R* - Red Dead Redemption 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by n1dal, Oct 20, 2016.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Situacija ce se sigurno popraviti dok izbace patch i nove drivere.

    Ja koliko sam cuo DX12 ne radi i zbog toga su ovako lose preformanse za nVidiu. Svi igraju na vulkanu.
     
  2. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma i ja mislim da ce port biti prva liga, nego igra ide ispred svog vremena sto se tice grafike. Impresivna je bila i na konzolama.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nesto sam skeptican da ce izgledati bolje od Witchera 3,iako je to pomalo subjektivno, a opet dosta zahtjevnije izgleda.

    Kako god, volim jos svojih 1440x900 :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa Witcher 3 ima ispod prosječnu grafiku, ova igra ima da obriše pod sa njom.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Tako je, grafički je RDR2 generaciju ispred Witchera. Priča i gameplay idu na stranu Witcheru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ja mislim novi benchmark i trenutno najljepsa igra na svijetu. Withcer je mozda nekad bio poseban.
     
  7. xman

    xman Komšija

    Nema sanse da ce biti ljepsa od najljepsih igara,sve je to u par deka.
    80 fps na 2080Ti u 1080p rezi je smijesno.
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    DX12 daje bolje performanse nego vulkan :rolleyes::eek::D
     
  9. xman

    xman Komšija



    Lijepo je sto PC verzija ima toliko grafickih postavki ali samo onako ih ugurati u igru bez optimizacije je fuseraj.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Znaci za 1080@60 na High ti treba minimum 1660Ti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. xman

    xman Komšija

    Da,ili GTX 1080,obje karte sposobne za 1440p High.
    Ako na PC u high detaljima na koje su osudjeni i RTX 2080TI vlasnici igra ne izgleda bolje nego na konzolama onda mi je bas zao onih sto su cekali PC verziju jer ove performanse su uzas.


     
    Last edited: Nov 6, 2019
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

  13. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma meni se sve vise cini da je samo nemoguce ljudima ugoditi. Kad igra bude previse zahtjevna, onda ljudima ne valja port, a kad ne gura naprijed granice grafickih postavki, onda opet ne valja, jer je losa grafika.
    Mislim da niko od nas do sad nije probao igru da ustvari vidi kako to sve izgleda na srednjim ili najvecim postavkama licno ili uporedio. Ja jedva cekam da vidim stvarno je li "los port" ili graficka perverzija.
    Nesto sam ubijedjen da je ovo drugo :)
     
  14. xman

    xman Komšija

    Ne znam na osnovu cega to ubjedjenje? Metacritic sa user ocjenom od 3 i stotine komentara da pored sto graficki ni u sali ne opravdava zahtjeve igra ima jos metar problema tehnicke prirode.

    Igra je sigurno lijepa ali za stabilnih 60 fps ultra 1080p haman i nema hardvera. To je komicno.
     
  15. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Upravu si stvarno 3.1 user score na metacritic zbog problema, mozda su zeznuli sa tim svojim launcherom ili zastitama nesto...
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Igra se vrti u native 4K@30 na Xbox X. Pa je raja valjda ocekivala da ce Core i5 & GTX 1060 ovo da vrti u 4K@60fps
     
  17. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Teraflops:

    Xbox One 6.2 - GTX 1080 9.0 - RTX 2080 10.1

    Ma ovo sto kaze Vedo jos ako uzmemo perfektnu optimizaciju za X-Box.
     
  18. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Konzole su recimo uvijek imale veliku optimiziranost, dok je PC recimo raw power. Recimo razlika izmedju Ps4 Pro i RTX 2080 ti je 10 Teraflopsa, ali razlika u kvaliteti nije tolika.
    Uglavnom evo primjera:
    Ps4 Pro - Xbox - RTX 2080
     
    Lamagician likes this.
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nesto kao Android vs iPhone.
     
  20. xman

    xman Komšija

    Tu i jeste problem. Razumljivo je da je lakse optimizovati igru za konzolu i ok je to,ali RDR2 nije Crysis kec sa astronomskim skokom u grafici,fizici itd i da to imas kao opravdanje. RDR2 je vise port nego PC verzija uprkos tolikim opcijama gdje ma koliko obarao slidere u lijevo fps ne mice dok ne dodjes do low gdje igra izgleda uzasno,elem klasicni primjer fuseraja i lose optimizacije nazalost.
     
    aNaToMiC !, Haker and Aldiin like this.