Kupujem laptop

Discussion in 'Računari i komponente' started by zippoo, Nov 6, 2019.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Trazim laptop do nekih 300 KM,moze i preko malo zavisno od konfiguracije
    specifikacije koje treba imati
    intel procesor minimalno 4. generacije,pozeljno i5 cetverojezgreni
    RAM 8gb
    baterija barem 3-4 sata
    velicina 13-14 inca,ne veci,sto vece rezolucije
    pozeljno i da tastatura ima osvjetljenje
    ssd takodjer i ostalo,hdmi,BT
    sto tanji,to bolji...sada sam imao laptop debljine ultrabooka i navikao sam se
    ako neko ima nesto slicno,ponudite,moze i u poruku

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 6, 2019
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    bump...niko nista ne prodaje...barem slicnih karakteristika ?
    po piku ima svega...nasao sam par dobrih ponuda,ovako na papiru,nisam gledao uzivo ali generalno slaba je ponuda kod nas a i cijene bubaju ono... intel i Core prve generacije,stave 350 KM laptop :D

    najblize sam da kupim neki thinkpad t430 ili t440 ili x seriju ili neki HP probook ili nesto tako na taj fazon
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa nije najblize, nego je to jedino sto iole moze da se uklopi, mada ako hoces da valja prije ces morati ici na 350-400. Ti thinkpadi su meni predebeli plastikaneri (nesto preko 2cm) i daleko od ultrabooka (po meni sve iznad 1.7cm). Nesto od kvalitetnijih (aluminij) i sto moze da udje u te spec je hp folio 9470m, ali je 3rd gen a debljina mu je oko 1.9cm, dok je nasljednik 1040 g1 pravi ultrabook sa 1.5cm debljine, ali i dosta skuplji.
    btw, i5 nije cetverojezgren do 8th gen...
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zar ima ista na trzistu karakteristika kakve on gore trazi?
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ima, 1040 g1 se idealno uklapa osim cijenom :D
    Kuciste stvarno vrhunsko, tanak, lagan, ispred svog vremena (kuciste se minimalno mijenjalo do g4), ali ne moze za 300...
    stariji folio bi se mogao naci sa dobrom baterijom za 350, ali on vec izgledom pokazuje godine, treba ganjati model sa vecom rezolucijom itd.
    Pogledaj hp 840, tu bi se mozda bolje mogao uklopiti konfiguracijom, ali gubi u ultrabook segmentu sa debljinom od nesto preko 2cm
     
    Last edited: Nov 11, 2019
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja uzeo ovaj sa slike.Prezadovoljan.Doduse platio sam ga 430 ali sad je jeftiniji ispod 400 je mislim.Da ne reklamiram firmu javi se u inbox za link ljudi su super daju garanciju 12mj sve regularno fiskalni racun i ostalo a mozda nadjes sta u njihovoj ponudi da ti odgovara.Ja na laptpu zavrtim i doom3 i portal 2 sve fino ide :)I btw nema webcam meni to i ne treba ali da znas.Ima ih i sa kamerom.
    [​IMG]

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. VR6

    VR6 Komšija

    probaj fujitsu u772, ima ih par na piku, ja sam kontao svoj prodati, ali sam se predomislio, super laptop, za bolju rezoluciju i vecu sliku, nakacim ga na monitor i picim
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma imam spasenih nekoliko sa olxa
    kakvi su ovi i3 procesori u odnosu na i5 ,mislim na 4. i 5. generaciju...koliko su slabiji od i5
    mislim na surfanje,yt i tako te osnovne radnje
    imam nekih solidnih primjeraka ali sa i3

    pogledati cu i ovaj fujicu

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  9. ogorain

    ogorain Novi član

    Novo stanje samsung ative book 9 sa i3 procesorom 5te generacije 8gb rama i 128ssd bijele boje...450km ...nemam punjac , al on je oko 30km vidim da elektronic centar proodaje

    eh ono sto znam je da mu je cijena na ebayu bila 1200 doara peosle godine
    https://www.ebay.com.au/itm/SAMSUNG...top-PC-13-3-128GB-Win-8-1-Green-/201285267787

    inace samsung dere s cijenom , al opravdano :D laptop je i vise nego lijep

    061918446
     
    Last edited: Nov 12, 2019
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hvala na ponudi,to mi je puno para
    evo sada cu otici do nekog lika,koji prodaje laptope pa da pogledam ima li nesto zanimljivo

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ljudi,trebam pomoc
    https://www.olx.ba/artikal/34172743/acer-aspire-v5/
    naletio sam na ovaj acer V5,sa AMD a10 5757m APUom, pa nemam pojma kakav je ovaj procesor prvenstveno
    znam da je AMD debelo kaskao za intelom do ryzen serije,pa me zanima koliko je ovo dobar proceosor,za neku normalnu upotrebu
    velicina je 15 inca,to mi je malo preko onog sto sam planirao ali je laptop vrlo tanak,pa samim tim i sigurno lagan...blizu mene se nalazi covjek pa bi mogao pogledati
    koji bi bio intelov pandan ovom procesoru,koja generacija ?
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    i3 3227u, mislim da moze gurati web i yt, nije to sad nesto strqsno... Samo nesto je mala rex za 15"
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma slabo je to...malo sam googlao i vidio da je ovaj APU u rangu tog i3 trece generacije
    rezolucija je isto slaba 1366 x 768
    ima neke i prednosti i mane...ima dobru bateriju,ocuvan je i lijep na oko,lagan iako je 15ka ali je snagom zaostao ...necu ovo uzimati,osim ako bas ne nadjem nista drugo a cijena bude dobra
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    asus zenbook ux32l
    moguce da sam nasao laptop za sebe,ima sve ono sto trazim,doduse malo iznad budzeta ali mislim da vrijedi...sutra ce covjek doci sa laptopom pa cu pogledati
    uglavnom ukratko
    13,3 FHD display
    8 gb RAM
    i5 cetvrte generacije
    baterija 5-6 sati,mozda i duze
    tastatura osvijetljena
    ssd,iako je samo 128 GB,to se uvijek moze nadograditi po potrebi
    dizajn vrhunski,ultrabook,bas tanak,pijep i elegantan,bez i najmanjih ostecenja,dolazi sa zastitnom futrolom i originalnom kutijom
    cijena oko 400 KM...sta mislite je li vrijedi tih para ?
    nisam mislio ovoliko dati za laptop ali eto,moguce da bi se protegao za ovaj primjerak,jer na slikama stvarno izgleda mint

    edit
    ipak nije display FHD,nego 1366 x 768...to me sada odbija
     
    Last edited: Nov 14, 2019
  15. Kralj Tvrtko I.

    Kralj Tvrtko I. Novi član

    Može li neko preporučiti nov laptop do nekih 1000KM a da nemam problema sa štopanjem i tim zajebancijama...
     
  16. ogorain

    ogorain Novi član

    Imam ti ja omen nov 1200km bi spustio ...pa pogledaj objavio sam ga na HB i na olx...daleko najeftiniji Omen :D ovi cijene sa 960 grafom 1700km...omen ti je tanko kuciste hladenje top i extra ekran

    a imam i acer nitro v17 nest ne baca sliku odjednom stao...njeg bi dao jeftinije samo da mu ciscenje odradim ...on je 600km
     
  17. ogorain

    ogorain Novi član

    acer nitro v17 i7 4 gen geforce 960m 8gb ddr, 128gb ssd 1tb hdd
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja i dalje trazim nesto oko 350 KM

    btw.ovaj sto trazi do 1000 KM,nije naveo nista bitno sto trazi od karakteristika...za sta ce koristiti,koja velicina,itd

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  19. Esh

    Esh HWB

    @zippoo pa nema modela na oglasima sa FHD ekranom za 350 KM. Za taj iznos ja bih licno uzeo X240.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa pozeljno je da je sto veca reza,nije iskljucivo
    pregledao sam olx uzduz i poprijeko haha i ima nekoliko zanimljivih modela pa vidjeti cemo
    do sada sam pogledao dva laptopa uzivo i kednom je mana slaba baterija a drugom visoka cijena koju je trazio
    niti jedan od ova dva nije bio FHD

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk