All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sava je baš loša na mokrom, a to ti je 90% vožnje zimi...

    Sent from my Huawei P30
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Za sve osim snijega je taraba. Jedino u bosni popularna.
    Dodati koju marku za postene gume.
     
    Qler likes this.
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    A realno, najmanje po snijegu se vozi...
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Haker likes this.
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja gume kupujem kod Maja gume. Čistite li kamenčiće iz zimskih guma prije montaže, meni prošlogodišnje nove Hankook pune pijeska, kontao to iščeprkati prije zime, ali nemam vremena.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  6. kio

    kio Komšija

    Ebote ne vidim na tsptalk slike.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Opel Astra H Classic 1.6 (9.500 KM)
    https://www.olx.ba/r/35371156/114743
    Ova je u pitanju. Ok je auto, mladalačko :D Ništa što nisam očekivao :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pitanje za znalce. Kada sam kupovao auto bilo je zrelo za velikog servisa pa sam sa njima sredio da mi spuste cijenu istog. Pitao sam ih da li mijenjaju vodenu pumpu, rekli su da se podrazumijeva
    Sad gledam ovaj nalog i ona se nigdje ne spominje. Sad jesu li mjenjali ili ne to je pitanje.

    I za mali servis, auto ima 15k na ovom ulju, rađen je u petom mjesecu ove godine. Trebam li ga odraditi, oni kažu da se mjenja na 30k ili godinu dana, gledam po netu tako svuda piše za ovaj motor, meni to puno nešto.
    [​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To za ulje je normala na novijim autima.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Promijeni ti ulje. 15k je puno, long lajf malo morgen
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    A ebiga, evo dva različita stava, inače tema rasprave :D
    Sad idu i te gume ovo mi ne treba ako baš ne moram.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    po ovom sto pise na fakturi nije mijenjana vodena
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Zamjeni obavezno ulje. Pusti naše majstore. Nedavno je kolega na forumu pisao kako dizelašima treba češće mijnjati ulje (na 10K). Ali ja i na benzincu oko desetke. A vodenu cim prije.

    Mom je jaranu jedan majstor odradio "veliki servis" za 100KM. Pa ti skontaj sta su radili.
     
  14. nivla

    nivla Komšija

    ja sam sebi kad sam kupio auto uradio veliki servis, nakon 65000 sam ponovo radio i sve je bilo potroseno(gates, conyinental) osim vodene koja je prema rijecima majstora izgledala kao da je tek montirana, ja sam sve zamijenio jer sam set s vodenom pumpom mikroremenom(continental) i rolerom zatezaca mikroremena(ina) platio 280 km plus ruke 70
    sto se tice ulja mijenjam na 10-15k kad stignem i nikad problema niti na jednom autu
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cuj 30k km ulje, pa to na benzincu sagori da na kraju bude crno kao dizela. Bilo price vise puta, mijenjaj najkasnije na 15k i nezezaj se.

    Vodenu garant nisu mijenjali, nisu naveli ni da su dosuli ili mijenjali antifriz. Uostalom, trebali su ti vratiti stare dijelove koje su skinuli.

    I sta podrazumjeva pod "set zubcastog remena"?
     
    Tyger likes this.
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja moram sad za vikend novi akumulator naručiti cca 140€ žao mi nešto para :)

    Nego pitanje. Majstor mi reče da je remen od alternatora za zamjenu a vidi se golim okom da je ispucao. Jel se samo on mijenja il ide još nešto u kompletu? 1.6 dci u pitanju.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ovo je ovlašteni radio, ti su izgleda najgori.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Na tom autu pumpa vode nije pogonjena zupčastim remenom tako da nije pod moranje da se mjenja sa setom zupčastog. A što se ulja tiče moja preporuka je da ne voziš više od 15k


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Oke, mjenjam ulje čim prije. Gledam dosada nije nikad preko 15k a da nije mijenjamo tako da može valjda ovih 16k izdržati u pola godine.

    BTW koje ulje da uzmem, evo googlam, kontam bolje da ja kupim pa da donesem nego da stave koje im je ćeif. 5w30 bi trebalo, koji brend da uzmem?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Pa imaš original GM 5w30,u motorexu košta 13KM po litri. Traži se specifikacija dexos 2,
    svako ulje koje ima može u taj auto... Nije problem preći hiljadu gore dole kad se zna kad je mjenjano, a posebno ako je prešlo u kratkom periodu.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.