FIT Mostar - Distance-Learning

Discussion in 'Generalna diskusija' started by prodajemcomp, Aug 22, 2012.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala oboici i inspirativnom kolegi koji se "ispisao" sa fax-a :)

    Znači lik nije u stanju da pohvata gradivo i zato mu trebaju instrukcije. Znač spreman je i platiti, a to šta je on učio ili šta nije učio stvarno nisam ulazio u detalje.

    Zamoljen sam da mu pokušam izaći u susret i naći ono što traži.

    Hvala još jednom na linkovima.

    Znači studentska "saga" se nastavlja ! :D

    Hvala.


     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sa osnovnim poznavanjem matematike i engleskog vrlo je lako na internetu naci materijala da se poloze stvari.
    I jos sto gore neko spomenu primjere ispita koji su dolazili, prakticno se sablonski moze nabubati za prolaznu ocjenu.
     
  3. Ena

    Ena Novi član

    Upisala sam FIT u Mostaru DL, imam li kakve šanse da se prebacim na redovno i ako može kakva je procedura?
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nazovi FIT i pitaj,sigurno ima broj studentske sluzbe ili sekretara fakulteta
     
    Qler likes this.
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ranije je postajala mogucnost da se prebaci. A mozes se i dalje voditi kao DL a da budes dole i pohadjas nastavu taj period. Ali, davno je to bilo - najbolje provjeriti s njima kao sto @zippoo rece. Sretno s studijama.
     
  6. kio

    kio Komšija

    Mislim da mozes, nazovi Dubravku ili Lejlu :D Samo ne znam je li ti sada kasno, poceo je semestar.
     
  7. electro_p0wer

    electro_p0wer Novi član


    Ne može iz ličnog iskustva, može samo sa redovnog na DL. Moraš čekati novi upisni rok i onda prijemni za redovne itd...
     
  8. kio

    kio Komšija

    Ja sam trenutno aposolvent, do sada nisam imao nekih problema. Poceo raditi, upisao FIT, dobio bebu. Jednu godinu zijanio zbog privatnih problema, i gledam da ga zavrsim. Vecinu ove godine sam bio bolestan skoro 8-9 mjeseci. Malo sam izgubio volju, vidim da se vecina ispise i prebacuje u Travnik ili odustane. Ali mislim da se vrijedi jos malo napatiti :D
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sa Travničkim možeš samo ćevape umotati.
     
    NeTRa1der and Lamagician like this.
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    U državnim institucijama ne misle tako... :)
     
    Lamagician likes this.
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    .
     
    Last edited: Nov 4, 2019
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

    onaj koga poguraju sa strane :)

    salu na stranu, jasno ko dan. Travnik zavrsavaju ovi sto vec rade pa im treba papir radi bodova/plata.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @Stihoklepac moj post je bila zezancija, naravno da se zna ko završava u Travniku. Oni kojima treba znanje i koji su voljni učiti, oni će ga zaobići u širokom luku. Oni kojima treba samo papir pro form, će posjetiti Travnik, Bihać. Meni je desetine ljudi reklo da idem to "završiti" u Travniku. Naravno, ima i izuzetaka na tim fakultetima, koji su se potrudili za svaku dobijenu ocjenu.
     
    Stihoklepac likes this.
  14. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Diplomu sa fakulteta u Travniku gdje se ocjene sredjuju na rucku s dekanom, gdje se upisati moze kad god pozelis i gdje sa minimalno eforta dobijes diplomu je nekad bolje i ne imati...onaj ko se ne razumije o kakvom se fakultetu radi moze pomisliti da nesto znas oslanjajuci se na steceno zvanje a zapravo je znanjevise nego tanko. Poznajem dosta ljudi koji su presli sa sarajevskih univerziteta u travnik jer ocito da u Sarajevu zapnu pa ne mogu za 2 godine zavrsit sto u travniku zavrse za semestar...
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Njemci su ove godine najavili ozbiljne provjere diploma iz BiH ali ima i ovoga sto Kolins govori. Ostanes na istoj poziciji ali ti kazu da ides "zavrsiti to u Travniku" da bi ili zadrzao posao ili imao 100KM vecu platu. I onda ides formalno ganjati papir a znanje ti niko ne provjerava.
     
  16. Lamagician

    Lamagician Komšija

    ne radi se samo o 100 KM....u drzavnim firmama se radi o znatno vecim platama i poznajem nekoliko ljudi kojima je taj papir iz travnika donio puno bolje pozicije, cak i rukovodece sa platama od 2400 KM (dok je sa srednjom plata bila 1400)...

    tuzno je da se ta diploma kod mnogih pocela gledati samo kao papir za dobijanje/zadrzavanje posla ili predmet kojim mozes mahati kad pozelis vecu platu.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Kazem 100KM formalno ali govorim bas o tome, da se dobije veca plata, zadrzi radno mjesto, dobije bolje radnom mjesto itd. Samo je poenta da te niko nece kontrolisati "koliko imas znanja" u tom slucaju kao sto je Stihi navodio.

    Stoji i ovo njegovo ali ima vise razloga zasto ljudi kupuju diplome. Imas slucaj da ti brat/komšija pokrene biznis pa te po zakonu ne moze zaposliti na to radno mjesto bez diplome. Pa onda ganjas da imas papir a yebo znanje.
     
    Lamagician likes this.
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    .
     
    Last edited: Nov 4, 2019
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker