4G Internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by exwizzard, May 24, 2017.

  1. zdici

    zdici Aktivista

    Moze druze..internet i telefoniranje sam koristio u Njemackoj, Madjarskoj, Italiji isto da sam u HR nema roaminga..

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakve su vam brzine na eronetu? Ja nisma prebacio 40Mb kako su uveli 4G. Evo treci telefon nosam, sve isto.
     
  3. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    Ma joj kakvo vrijeme, ljudi ne kontaju ni šta je 4G. Kontamo mi koji smo ovdje i koji se na bilo koji način bavimo ovom tehnologijom, ali 90% ljudi konta da je 4G neki novi paket. Od mojih poznanika i rodbine, niko blage veze nema šta je to 4G a kada im kažem da treba da zamjene kartice, to krene kuknjava jer "gube broj". Dakle ljudi su neupućeni, neinformisani a u jednu ruku i neuki. A svi ti imaju diplome i svi su mr dr što prava, što ekonomine, žurnalistike i sl.

    A najviše me živcira raspravljati se sa takvima, posebno uživo. Nek ide i živi u svom ubjeđenju, ja se samo okrenem i svojim putem.

    Na kraju krajeva, što više takvih, nama bolje. Rasterećenija mreža i veće brzine :D
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Oni koji kad izgube mobitel ne idu tražiti povrat broja nego kupe sebi novi broj su isti oni koji kad zaborave password na fb prave novi profil
    A takvih ima mnogo...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Zato imas 100k koji share na fcb da dobiju djabni iphone

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 11, 2019
    Aldiin and dams82 like this.
  6. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    E bravo. Pravo u sridu. To su ti.

    Ne znam da li znaš za onu reklamu na Hayatu za Hayat Play servis. Voditeljica što vodi neko kuhanje sada (srednje godine, plava, kratko ošišana), bila je u to vrijeme na toj reklami i sjećam se tad kaže: "Pojma nemam kako svi videi stanu ovdje ni kako ovo radi al mogu gledati sve emisije Hayata, bla bla bla......" a drži tablet u ruci. Sreća pa nisam imao ništa tvrdo pri ruci, sasuo bih i nju i tv u 100 komada.

    E takvi ne mjenjaju kartice, prave novi profil kad zaborave šifru, internet zovu viberom i facebookom i sl.

    EDIT:

    evo našao sam :D. Na 00:23

     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Nemam više komentara, sve je rečeno

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  9. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    I kod mene su dosta manje brzine nego prije. Može biti da su ograničili.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene down bude izmedju 35-40, up 10-15. Nije mi toliko potrebna brzina ali su rezultati ocajni.
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Raja kakva su iskustva sa Travel paketima BHTelecoma?

    Uskoro cu van BIH pa razmisljam da aktiviram, vidim imaju neke pakete 7, 15 i mjesec dana.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja jos nemam 4G :D
     
  13. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    Ja sam koristio ljetos u HR i TR. Ok je ali ne dopuštaju sve mreže 4G povezivanje u Roamingu pa si tu ograničen na 3G. Kad sam u Turskoj bio, išao sam kopnom. U Srbiji je radio samo 3G na Telenoru, u Bugarakoj na mtel (Mobiltel BG) mreži je radio 4G a u Turskoj toplo-hladno. Uglavnom bio sam online sve vrijeme i meni je bilo OK. Ne volim mjenjati kartice tako da mi je ovo za Roaming odlično.
     
    Eldorado likes this.
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Vidim 10km 7x dana 666MB neta, trebat ce mi za net u TR. (Turska – Turkcell mreža)

    Najviše zbog google maps ako zapne.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. TESLA_EDISON

    TESLA_EDISON Novi član

    Ma meni je radilo ok na Turkcell-u. Ipak ne očekuj Bog zna kakve brzine, imaju malo problema sa zagušenjem saobraćaja. Ipak je to grad od 20 mil. stanovnika. Sve u svemu, radilo je sasvim pristojno. Tih 666MB je sasvim dovoljno. Naravno zaboravi na YT, HD strimanje i sl. Za portale, Viber, VoIP (Unifon u mom slučaju), društvene mreže, MS Teams, Office365... i više nego dovoljno.
     
    Last edited: Nov 12, 2019
    Eldorado likes this.
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ubodem i ja danas 4G karticu u bh telecomu, identican bio upload i down, oko 60mbps u gradu (Tuzla), kod mup-a, kuci mi 25mbps.

    Samo imaju najslabiju pinudu za mobilni internet, gledam reklame za mtel 30GB 3dana 3KM.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Extra net 20gb sasvim dovoljno :) 25km mjesecno top ponuda

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobro je to. Ja placam eronet 10GB 20KM.
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    I ja dugo se kanim sa ultre prebaciti na neki od ekstra paketa 15.40km ili 17.50km paket na 2x godine.

    Davno bih uzeo da nemam na poslu wifi :D

    Nekad zapne na ultri kreda ili nekad istekne kredit a zapne poziv.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam bio 7-8 godina na pretplati,dok mi je trebala za posla i tako to i onda kada sam poceo raditi u drugoj firmi,wifi postao normalna stvar,na svakom cosku i svaka firma ima svoj i skinem se sa pretplate i evo vec 2 godine ferceram...dopunim svaki mjesec 5-10 KM,da imam uvijek na racunu i to je to...rijetko kada zapne da nema krede,jedino nekada istekne ,sto je isto,jer moram ponovo dopuniti :D
    jedino sto na ultri nikako ne palim je mobilni internet a prije sam ga koristio vise nego wifi,jer je wifi bio ogranicen