Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Tyger

    Tyger Aktivista

    Zadnja narudžba iz BiH u 8.mjesecu 2 sedmice isporuka bila, generalno brže stiže roba nego prethodnih godina.

    BTW
    Jel prolaze sada baterije zna li neko?
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nema ni kod mene kad idem preko.browsera na mobitelu ili rwcunaru.Instaliraj app android i tamo ima opcija i tamo ukljuci.Uslikao bi ti SS ali ne da app da se ekran slika logicno :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Ronaldo_9 likes this.
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo meni sada dosle one male za sata...a mislim da prolaze i druge,pokusaj ,nemas sta izgubiti

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  4. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Hvala ti probaću to svakako na sledećoj kupovini.
     
    SpookyMoO likes this.
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    Naručio sam već ali ipak da provjerim :D
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Dodje mi danas usb kabal sa magnetom.Kupih na aliju.Pravo praktican moracu jos 2 uzeti za zenu i za auto da imam.Utakaris onaj djavo mali i stalno ti to stoji ustekano u mobitel a onda kabal samo prislonis i magnet ga spoji super stvar kad si smoren ili iz sna ili kad popijes pa ne mozes da potrefis rupu

    https://s.click.aliexpress.com/e/FHvEAeTA

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ali ne radi data transfer?
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ako si mene pitao viza vi ovog kabla nemam pojma probacu nisam to jos probao.Zgodno mi za auta pravo :D

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  9. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ove godine ni jedan paket mi nije doso da nisam platio 10km cariniski pregled a svi su bili jeftini, neki cak i jeftiniji od 10km. Jel i kod vas tako?
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, mislio sam na tvoj kabl. Super je stvar ali, na njemu su samo dvije žice sprovedene pa je samo za punjenje.
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Kod mene nije, uglavnom sve dolazi bez otvaranja. Svaki peti mi bude praćen, ostali obični sa nelegalnih 1.80KM.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Koristiš li još uvijek ovo čudo? Kako služi?
    Kontam uzeti jedan ili dva manja, da se nađu pri ruci ako zatreba :D
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja narucio neki jeftini ssd na aliju od 120gb i neki kao NAS enclosure pa.cu da vidim kako to fercera.Treba mi za plexa kuci da mi je lakse strimati u lokalnoj mrezi a i pristupiti podacima nekim.
    Imate li vi s ovim iskustva?

    https://s.click.aliexpress.com/e/5nUjbwbI

    https://s.click.aliexpress.com/e/EV1ORMA4

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Buraz je uzeo goldenfir na preporuku ovdje na temi, kaže da radi kako treba, ja sam neki dan sebi naručio 120gb,čekam da dođe...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ne znam samo kako li ce ovaj kao NAS raditi,vidjecemo.Ne sumnjam da nije los disk.Jebes ga jefta a nece nesto puno vazno biti osim filmova i slika cisto za lokalnog streama.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo upravo povezao sa PC u pravu si samo puni ne prepoznaje ga uopste.Znas li ima li ovih magnetnih a da moze i data preko njih?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima ali nisu okrugli. I nisu tako kao taj, "snappy". Zna se zakaciti krivo pa ga moras odvojiti i probat ponovo.

    Davno sam ih trazio, ima tome godina. Ne znam ima li sta novije.
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    jesi sigurno da ce moci to raditi streaming kako si zamisli, mislim ako ces ga kaciti direktno na mrezu sumnjam da moze jer mora vrtiti plex server da bi ti sa klijentom mogao pristupiti istom i plex ti vrsi on the fly transkodiranje videa u format koji podrzava klijent putem kojeg mu pristupas

    ja npr imam kuci stariji server koji zbog poslabog cpu-a blue ray ripove ne moze regularno streamati bas zbog tog transkodiranja

    elem ako si ga mislio kaciti direktno na mrezu onda je kodi to sto ti treba a ne plex :)
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa koliko sam vidio na videu moze.Mislim na sambi je baziran taj software sto dodje uz njega tj koristi taj protokol.E sad hoce li sa plexom raditi nemam pojma ali mi svakako treba neki mrezni disk da mogu pristupiti podacima sa udaljene lokacije.To mi je bitnije od samog plexa.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 24, 2019
  20. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Jel ti imas neku stelu? Ja sam im platio skoro 200km za cariniski pregled ove godine. Cak i pisma mi naplacuju 10km.