Igre 2019

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 7, 2018.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    3 i 3 (ne racunajuci poluproizvode), a jos uvijek imam psvr, nedovoljno dobro. Cekam revoluciju. Ako ce tastatura ostati i za 20 godina, ne zanima me vise ova industrija. Rgb jelkice i muznja para, samo ti uzivaj, ja zelim da dozivim 'buducnost'. Makar i u 70tim :D
    Krenulo je dobrim putem, e-sports takmicenja, vr, gaming postaje ozbiljnija industrija... Ako ce ostati na ovom levelu, onda je za mene gayming.
    Edit: (@ming no pun intended) :D
     
    Last edited: Nov 22, 2019
    aNaToMiC ! likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kada VR radio kako treba i to sve za 400 dolara vidjet ćeš kako se neće prodavati :)
    Za sada meni jedino ima smisla za simulacije vožnje ili letenja a i tu ne radi kako treba. Ako neko ne gurne ovo da se razvija na bolje neće nikad ni postati bolje :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa da, usko je razmisljati sebicno i kratkorocno. To je i najveci problem i kocnica razvoja, nema vizije. I ovi sto prave, daj odmah da unovce. Da je apple tako razmisljao iphone nikada ne bi izasao i dan danas bi imali tastaturu na mobitelu.
    I jedna od najjacih svjetskih firmi, nokia, ispusi foru zbog nedostatka vizije.
    Tako i ovdje, daj Boze sa neko skonta nesto da se popisa na ove sto kapaju na kasiku i razvlace godinama.
    Slicna rasprava se vodila i kod ps4 pro, kaze treba konzola da traje 5g, necu da placam svake dvije... Zato sto neces da placas, ne moze ni da napreduje. Po meni je premalo razlike, treba na pro da izgleda 30% bolje sve, da se razvija za ps pro a ko nece da kupi pro jer hoce da mu traje 5g skresu mu se detalji i cao. Nazalost je tako, nije da ja jedva cekam da im dam pare, ali ako ce to ubrzati razvoj i ja dozivjeti nove stvari, jebo pare, zivot je u iskustvima.

    Za vr fali samo content, ovo sto su do sada uradili sa hw i moze proci, prezivjeli smo i gore. Ali cim bude nekaka pomama i ostali vide da tu ima ima love, eto revolucije.

    Tuzno je da candy crush u novom mileniju zaradi vise od kvalitetnog naslova.
     
    selvin likes this.
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Kolega koji pored mene sjedi je lud za VR i ima svaki moguci model i platio je svaki Kickstarter projekat i prvi dobija sve nove headsete...cak sta vise odleti na sajam u drugu drzavu :) Neki dan je dobio ovo: https://www.cybershoes.io/ - kako samo smijesno izgledas s ovim...

    I mnoge kolege uzmu od njega poneki model i probaju ali to nije isti osjecaj i vrsta igranja za mene a vjerujem i mnoge druge. Plus jos nisu rijeseni problemi koji izazivaju glavobolju kod mnogih.
     
  5. Lamagician

    Lamagician Komšija

    VR ce biti sve popularniji i bolji ali ne znaci da ce potpuno zamjeniti tastaturu i mis.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    I zato treba reci da je smece i prestati sa razvojem?
    Dok ne platis za te cybershoes, tesko da ce ovi imati pare da naprave bolje.
    Kakve veze tastatura ima sa gamingom? To je legacy i nakon 40-50g treba da postane stvar proslosti, kao i tastatura na mobitelu.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne treba ti candy crush. Nintendo ubi pare sa switch konzolom. Ljudi traze nesto sto je lako probabljivo. Convenient. VR je zayebancija i skup uredjaj za one koji su IT svijetu. I to sve radi 2-3 igre.

    VR ima svojih ogranicenja, kako kolega spominje. Ne mozes se kretati kroz prostor kao u RPG i FPS naslovima. Stvara svima mučninu. Moraju korsiti teleportaciju. Igre i koje rade u VR-u su jako bagovite. Neke, poput ACC su povukle iz opisa za igru da podrzava VR itd itd.

    Mislim da je VR prerano izasao i da ga moze jedino spasiti sportski streaming. Ali smo jaaaako daleko od 8k streaminga. Rezolucija koja je prihvatljiva za 360 video i naocale.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nece nikad ni postati jeftiniji ako ne dodje u mainstream, a nikada nece doci to ako mu budes trazio dlaku u jajetu. I iphone 1 je kita naspram bilo kojeg telefona danas. Iako mi je tada bio mrzak, sve vise uvidjam koliko sam glup i ogranicen bio, te hejtao i nisam podrzavao one koji ga kupuju.
     
    Haker likes this.
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Jesam li negdje napisao da je smece i da treba prestati sa razvojom? Samo sam rekao da ne moze zamjeniti postojece gaming platforme. To ne mozes porediti s prelaskom sa motorole v3 na iphone...bio sam medju prvima koji su dali pare za prvi iphone i dajem i dan danas za nove mobitele ali to ne mozes mijesati sa VR-om. Bio sam medju prvima i za placanja mobitelom, za cloud usluge takodje od prvog dana placao ali VR is not my thing. Mozda je tebi cool zivot s cipovima koji ce ti citati misli i pisati umjesto tebe pa ces tako zamjeniti tastaturu ali to ne znaci da je i bolje ili da ce biti prihvacene od mase ljudi.

    Zasto bi placao za nesto sto meni nije potrebno? Za nesto sto mi izaziva mucnicu i ne moze zamjeniti FPS dozivljaj.

    Svakako podrzavam ljude koji kupuju i uzivaju u tome i ne mogu obecati da ja necu biti medju korisnicima za koju godinu ali je dug put do kvalitetnog hardvera i dobrih naslova.
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A iphone ti je bio potreban kada je tek izasao? Bukvalno jedino sto mi se svidjelo na psvr je aimvr i fps...
    Ne bih dalje, rekao sam sve, svakom njegovo.
     
    Haker and Lamagician like this.
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Astro Bot je meni jedna od najboljih igara ikad, a na VR.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sony i dalje gura VR i to jako. Na svakoj vecem dogadjaju obavezno i VR igre reklamiraju.

    Prodali su oko 5 miliona VR jedinica. Nije to mala brojka.

    Ja kontao sebi uzet sad za Crni Petak, ali najvjerovatnije pare idu u fond za PS5.
     
  13. Lamagician

    Lamagician Komšija

  14. igor.g

    igor.g Komšija

  15. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Auuuu kako bi to bilo lijepooooo :D
     
  16. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Kako ne bi, ovo je definitivno najjaca igra za PS4. Neobicno i skoro nemoguce, ali ko zna...
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Sumnjam, mozda bude PS Now.
     
  18. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma, meni je bilo nemoguce da Death Stranding izadje za PC, a isti je engine i za HZD.
    Recimo meni je interesantno da u sustini oni ne bi izgubili nista sa ovim, vec bi dobili mnogo, prodala bi se takva igra i za PC opet i to dobro, a ljude bi mozda navukli na drugi dio za PS5. Rockstar to stvarno radi stalno, izbacuje igre za konzole pa onda za PC kasnije i prodaje se kao ludo. Sa druge strane, nevjerovatno je bilo i prije nekoliko godina misliti da ce sve svoje ekskluzive i Microsfot nabaciti na Windows sa konzole. Mozda je to jednostavno pocetak Sony strategije protiv Microsofta. Ono mozda...
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nema tu puno pameti, gdje su pare tu svi dolaze. R je ostvario 7 milijardi $ od GTA V. Zbog toga su portali RDR2 na pc. Sad ostali slijede.
     
  20. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma ima to mnogo logike, Rockstar stalno dere X2 na svakoj igri, a onda i Microsoft to isto radi. Onaj neki Halo Reach, ili sta li vec, sto je sad izasao nakon godina i godina je trenutno "najprodavanija" igra za PC. Status sa piraterijom se popravio mnogo isto...ko mu ga zna stvarno...
    Daj Boze da i Sony to krene da prati. Sanjam dan kad bi recimo Gran Turismo dosao na PC, ne bih vise nikad kupio Playstation, haha.