Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Sve ce od panela zavisiti i kakav je QC sa aspekta BLB-a..
     
    Lamagician likes this.
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pitanje za znalce
    kada se mijenja display na laptopu,da li se moze ubaciti i neki drugi display,druge rezolucije nego je bio originalni
    i na sta se mora paziti prilikom odabira odgovarajuceg displaya?
    pretpostavljam da se najvise treba gledati sa koje je strane konektor na displayu i na maticnoj i broj pinova na konektoru?
     
    Last edited: Oct 31, 2019
  3. Esh

    Esh HWB

  4. Decerto

    Decerto Komšija

    Ima li kakva preporuka za 27" 1080p,75hz monitor ? Treba mi nesto sa takvim postavkama,jedno do sad sam nasao asusov VP278QG da "valja".
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Pogledaj ovaj Dell SE2719HR IPS slicnog je cjenovnog ranga kao taj.
     
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    Nasao na ovom lokalnom facebook marketplace-u covjek prodaje monitor xb2776qs za 40$. Kaze stariji monitor (valjda sto ima ove deblje bezele,al u stvari skroz OK). Monitor IPS 27" 1440p rezolucije na 75 hz sam ubo za 40$ :D .

    [​IMG]
     
    Tyger, zippoo, Esh and 1 other person like this.
  7. Esh

    Esh HWB

  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nesto se zavrtilo ovih dana, u glavnom i sa monitorom sam se ponovio, sheme i shemice :) i mogu vam reci 155Hz :D nije lose :)
     
  9. Esh

    Esh HWB

    I ja sam uzeo LG 27GL850 prije par sedmica ;)
     
    Picoooka likes this.
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod mene Dell S2719dgf :)

    Sent from my Huawei P30
     
    Picoooka likes this.
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ako bude gubio signal na 155Hz samo da znas da je do nekompitabilnosti FreeSync sa Nvidia Control Panel i refresh rate 155Hz naravno ako imas ili budes nekada imao Nvidia kartu.Ja sam ga koristio na 144Hz i nikada nije bilo problema.Vjerujem da u kombinaciji sa AMD grafom nema ovih problema.

    [​IMG]
     
    Last edited: Feb 22, 2020
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sumnjam da ću imati Nvidia :) ali hvala u svakom slučaju :)

    Sent from my Huawei P30
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    Sta mislite o ovom monitoru i da li ga neko koristi od forumasa da prenese iskustvo? Planiram za koji dan kupiti monitor 144hz, zapeo mi je za oko AOC C24G1.

    Grafa je RX570 8GB
     
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Feb 24, 2020
  15. Benq

    Benq Komšija

    Po specifikacijama su isti koliko vidim. Ne uzimam monitor zbog zakrivljenosti jer me to ne lozi ni najmanje, bitne stavke u cijeloj prici su 144hz i cijena. Ovaj C24G1 model sam gledao u doper-u (10KM jeftiniji od tog modela), tamo sam i racunar sastavio, uzecu u obzir i ovo sto si ti predlozio, samo je pitanje garancije, jesu li ok po tom pitanju, jer iskreno do sad nisam cuo za tu firmu..
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Vjerujem da ti i Doper moze ovaj zbaviti po ovoj cijeni,ali eto odluci sta ti je najbolja opcija.Curved monitori imaju veliki problem sa cloudingom zato sam ti dao preporuku da pokusas izbjeci zakrivljeni monitor sa VA panelom jer zna biti veoma neugodno u mracnim scenama u igrama i filmovima.

    Mada naravno i ovaj 24G2U IPS panel moze imati veci ili manji backlight bleed.

    https://imgur.com/a/YDcSdyp

    Ovo ti je moj bivsi Asus Strix 27' Curved monitor iznad i abnormalan clouding.
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    Hvala ti, nisam za to znao, definitivno cu gledat da izbjegnem curved monitor, jer bi me taj clouding uzasno nervirao.
     
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    VA panel samo ravni displej.Kupio sam takav u novembru i nema ni milimetra pozadinskog probijanja zero backlight bleed.


    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Benq likes this.
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    @forza
    poslao sam philips na servis. Kaze zena cekaju novi panel :D
    naredne sedmice na kucnom pragu tv :D mashala :D

    https://ibb.co/ftVGy7Q
    a meni dosao tcl :)
    [​IMG]
     
    forzamilan likes this.
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz ljudovi. Nadam se da je kod vas sve OK s ovom koronom :) ako mogu zamoliti savjet za monitor. Ovaj Samsung T240 (24" 16:10) je izgleda rikno. Grafa je GTX1070. Do 500KM, ne bih preko. Igra se BF, ETS, i u zadnjih par dana COD Warzone :)

    Valjaju li čemu
    AOC Q3279VWF MVA PANEL
    AOC Q27P1 With IPS 2560 x 1440?