Elektricna vozila

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Sep 12, 2017.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Electric vehicles produce less CO2 throughout their lifespans than their combustion-engined equivalents in the UK, thanks to the rising use of renewable energy. On average, EVs are responsible for a quarter of the amount of CO2 that conventionally powered cars produce, a figure that increases to half when the car’s entire lifetime – including the process of battery production – is considered, according to a new study commissioned by Drax Electric Insights and conducted by Imperial College London.

    https://www.autoexpress.co.uk/car-r...ocyTU8-olbIywlx-wCTfoL5fE3sJlEshTSZ17lSuRX53g
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma



    Prejako. Tesla je mala maca za ovo.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Izgleda fenomenalno mada je to jos uvijek mali domet.
    Pogotovo sto autoputem moras voziti 100km/h da dodjes do tih vrijednosti; 140km/h i stajat ces puniti svako dva sata, mehhh.
     
    Haker likes this.
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Normalno da je Tesla mala maca kada je S Performance $100K a Turbo S $185K.

    Samo mi nije jasno zasto ne koriste Tesline brze punjace kada je Tesla dao sve patente for free i razvio vec infrastrukturu. Ako se budu prepucavali oko punjaca, nayebat ce kupci. A ovo sto se VW ozbiljno ukljucio u trku el auta sa Porscheom i Audijem puno znaci. Taycan je izgleda prava njemacka mašinerija. Samo ne znam koliko još ima smisla govoriti o el sportskim autima kada su teški kao kuća. Teslini kupci buše gume dva puta mjesecno na 20" a Taycan je teži 250kg od Modela S. Ono na nurburgringu je sigurno bilo sa dosta manjim baterijama.
     
    donjapa likes this.
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ono sto je pozitivno u svemu tome, sad kad su i Audi, VW, Porsche a i Merc u igri za EV je da ce cijene morati ici dole. Mislim da je Tesla napravila dobar potez sa spustanjem cijene Model S-a (barem u Swe, mozda ovisi i o kursu, ne znam tacno). Nadati se da ce i ovi ostali proizvodjaci krenuti u jos ozbiljniju proizvodnju tako da se i cijene malo koriguju.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Šamar Tesli iz prvog pokušaja, mada tech bloggeri će i dalje bacati drkicu na teslu radi veličine onog displaya i gimmick festa sa elektronikom.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa sa obzirom na duplo vecu cijenu, i ocekivati je da bude nivo iznad. Drugi je problem sto Tesla moze 50% vise preci.
     
    donjapa likes this.
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kakav šamar Tesli? Čemu, Modelu S?

    Model S što kaže Selvin moze više preći, a zar ne bi to trebalo da bude jedna od prvih stvari koje se gledaju kod kupovine električnih auta?
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sacekati dok krenu limuzine iz EU sa normalnom snagom, tada ce i domet biti bolji. Ovo je sada samo da se pokazu da dolaze. Vremenom ce prekucati Teslu, to je jasno, jer im je budzet daleko veci.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ova auta su furka bogatih guzonja. A ovo Teslu jede u svemu, Tesla je autobus za ovo.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Vi ne kontate da Tesla sad pa sad moze skrezat cijene auta 30% i opet da ostane u plusu.
    Da u Norveskoj postoji infrastruktura, postoji i prodaja drugih EV auta. Norveska je bukvalno test centar i Mercedesu, VW grupi i svim ostalim koji hoce da se proguraju na to trziste.

    Meni se model X pravo svidja, ali ne mogu smislit ona zadnja vrata nikako.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jasta, prije par mjeseci rezali troskove da ne bankrotiraju, a sad kao mogu srezat cijene...
     
    Reventon likes this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Tesla je prije 2-3 mjeseca podigao cijene modela S i X a ukinuli jeftinije "base" modele. Poprilicno su u krizi. Jedino su malo snizili model 3 za nekih 500$, na $39K. Samo je Tesla u grupi sa Poršeom isto sto je i Insignia sa Panamerom. Slicnost im je struja, nista vise.
     
    Vedo and Qler like this.
  14. selvin

    selvin Moderator

  15. Haker

    Haker Veteran foruma



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Mi cemo preci na struju prije nego sto smo kontali. Sto je pozitivno, naravno.

    Moze mi produžni iz haustora zgrade stici do garaze. Sad valja kupit auto haha
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    We lapped Laguna Seca in 1:36.555 during advanced R&D testing of our Model S Plaid powertrain and chassis prototype — a second faster than the record for a four-door sedan.


     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Vedo likes this.
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Gimmick zbog kojeg ce morati zakone mijenjati.

     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ima li tvoj auto "Đido mova" mod? :D