Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

    jesam li dobro procitao 695 sati :D ja se hvalio kako sam za 2 godine igrao bf 4 130h :D
     
    Patton2410 likes this.
  2. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    WTF m8....
     
    Patton2410 likes this.
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma nije to nista. [​IMG][​IMG]
     
    forzamilan likes this.
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I ja sam nekad bio neozenjen :D
     
    Ragnarok likes this.
  5. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Bullseye!
     
  6. Lamagician

    Lamagician Komšija

    To je vec brutalno, morao bih biti na bolovanju 3 godine da to uspijem :D
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To su bila doba (BF3/BF4) kad nas je bilo 20ak u klanu i skoro svi su igrali skoro pa svaki dan. Svi smo imali preko 1,5k sati, a neki i preko 3k. Dosta raje je i tad bilo ozenjeno, a igramo BF i dan danas. Upoznao sam pola raje iz klana, i par supruga od istih koje imaju prvo cool vidjenje: 'bolje da igra igrica, nego da je u kafani'.
     
    Last edited: Nov 19, 2019
  8. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Eh vi sretnici...
     
    Lamagician likes this.
  9. selvin

    selvin Moderator

    To je 6-8h dnevno u periodu od 3-4 godine, to sto ti imas sati na BF. To da neko moze uskladiti s poslom i porodicom je prica za malu djecu. Mozda je tu naglasak na "bilo ozenjeno" :D Lakse je priznati da si ovisan o BF nego davati takve konstatacije. "Hello, I am Patton and I am a game addict", ja bih prvi podržao lajkom. :D
     
    Mujka likes this.
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    Možda čovjek brzo spava :D:D:D
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ovisan, i ne bas. Veliki fan apsolutno. Sigurno jedna od najdrazih gaming fransiza. BF4 i dan danas igram, a izasla je evo 7 godina. BF3 dugo igrao nakon BF4 release-a. Da sam ovisan igrao bi i Hardlajn, i BF1, a na te dvije igre imam nekih 100h zajedno. U mom slucaju ne ozenjen, a i zdravstvena situacija mi dozvoljava, da provedem vise vremena uz igre. Drugim rijecima dosta me veze za kucu nego sto bi volio. To nije izgovor, to je na zalost samo cinjenica.

    Nemam se kome pravdat za svoje potroseno vrijeme, niti to pokusavam. Uzivao u svakom minutu na BF, i daleko od toga da me je stid potrosenog vremena na iste. Hahaha
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dosta ne prespavanih noci u mom zivotu koje su brze prosle uz BF. Apsolutno. ;)
     
  13. Lamagician

    Lamagician Komšija

    iskreno nikada nisam nikoga kritikovao kako provodi svoje vrijeme, svako zna sta mu licno najvise odgovara i sto mu zivot dozvoljava ali sve da nije razvijena ovisnost (sto je vrlo lako razviti a ne biti svjestan toga) mislim da toliko sati nije zdravo, krenuvsi od ociju, glave, ledja itd. Ima i gorih stvari, kafana puna dima i stalno puna casa.. Samo mislim da kao i za sve u zivotu treba imati mjeru :)

    I svakako da se niko ne treba pravdati :)
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Znači, nemamo ovisnike, nego velike fanove pive, rakije, slot aparata, kladionica itd... :) :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Lamagician, aNaToMiC ! and Ragnarok like this.
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Apsolutno da postoji ovisnost i o igricama. Kod mene bi vise imalo smisla da mi kazu da sam ovisan o lijekovima, ali fala Bogu ni to nije problem. :) Kad nema bolova ne uzimam ni iste. Osim propisane koju na zalost moram piti. Iako ne pricam o svojoj bolesti, i evo koliko sam clan foruma ne znam da sam i jednom spominjao istu. To je nesto sa cim se ja borim nema potrebe da druge opterecavam sa tim. Ne sakrivam ili nesto, ali ne osjecam ni potrebu da to koristim kao izgovore za bilo sta. Kako u zivotu, a pogotovo ne na internentu. Ne osjecam se prozvan ili nesto, nego cisto kao dugogodisnji clan foruma, i neko ko voli isti, cisto nebi volio da imate neko pogresno misljenje o meni, pa da obrazlozim. Mozda nije mjesto za to, ali evo jedan post nece nikom naskoditi. Nadam se da ce modovi imati razumjevanja.

    Bolujem od 'Juvinalni Reumatoidni Artritis', pa skoro citav zivot. Autoimauna bolest, da nebi ulazio u detalje morete google ako vas interesuju isti. Bolest koja me zna u dosta vremena kompletno vezzati za kucu. Borim se da nije tako, ali covjek ne moze protiv svog tijela koliku god jaku volju za to. Pijem Methotrexate, jaka terepija koja se koristi za vise bolesti, u mom slucaju smanjuje aktivnost imunog sistema. Sto je jos jedna prepreka izlasku napolje, jer infekcije i sve to. Kad si vezan za kucu, tvoja bolest nije jedini problem sa kojim ces se susresti. Uz svaku bolest ja bi rekao u dosta slucaja dolazi i depresija. Koja ti odmaze u svakom aspektu tvog oporavka. Nema nista gore nego kad se covjek preda, i samo lezi u mraku sa mutanim TV i sazaljeva se (prosao kroz tu fazu, definitivno ne savjetujem lol). Posto si, jel, vezan za kucu dosta vremena, tvoji izbori za borbu protiv iste su veoma limitirani, i spadaju na u sustini par stvari: Da se krkas anti-depresivima (krkao, i ne savjetujem. Na mene licno nikakv efekt nisu imali, tako da sam to skroz izbacio) ili da nadjes hobi, nesto sto ce te privuci dovoljno dugo da ne mislis kako ti se prsa raspadaju, ili kako ne znas hoces li sutra moci na noge, jer takve misli te samo vuku dalje u depresiju. Drugi se sa depresijom bore hodanjem po prirodi, generalno raznoraznim fizickim aktivnostima napolju (imam stacionarni biciklo, rucne, nozne tegove, ali i to je limitirano sve koliko smijem koristiti). Neki se krkaju vec spomenutim tabletama. Neki posjecuju psihijatre, itd, itd. Za mene tablete su beskorisne. Kvalitetnih psihijatara u BiH nema, pogotovo u Ze. Tako da je to trosenje vremena. Sta covjek moze da radi u kuci? Volim citat. Nacitao sam se knjiga i knjiga, ali knjiga mi moze samo odredjeno vrijeme skrenuti misli. Ne moze se covjek dovoljno dugo fokusirati samo na knjigu da mu misli ne idu negdje drugo. Pokusao crtanjem. Nemam talenta ama bas ni sekunde za to tako da ni to nije opcija. Pokusao oko kompjutera, od da ucim web dizajn, i jos neke stvari, ali ni to nista nema dugotrajan efekat, jer tesko se fokusirati na ucenje, sto donosi frustracije, itd. Kad sam uzeo PS3 2007, dosao je sa igrom Warhawk (men se cini da se tako zove), uz koju je dosao i PS3 Bluetooth slusalica. Krenem ja tako igrica online, dodje Bad Company 1 i pravo mi dobro islo i uz sve fizicke prepreke, i bas se uzivim u to. Malo po malo pocnem i komunicirati sa ljudima online. Jednog po jednog pajdu upoznam i klan napravimo, i to veliki efekat na mene stvori. Ne samo igrice, nego i ta interakcija sa rajom me izvukla iz depresije, i u koju se nisam vratio od 2008/09. Tako da nebi uzimao tablete, da nebi sazivo psihijatre, ja igram igrice koje su moj anti-depresiv. Volim igrice. Uvijek volio, jos od kad je stari uzeo Commodore 64. I sreca na igricama, i hvala im na onom sto mi pruzaju. Preko njih sam upoznao dosta, pa sad i vec dobrih prijatelja, cak sa dosta njih sam prijatelj i u stvarnom zivotu. Vidjamo se cesto kad sam u BiH. Kako je depresija nestajala, i lakse se bilo boriti sa bolesti, sa kojom izlazim na kraj. Tu je, nigdje ne ide, ali 'quality of life' nije nizak kao za vrijeme tih depresivnih dan. Izlazi se i to cesto. Koliko mogu i smijem. Obozavam kino, moj NK Celik (godsnja karta svake godine) druzenje sa rajom. Limitiran sam u tome sta mogu, ali volja za zivotom je tu. Kad mogu visit napolju, visim. Druzim se, uzivam i ne pomisljam na igrice. Znam ih sedmicama ne upaliti. Kad ne mogu, tu su igrice i raja sto drzi psihu u balansu, i cini da dani prolaze brze, i u zabavi. I pored svega necete naci pozitivniju osobu od mene, koja se raduje malim stvarima, i uziva u zivotu kakav on god bio.

    Malo se oduzio post i halalite, ali tesko je zivotnu borbu svest na par paragrafa. Ne trazim sazaljenje, jer to je nesto najgore sto bolesnik moze dobiti. Postom sam vam samo htjeo objasniti situaciju, jer ne zelim da imate neko pogresno misljenje. Znam kakav je internet i kako lako zna izsmijavanje krenuti. Interent je u pitanju, i nikad se ne trudim da opravdavam svoj zivot, ali iz postovanja prema vama , jer svi smo tu dugo, sam odlucio da eto podijelim tu moju malu pricu.

    Budite pozdravljeni :)
     
    Last edited: Nov 19, 2019
    edgsi, zippoo, senad_986 and 5 others like this.
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nemas se sta kome pravdati, prije svega ovo je forum koji podrazumjeva i gaming dio, a najmanji za spominjaje zena, brakova i sl. Pa se opet ljudi to cesto spominju.

    Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
     
    Patton2410 likes this.
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Moj post je bio cista zezancija. Nije mi bio cilj da mi se bilo tko pravda, ha ya.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Patton2410 likes this.
  18. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Svi su mu i rekli da se nema potrebe pravdati. Svako ima svoje razloge zasto nesto u zivotu radi onako kako radi sto sam vec i rekao ali je Patton odlucio podijeliti svoju pricu s nama iako nije morao. Misljenja sam da je dobro ako si pronasao u igranju dobru zanimaciju/distrakciju i stekao i prijatelje ali svakako trebas teziti tome da pokusas stvoriti ambicije i za neke druge hobije koliko si u mogucnosti. Sigurno je tebi puno teze nego nekome zdravom ali svakako bi vrijedilo probati a najbitnije biti uporan u tome. Govorim sad zbog tebe iskljucivo jer je moguce da se pronadjes i u necemu na pc-u osim igranja sto bi ti moglo omoguciti posao od kuce (freelancing, rad, uzbudjenje oko projekata, nove kontakte isl.). To ne samo da bi ti donjelo distrakciju vec bi pomoglo i psihicki a vjerujem da bi se osjecao i vise korisnim u drustvu. Samo moja razmisljanja...
     
    Patton2410 likes this.
  19. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Uostalom ko sam ja da pricam, zena mi psiholog a ne skidam se sa Modern Warfare-a od 25. oktobra (za mjesec 28h nabrao) :)

    A kontao probati i BF V konacno..
     
    Patton2410 likes this.
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Narode stvarno se nisam osjecao prozvan, posramljen ili nesto, pa da se osjecam da moram davati neka opravdanja. Apsolutno ne, ja to ne dozivljavam licno tako, a i otvrdne covjek uz sve to pa ga i ne dotice toliko vjerujte. Na kraju krajeva da me je sramota nebi share screenshote. Ovdje sam mislim 8 godina, jos kad mi je @forzamilan preporucio forum i link dao na BihNet forumu. Ne komentarisem na svasta, jer za vecinu stvari o kojim se prica ovjde nisam strucan, ali citam skoro sve. Naucilo se svasta uz vas, procitalo finih prica, dozivljaja, imalo finih diskusija/rasprava. Vecina clanova je ovdje nekako old tajmeri, jel, iako vas nisam upoznao nekako imam respekta prema vama, i kad sam vec spomenuo, nekako mi doslo et' da share, pa sam malo vise konexta ubacio (sto je na kraju izaslo u wall of text lol).

    Samo lagano i uzivajte. :)
     
    Lamagician likes this.