4G Internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by exwizzard, May 24, 2017.

  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ja wifi uglavnom držim ugašen, najviše zbog vibera i ostalih servisa za razgovor putem interneta, meni kad zvoni ja moram koračat prema ruteru da bi mogao razgovarat bez prekidanja. Kad putujem volim da sam Online,koristim Google maps ako nešto želim locirat, slušam Internet radio u autu jer domaće radio stanice krče svakih par kilometara... I opet na kraju mjeseca potrošim 10-15 gb
    Danas je 12. a tek 3gb potrošio...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja kako sam na ovom paketu 1-2 mjesecno upalim wifi da se updatei odrade i tako. Jedva 10gb potrosim. To je standard a odgledao sam par utakmica preko 4G i tako. Rahatluk zesci

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 13, 2019
    dams82 likes this.
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sad na sluzbenom imam 42GB mjesecno :) updateujem windowse preko hotspota na vikendici :)
     
    TESLA_EDISON and dams82 like this.
  4. senad_986

    senad_986 Komšija

    Meni je ovaj BH Telecomov paket 15,40KM taman - 500 minuta prema svim mrežama i 2GB mobilnog interneta.
     
  5. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Eronetova Smart NET tarifa, 20 maraka, po 120 minuta i poruka i 10 GB neta, prezadovoljan.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Extra net, 100 + 100 + 10GB, 17.5KM uz ugovor.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    exwizzard and dams82 like this.
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Ili duplo više svega za 25KM uz ugovor...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    selvin likes this.
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ko iole koristi telefon da nekoga nazove, ovo je katastrofa.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hajd ne seri matere ti. Prije si za 17,55KM imao 500MB i 17,55KM trošiš na pozive. Sta bi ti za 17KM? 1000 min i 10GB? Ko koristi pozive, ima varijanta od 500min i 4GB.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa zato i postoje opcije. Imas za 15,40 KM - 500 min, 2GB interneta, pa ko voli nek izvoli.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Izaberes paket gdje ima vise minuta, manje interneta, zavisno sta ti vise treba. Zato i postoje razliciti paketi, zar ne? :) Samo ne vidim sto je 100 minuta toliko malo. Po ultra cijenama to je 20KM razgovora.
     
    dams82 likes this.
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije to 100 minuta to je 3 poziva dnevno po sekundu.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ili minutu :) Uostalom, tako je na svim paketima. Isto je i na smart tarifi kod eroneta ako sad potenciras obracunsku jedinicu, i kod njih je prva sekunda isto sto i minuta. Poceli smo spominjati pakete koji ukljucuju vise interneta zbog 4G-a kako tema kaze, ali sad se svodi na diskusiju kako je malo minuta ukljuceno... Niko i ne uzima ove pakete jer prica na telefon povazdan. Ako vec toliko pricas, plati Extra M, 1000 minuta, 1000 SMS-ova, 5 GB interneta za 26KM.

    EDIT: A koji paket ti koristis?
     
  14. DSA

    DSA Aktivista

     
    Last edited: Aug 6, 2020
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ljudi napravili mnoštvo paketa sa više kombinacija i opet ne valja... Ja stvarno zbog posla poprilično razgovaram na telefon i opet se uklapam u tih 200 minuta(nekad prebacim par minuta), a ako s nekim baš hoću da popričam zovem na viber ili WhatsApp, dosta komunikacije je na viberu...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koristim ultru. 15KM za 7GB, ostalo koliko mi treba. Ne mogu biti pametan koji paket uzeti.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Pa ako pricas vise od 100 minuta, znaci da trosis minimalno 20KM za pozive + tih 15KM za internet. Mozes ici i na extra L za te pare.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Alibegovic likes this.
  18. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Obračunska kod Eroneta je 60+10 sekundi.

    Imaju i paket Smart 20 (po 600 minuta i poruka na sve mreže + 3 GB Interneta), 20 KM mjesečno bez ugovorne obaveze.
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zar nije ovako i kod BHT?
     
  20. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Nije. Na Extra paketima je obračunska jedinica 60+60 sekundi.