i kineza, iznenađen sam pozitivno. Toliko je brz, jednostavan... I da crkne za godinu nisu neke pare :D
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Postavi kakvu fotku
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Super izgleda.Moze li se ugraditi na standardni djavo onaj tj rupcagu onu za radio tj je li to standardnih dimenzija ili ne?
    Sto se.guma tice ja vozim zimske 2 sezone,prodajem i kupujem nove.Ljetne guram 3 sezone max i cao.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    SamiRX-8 likes this.
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jeste, 1din je. Ne znam vala, meni poskupo ovo cudo a nije ni nesto iskreno, zna naletiti bas dobrih sony dvd/aux/usb sa tonu opcija i bas kvalitetnim zvukom za haman istu lovu, doduse polovan koji mjesec ali u mint stanju. I bez ovog fensi ekrana cijih inace nisam ljubitelj :D Mislim ono, samo moje misljenje hebi ga, nemamo svi isto i iste ukuse, tebi nek je sa srecom sa njim svakako.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    SamiRX-8 likes this.
  18. kio

    kio Komšija

    Pitanje. Da li postoji razlika izmedju zamjenskih i orginalnih dijelova? Dosta sam citao oko toga, pa da vidim u praksi. U jednom servisu mi rekose da je mali servis za C Max je oko 150, a u ovlastenom sam platio 350. Osoba iz neovlastenog servisa govori kako je pljacka to sto rade u ovlastenom, da su to isti dijelovi itd.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    mogli smo janje okrenut + mali servis odradit
     
    kio likes this.
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Pričali smo nekad o tome, u biti jedan Ford ne proizvodi filter niti ulje, nema svoju rafineriju niti fabriku filtera(kao i ostalih dijelova). Ja sam jednom baš skinuo filtere sa golf 5,od 4 filtera sva 4 su bili originalni sa vw oznakom, a takođe su bili od 4 različita proizvođača. Filter ulja je bio Mann, filter goriva UFI, zraka Filtron, a kabine Hengst. Za vw OE ulje radi Castrol, svi onu kupuju od rafinerija s kojim imaju ugovore. I naravno da je pljačka ukoliko si platio 200KM razliku za isti servis koji ćeš voziti nekih 15ak hiljada kao i taj od 150KM.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
    SamiRX-8 and kio like this.