Elektricna vozila

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Sep 12, 2017.

Tags:
  1. selvin

    selvin Moderator

    Vidi se da ne zna gdje ce sa parama, pa izmislja gluposti. Ali eto valja mu i Amerikancima napravit nesto da zamjeni dosadasnje nepotrebne pickupe sa novim nepotrebnim vozilom.

    Sreca nisu cheatali na prezentaciji sa staklom kad su pokazivali sa kuglom kad se baci sa visine. Nije bilo staklo fiksirano. Zato su se obrukali kad je lik stvarno bacio kuglu na fiksirano staklo.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa tamo ljudi samo ove traktore firaju, šta je to čudno. Čidnije je da dosada Tesla ovo nije izbacio.
    A što se traktora tiče, svaka im čast na dizajnu. Izgleda kao koncept a eto izbacit će ga ovakvog na tržište, a i mogli su ići na siguran dizajn sličan modelu s i 3.
    I provališe se sa ovim staklom :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ford je prosle godine prodao skoro milion F modela. A zadnjih dana se samo pise o terencima. Za koju godinu ce i evropljani vozati pick up jer je cool.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa i jeste kul. Da imamo široke ceste i duplo jeftinije gorivo prvi bih ga ja vozio

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vozio sam ja onaj wv-ov pick up,pravo mocna stvar,tacno se osjecas mocno kada ono vozis
    jos imas prikolicu pozadi a u kqbini i previse prostora za 5 osoba,sta ti vise treba

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Dobar autic, barem se ne sikiras ako te neko klepi. Minimalistican dizajn... :D
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ovo im je prvo auto koje mi se sviđa, struja je za ova terenska vozila, a ne za sportske automobile.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja vidim samo jedan problem sa ovim, sta ce biti onome u drugom autu kada ga opalim :D
    Odavno govorim da je elektromotor ultimativna tehnologija za terence, svaki tocak svoj motor i nema zezancije. Jedino sta to moze nadmasiti je neka paukolika naprava.
     
    Last edited: Nov 22, 2019
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa generalno je bolja stvar od motora sa unutrašnjim sagorijevanjem u svakom obliku o to u ovim prvim verzijama.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jasno, samo eto se ceka malo bolja autonomija, 800-900km i to je to, onda cekamo da pojeftini :D
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Ma daj ba kakva 800km autonomija :D ja se narucio za Captur E-Tech (hibrid) moze 50km na struju, to ce mi pokriti 70-80% kilometraze sa njim sto cu napraviti.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo to. Velika automija zatreba samo za duža putovanja u našim slučajevima ljeti ma more. 90% ljudi pređe do 50kđ dnevno.
    Važnija stvar je da se izgradi infrastruktura pa da te boli kad će se baterija istrošiti jer najgori scenario je da popiješ kafu dok se puni.
    Kod nas je to sve maštanje barem narednih 10 godina

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja sve cekam kad ce reci zajebavali smo se za ovaj dizajn truck-a.
     
    Aldiin likes this.
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sumnjam da ce... Ne moze vise americki od ovoga, ciljna skupina pogodjena, daj da se sa 50m vidi sta vozim..moraju necim privuci rednecke koji pricaju da je struja za curice.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma ovo je sad onaj tip hajp-anja ko Apple krajem proslog desetljeca, kupovat ce hipsteri kojima truck ni ne treba, a nesto sumnjam da ce ovo imati prolaz kod redneck-a.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kod autohtonih sigurno nece, vise mslim na papke. Pravi edneci nemaju para za ovo.
    Vise neki kauboji, ovaj tvrdi metal je pun pogodak za njih, ali opet ponavljam, treba vidjeti sta se desi kada se ovo zabije u drugo auto ili pjesaka. Ako su nasli rupu u zakonu da mozes voziti legalno 'tenk' morace se i zakon promijeniti. Za sada djeluje vise nego opasno, moze i kamion prepoloviti.
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Nema tu rupa u zakonu, Delorean je bio od čelika davne '81.
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bilo je izmjena, morali su spustati prednji kraj pickupa zbog stete koja nastaje drugim vozilima.i pjesacima. Mislim da se od tada morala vaditi dozvola za bullbar. Nisam bas toliko deteljno upucen, ali znam da je bar za ovo bilo, sada da li ima neki clan koji tjera auto da se 'guzva' prilikom sudara to ne znam...