Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    najveca prednost koja se osjetila prelaskom na LCde je ostrina, ovo za igre moze biti da je bolje u pokretu i to, ali ostrina je bila upitna na CRT monitorima. LCD prikazuje pixela savrseno ostro, tj sa savrseno ravnim ivicama. Kod CRTa su pixeli uvijek bili razljeveni, oni u sredini su bili ostriji a sto ides vise ka ivicama mutniji.
     
  2. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Meni je najvise smetala konveksnost ekrana, al kad sam vidio ravne CRT-ove bilo mi je wow :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Prvi put sam ih vidio ja mislim u internet klubu neon u fisu. Nisu bili neki brend ali je bila uzivancija igrati na njima.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zadnji koji sam imo je samsung 959nf sa diamondtron cijevi i glasio za jedan od najboljih al opet prelazak na lcd je povecao ostrinu svega u znacajnoj mjeri, govorim o staticnoj slici samo.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hocu da kupim nesto polovno nisu mi bitne neke performanse samo velicina i reza da je veca malo od full hd-a i ne dam vise od 250KM.Mislio sam uzeti ovo https://www.olx.ba/r/34854976/19567
    Ako sta ima bolje za ovakve pare dajte prijedlog.Cini mi se fin monitor a ima i godinu garancije?
    Hvala

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Ako je IPS i nema mrtvih pixela ili nekih drugih oštećenja, djeluje sasvim solidno za ove pare.
     
    SpookyMoO likes this.
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa kupovao sam od njih par stvari stvarno su ok.Daju garanciju a i jako ocuvane stvari.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Brzinsko pitanje, koja bi bila procjena vrijednosti Asus PG348Q? Koristen skoro dvije godine.

    Pitam jer je nedavno izasao nasljednik tj. PG349Q model, ima vecu zakrivljenost ekrana 1800R i podrzava refresh do 120Hz. Posto je cijena monitora oko 2400KM, a na poslu sam planirao LG 34UC99-W koji kosta 1300KM, da li mi se isplati prodavati stari monitor pa uzeti ovaj LG, tj. da li za stari mogu dobiti vise od 1500KM :D
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Tesko, g-sync je izgubio na vrijednosti, sada i sa freesync monitorom imas isto za puno manje para...
    Na computeruniverse sa dostavom izadje oko 2000KM, znaci nekih 1000 bi bila procjena, osim ako ne naleti neko da zeli bas taj model i spreman je platiti ozbiljan kes. To ne mozes znati dok ne probas, stavi na olx pa vidi...
     
    heroic likes this.
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ja nikada vise ne bih kupio LG IPS jer su katastrofalno losi po pitanju image retention.Imao sam prosle godine povrat u CT za LG 34UC79G-B,a evo upravo i moj prijatelj ganja za isti sa istim problemom reklamaciju.

    Jos jedan poznanik ima identican problem sa 27UL850-W.Image retention je globalni problem sa LG IPS displejima i treba ih zaobilaziti u sirokom luku jer problem se javlja nakon svega par mjeseci,a nekim korisnicima cak i na novim displejima iz kutije.
     
    heroic likes this.
  12. heroic

    heroic Komšija

    Ma i na PG348Q je neki LG panel, ne znam na PG349Q koji je, kontam ako stari mogu prodati za 1000 onda mi se ne isplati kupovati nikakav novi nego samo taj iskoristiti.
     
  13. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ako taj nakon dvije godine nema nikakvih problema to je to.Iskreno takav monitor ni u ludilu ne bih prodao za milju jer za tu lovu nemas nista ozbiljnije uzeti.

    LG me je istraumirao,a da nemam lose iskustvo i da znam da sa ovim necu isto zaglibiti odmah bi sad otisao u plus i kupio ga za milju.

     
    Last edited: Sep 26, 2019
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A nazalost tako je, kada gledas cijene, ne mozes nista kupiti za te pare, ali kada treba neko da izvali kes - ista je situacija, ne mozes naci nikoga da to izbroji :D
    To bas cesto komentarisem, ja kada prodajem, namucim se dok prodam, ako nesto kupujem, nema nista po normalnoj cijeni... nedavno prodavao bequiet! 1200w platinum za 180KM, nema niko ni da pita za nju a nova 230eur u njemackoj
     
    Picoooka likes this.
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zar ima u plusu ovaj lg na stanju?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma ne vjerujem da imaju na stanju pa jos nema ni u Hrvatskoj, moguce da uskoro stigne na police.
     
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Nema u Hrvatskoj jer je ovo stiglo na lager u ComTrade kod Grasa i ide po narudzbi webshop.Iz Srbije ovo uvuku u par dana odmah kod nas cim je doslo kod njih.
     
    Last edited: Sep 26, 2019
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nema ni u Engleskoj :D Pratim overclock forum i nema ni tamo :D Jesi li zvao pa ti potvrdili da ima na stanju? Kako ide ta narudzba, moras online pa ti dostave na adresu, ne mozes probati monitor, ima li ono da se moze vratiti ako bude dead pixela?
     
  20. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    WebShop narudzba i preuzimanje kao i svugdje na kucnoj adresi ili u radnji,a za testiranje na licu mjesta vjerovatno se dogovoris s njima da li moze ili ne.Nisam zvao provjericu kakvo je stanje.