Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pogledat cu, hvala :)
     
  2. Esh

    Esh HWB

  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Odlicno,VRR super radi na one x, steta pa ps4 pro nema.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode. Ako može pomoć oko jednog tehničkog pitanja :) jaran ima Panasonic TX-55CR430E i izgleda da ima problem sa burn in-om. Da li je taj negativni efekat obuhvaćen garancijom?
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    Neka proba 'ispeglat' slajdovima i opcijom za pixele..mozda je IR ne mora znacit da je Burn-In.

    Znam da LG ne daje garanciju na Burn In.
     
  6. heroic

    heroic Komšija

    Neko je nedavno ovdje kupio 55SM8600, ja se dvoumim izmedju tog i 55SM9010 modela, nije velika razlika u cijeni (2000 i 2350), ali ne mogu da skontam sta je razlika, ako je nesto bitno radije bih uzeo ovaj bolji.
     
  7. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    heroic likes this.
  8. heroic

    heroic Komšija

    Znaci nije beznacajna razlika, hvala!
     
  9. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Nisam strucan oko TV-a, pa mi treba preporuka za TV oko 32"
    Ne treba biti smart ha-hu

    Za punicu trazim, zena u godinama, dakle moze jeftinije, ali da ne bude Bira kvalitet
     
    Last edited: Sep 27, 2019
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz radni narode, ponovo :) prije par dana sam se javljao, vezano za panel kod jarana. Odnio je u servis i nemaju drugi panel i nude mu zamjenski TV do 2000KM. Šta uzeti od ova dva modela?

    TV Sony KD-65XF7596BAEP
    TV Samsung UE65NU7372UXXH
    TV Samsung QE55Q60RATXXH


    Kako izbjeći da dobije TV koji je radio kod njih u radnji? Jbt pa skoro je nemoguće naći izgled daljinca koji dolazi uz TV. Uslikaju TV iz svih mogućih uglova, ali slike daljinca nema. Isto je i sa godinom proizvodnje...
     
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ja bih uzeo taj QLED VA panel 120Hz
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Nadji sa sto duzom garancijom, a da postoji koliko toliko pouzdan servis kod nas. Sve u toj dijagonali je low level smece svakako. Ako ti treba nesto bas jeftino, onda nesto tipa Beko uzmi, ako nista, postoji servis za njih svugdje.
     
    nenji_avero likes this.
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    ASC Servis, ovlašteni servis za Samsung televizore.

    btw. nema veze što je davno napisano, nek se zna.
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Hvala za sugestiju. Btw, nisam ga jos ni nosio na servis, jer nakon prebacivanja tv-a u drugi stan, daljinski je magicno proradio. Medjutim, iduci dan opet ne radi, evo vec 10 dana unazad.
    Tako da cu morati ipak na servis izgleda. :)
     
    Aldiin likes this.
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Koliki je hendikep TV sa jednim tjunerom ?
    LG C9 OLED 55 inca se moze dobiti puno jeftinije u verziji sa jednim...
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Treba i meni preporuka za tv 55 idealno nekih 500 eur? Veze nemam a uskoro ce black friday kontam biti ce nekih popusta.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moze i preporuka za 60" :)
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Mozda pratiti Samsung RU8000 seriju ako bude kakvih snizenja? Trenutno je 55 oko 700 eura.
     
    forzamilan likes this.
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Niko ? :D

    Suzio sam izbor na Samsung 55Q70R i 55Q80R; LG 55B9 i 55C9.
    Pa sta bude bolji deal na black friday.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    OLED varijanta je bolja sa aspekta kvalitete slike plus dodali su G Sync podrsku, ali ako neces da uopce razmisljas o image retention, Q80 je takodjer slam dunk.