BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Na 4g mreži sam svima nedostupan, kada prebacim na 3g je sve uredno. Tako vec 2. dan.

    Da li još neko ima sličnih poteškoća?
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam prije imao poteskoca sa 4g onda onaj period poslije kad su tek pustili u pogon, i mozda jos malo poslije, ali sad nema problema, ali je bilo iritirajuce kad pricas s nekim i jedva ga razumijes i obrnuto.

    najgore mi je bilo kad narucim hranu pa ne znam hocu li biti dostavljacu xD
     
  3. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    U Vitezu sve uredno radi, u Travniku jok, mora da lokalno neke radove izvode.
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Inače nije moguće razgovarati preko 4g mreže u našoj zemlji, nemamo uslugu voLte (voice over lte) i uvijek kada počinje poziv mreža se prebacuje na 3g,moguće da kod tebe to iz nekih razloga nije moguće i automatski si nedostupan.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
    IdeMedoSumom likes this.
  5. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Razumijem to za voLte, ali isti problem nas ima 3 u kući (svi zajedno neki dan po 4g karticu uzeli), u Zenici i Vitezu sve uredno radi, samo u Travniku smo nedostupni/govorna pošta.
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Onda je do predajnika, tako je bilo i u Sarajevu s početka kad su pustili 4g. Treba to prijaviti nadležnim da se što prije riješi

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Evo sad sam zvao šuru u Travnik, maksuz da vidim, kaže ima tri mjeseca kako je na 4g i nije nikad imao situaciju da je nedostupan(ni on ni supruga) , a čuo je da se raja žali u čaršiji na to. Izgleda ne pogađa svakog isto, može bit da ima veze i kakav se uređaj koristi. Oni oboje imaju xiaomi.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
    IdeMedoSumom likes this.
  8. zdici

    zdici Aktivista

    I ja sam jedan dan bio nedostupan na 4G dosla poruka da sam nedostupan bio. Drugi put me covjek nazvao zvoni :) do mreze je

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Evo ode STB resiver ugasio iz struje al mrežno kablo i modem zaboravio ugasiti.

    Stari STB radi dok ovaj noviji ZTE gdje piše moja TV na njemu i daljinskom ne reaguje.

    Kakvi su sad resiveri?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Kod nas 2 različita LG-a i Samsung. Ako se raja u čaršiji žali, onda je to - to. Hvala :)
     
    dams82 likes this.
  11. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Ima li iko ideju zašto bi VDSL gubio signal tu i tamo? Zna mi se desiti da uopšte ne prolazi sinhronizacija po sat - dva. Inače je vrlo stabilnih "Actual Rate(Up/Down): 8000+/45000+ kbps". Onda iz čista mira nestane i ko zna kada će doći, nema pravila, nekada par min, nekada par sati. Prije par sedmica mi se desilo da nisam neta imao oko 10 dana. Monter došao, samo ponovno odspojio i spojio žice (doslovno samo to, u glavnom razvodnom ormaru i u stanu) i proradilo.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa onda to zvuci kao lose instalacije?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    NaLe! likes this.
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa može pokušati i sa promjenom modema, da on nešto ne poludi. S obzirom na rate, daljina nije velika. Naravno, mođe negdje i kontakt biit loš, na spoju, konektoru.

    @Stihoklepac imaš li kakav info oko optike u Zavidovićima? Može li samo jedan user u naselju tražiti i dobiti optiku?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Možeš tražiti, a da li ćeš dobiti ovisi od x faktora, blizine priključne tačke, potrebe za kopanjem, razvlačenjem dodatnih kablova, građevinskim dozvolama, paketu koji koristiš i sl.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @Stihoklepac tnx za info. Postavljene su velike i male sahte i oni mali ormarici u kojima su reglete za spajanje kablova, razvučene pvc cijevi i nove parice od 2014. Samo medij treba izmjeniti :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  16. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Hvala, začudo, 2 dana nakon prijave kvara stigao je serviser, prebacili su na drugu paricu, pa ćemo vidit kako se ponaša.

    Čudno mi bilo što radi potpuno stabilno, i onda odjednom pukne.
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Imali jos neko problem sa otvaranjem stranica trenutno?
    edit: procepilo
     
    Last edited: Oct 8, 2019
  18. chenta

    chenta Aktivista

    Kako ide ako hocu da mojatv prikljucim na dodatni tv u stanu, da li se placa nesto dodatno i ima li neka wireless opcija ili bi morao kabl ici kroz stan sa postojeceg modema
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Ide kabal sa postojećeg modema na još jedan stb koji ti iznajme uz mjesečnu naknadu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    chenta likes this.
  20. alien771

    alien771 Novi član

    Pozdrav, nadavno se prebacio na VDSL al od tada nikako da imam stabilnu konekciju. Problem se javlja kod aplouda, znaci jel se nesto aploduje dolazi do prekida saobracaja mjereno ping testom. Najizrazenije se pokazuje na speedtestu, prodje download izmjeri normalo do 25Mbs ali kada upload krene dodje do recimo 1.8 i stane i tako stoji i zakoci potpuno do gasenja speedtesta.. Isto se desava i na fritzboxima iako oni imaju odredjena podesavanja za stabilnost dsl konekcije. Sta da se cini.. 1444 nije pomogao