N68C-GS FX

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Saby, Oct 29, 2019.

  1. Saby

    Saby Novi član

    Pozdrav
    Imam kuci ovu maticnu plocu http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS FX/?cat=CPU
    Htio bih sastavit neki komp pretezno radi igranja Pesa i slicnih igara ,pa ako nije problem moze li neko preporuciti procesor i ostalo sta bih mogao kupiti da sastavim komp.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Neki fx8xxx serija, rx 470, i 8GB ram.

    Koliki ti je budzet?

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
    Saby likes this.
  3. Saby

    Saby Novi član

    Trenutno mi je izbor procesora problem ,mislim nisam siguran koji mi odgovara a da je od boljih .Mozda ovaj AMD FX-8300,samo ne znam hocu li morat bios update
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    taj fx odgovara jer je am3+ socket kao i tvoja ploca, neces morati apdejtovati bios da bi radio cpu, mada je preporucljivo da poslije apdejtujes bios

    kako vidim, fx8300 je max, jer mu je tdp 95w koliko tvoja ploca i podrzava, ovi jaci modeli su 125w
     
    Saby likes this.
  5. Sicness

    Sicness Novi član

    Mislim da neces moci ici na fx 8300. Prema cpu support listi, jedini podrzani fx procesori su iz serije 4xxx. Mozda da nadjes neki Phenom II x6? Vjerovatno ih ima na olx-u...
     
    Saby likes this.
  6. Saby

    Saby Novi član

    To me malo buni jer sam nasao ovdje podrazane procesore i tu spadaju i ovi fx:
    http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASRock/N68C-GS_FX.html
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    U pravu si, samo je fx4 serija podrzana, sad gledam na cpu listi gore od proizvodjaca

    Onda neka ide na Phenom 2 X6, ima ih dosta svakako na Piku, a moze i uzeti sa ali expressa tamo je bolja cijena mislim.
     
    Saby likes this.
  8. Saby

    Saby Novi član

  9. Decerto

    Decerto Komšija

    Ne moze. Ako pogledas listu podrzanih procesora na stranici maticne ploce,nema uopste FX 6 serija. Podrzava samo tri FX procesora,i to su 4100,4150 and 4300. Cak i ako ploca mozda moze da "gura" FX 6300,nemas biosa za taj procesor. Bit ce ti koristan koliko i privjesak za kljuc.
     
  10. Saby

    Saby Novi član

     
  11. Saby

    Saby Novi član

  12. Decerto

    Decerto Komšija

    Radi sta oces. Sam lik kaze na videu da se procesor throttla zbog vrucih vrm-ova. Ne znam jesi li citao opis,da on preporucuje da se stavi procesor na 4 jezgre,pa zasto onda ne uzeti FX4300 ? Ako zelis da platis 90 KM za ovaj ocaj od procesora,pa da ti jos spali i maticnu za sedmicu dvije,samo naprijed.
     
    Saby likes this.
  13. Saby

    Saby Novi član

    Decerto likes this.
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    Jest. FX 4300 je definitivno najbolji procesor koji mozes staviti u tu plocu. Bolji je i od svih phenoma x6 koje tvoja ploca podrzava,iako imaju dvije jezgre vise,ali rade samo na 2.9 ghz dok FX4300 radi na 4 ghz.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    To sto imas tu plocu ne mora znaciti da moras na njoj sastaviti masinu. Bolje baci u smece nego sto ces pare bacati ulagajuci u propalu platformu. Stari 2500k je jedno 60-70% brzi od fx4300 kada oba oc-ujes.
    To jedino ako nadjes za cvaju cpu pa eto da se ne baci i zelis neke casual.performanse
     
    Saby likes this.
  16. Decerto

    Decerto Komšija

    Kakav 2500k,cak i stari i7 920 koji na piku kosta 15 KM je bolji od 4300,al fazon je sto ljudi kod nas jos uvijek prodaju maticne za ove stare i7 procesore po 120,130 KM...
     
    Saby likes this.
  17. Saby

    Saby Novi član

    Ma sve to stoji ja sam htio samo nesto onako improvizovat a volim AMD...
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Emocionalno se vezati za komad metala, nije pametno..