AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. Neso

    Neso Komšija

  2. Decerto

    Decerto Komšija

    Otrese ih AMD kao slinu...

     
    Lamagician, NeTRa1der, Vedo and 3 others like this.
  3. Neso

    Neso Komšija

     
    Lamagician likes this.
  4. Neso

    Neso Komšija

    TSMC has confirmed that it has achieved High Volume Manufacturing (HVM) on its critical 7nm+ Extreme Ultra Violet (EUV) process.

    "The N7+ volume production is one of the fastest on record. N7+, which began volume production in the second quarter of 2019, is matching yields similar to the original N7 process that has been in volume production for more than one year.N7+ is also providing improved overall performance.

    When compared to the N7 process, N7+ provides 15% to 20% more density and improved power consumption, making it an increasingly popular choice for the industry’s next-wave products. TSMC has been quickly deploying capacity to meet N7+ demand that is being driven by multiple customers.EUV technology enables TSMC to keep driving chip scaling as the shorter wavelength of EUV light is better able to print the nanometer-scale features of advanced technology designs.

    TSMC’s EUV tools have reached production maturity, with tool availability reaching target goals for high-volume production, and output power of greater than 250 watts for day-to-day operations. – TSMC"

    https://www.tsmc.com/tsmcdotcom/PRListingNewsAction.do?action=detail&language=E&newsid=THHIHIPGTH
    https://wccftech.com/tsmc-achieves-hvm-7nm-plus-euv/
     
  5. Esh

    Esh HWB

  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je slucajno nekon montirao AM3 kuler na AM4 plocu, i ima li kakav adapter? Volio bih iskoristiti ovaj CM TX3.
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Jesam ja ali je došao adapter sa hladjkom Noctua NH-U12S

    Kažu da bi trebalo biti za tvoj hladanjak

    https://landing.coolermaster.com/pages/amd-am4-ryzen-compatability/

    Ima li baška adapter naći, to vidi na Ebay-u ili Amazon-u ili možda neko od raje ima.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Navodno se moze montirati ovaj sa zakackama bez problema:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ja taj kit i imam. Za šarafe vec treba adapter.

    I ako je kod mene stari TX3, ovaj EVO je haman identican, vjerovatro rebrand i podrzava sve AMD sokete: Socket AM4/AM3+/AM3/AM2+/AM2/FM2+/FM2/FM1.

    Jedino me zanima da li je problem sto je Ryzen procesor veci (nekih 4mm po duzini i sirini) u odnosu na stare generacije AM3 i 1155.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kad sam kupio 2600x bez coolera, mickey84 mi je poslao neki stari am3 cooler koji sam koristio dok mi noctua nije poslala adapter za moj stari ali dobri NH U12P

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Super, znaci paše deset godina star cooler. Bio je taman na ovom 3570K a trebao bi biti i za 3600 koji manje trosi, TDP: 77W v 65W.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ipak nije mogao cooler. Ove su kukice niže nekih 4mm, nema sanse montorati. Ne znam jedino da probam malo odvrnuti sarafe da se podigne. Ovaj njegov nije neka sreca.

    [​IMG]
     
  12. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ja sam testirao ovaj svoj procesor pod razlicitim multi tasking zadatcima Postavio bih linkove ako je neko zainteresovan da vidi kako ide sa Rayzenom 3600
    Ali nisam siguran da li je protiv pravila foruma posto je na mom YT kanalu da ne bude da se reklamiram? :)
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    slobodno postavljaj...pa svaki YT kanal je neciji,po toj logici sve sto postavimo nekoga reklamiramo :D
     
  14. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista


    Evo ovdje video konverzija + video snimanje i igranje



    u ovom drugom videu video konverzija + video snimanje + virus scan i igranje
     
    Vedo and nenji_avero like this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

     
    Esh likes this.
  16. Esh

    Esh HWB

  17. The Hepek

    The Hepek Novi član

    How It’s Built: 3rd Gen AMD Ryzen™ Threadripper™

     
  18. Esh

    Esh HWB

    The Hepek likes this.
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Za koliko para otprilike se moze uzeti neka solidna ryzen konfiguracija ,i sta bi mi preporucili kao optimum
    Znaci mbo,procesor i ram
    Bez overclocka,normalna kucna upotreba i eventualno neka igrica,ako bude kakva solidna graficka u njemu
    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    0KM jer ti za tu upotrebu ne treba ryzen.
    Ljudi su izgleda bas nahajpani, nisi cool ako nemas ryzen :D
    S druge strane, ko kupuje novo, ima smisla dobiti vise jezgara za isto ili manje para. Za tu kucnu upotrebu ryzen 2600 nije nista brzi od raznoraznih starih procesora, tamo 4th gen intela, a drugi je par opanaka sto su kod nas prenapuhane cijene na oglasima. Tako da ako vec imas neki 4th gen cpu, ne diraj nista.
     
    Last edited: Dec 7, 2019
    EL NINO CFC likes this.