1. COOL G

    COOL G Novi član

    Treba mi neki program u kojem mogu cropovat filmove, smanjivati im trajanje.
    I imam nekoliko filmica i hocu da ih spojim u jedan film i ako je moguce da mogu da stavim muziku u pozadinu, ali ne mora ovo.
    Koji je naj program za ovo?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jednostavno sa windows movie makerom.

    VirtualDub je isto mocan program, i moze raditi to sto tebi treba. Usput je i besplatan.

    Link- http://virtualdub.sourceforge.net/
     
  3. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    mozel taj virtual dub radit i one stvari ko windows movie maker (mislim malo bolje) ?
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Realno, virualdub je od wmm nadmocniji u svakom pogledu. Jedino sto je komplikovanije raditi s njim.
     
  5. Nihad

    Nihad Aktivista

    Ko ne zna raditi sa Virtual Dubom onda video obrada i nije za njega. Neka kupi knjigu "...video editing for dummies" ili se nastavi steliti u Wordu.

    Virtual Dub, kada je izasao, je predstavljao skoro pa blagoslov za siroke mase, jer je i besplatan i dosta, dosta jednostavniji od profi programcina za profice.

    P.S.: Virtual Dub moze snimati samo u AVI formate (DivX, Xvid, Indeo, itd.).

    Znaci ako zelis isjeci neki MPEG fajl, ne moze Virtual Dub. Onda probaj TMPEGenc, ima dodatak zvani MPEG Tools.
     
  6. Zumbul

    Zumbul Novi član

    wmm je bezveze program,,,,,,izmedju ostalog krasi ga najveća mana......samo wmv gotivi;)
     
  7. PSYCHONAUTS

    PSYCHONAUTS Novi član

    Ima i od CyberLinka "Power Director" uz kompjuter mi je došao, samo je sad to stara verzija, skines noviju sa njihove stranice. Slican je windows movie maker-u, ali je nova verzija puno bolja. Ima tonu efekata za sliku, rezanje slike, ubrzavanje i usporavanje slike, ubacivanje teksta, glasa preko mikrofona i sl. A za profesionalniji rad ima i od Adobea - Adobe elements premiere. :lol: