Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ili smo se mi vec navikli na HD sliku,pa nam je prelaz na SD ocajan...evo sada gledam LP na arenama(SD) i slika iz blizine je ocajna ...moram gledati sa 4 metra da bude malo bolje :D
    btw.sada procita ovaj supacki potez Telemacha...pa jbte a ovi iz Telekoma nasjeli i garant nisu u ugovoru ugradili klauzulu za ekskluzivan sadrzaj emitovanja
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Neka su otišli, ne zovi ih.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jbg, to je tako u poslovnom svijetu. Jebu oni jedni druge već godinama. BHtelecom ovom neda optičku infrastrukturu, a ovi njima SK. Inače bi Telemach već bio u Zavidovićima tj. ja bih već odjebo BHTelecom :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Sve kreće od države i uređenosti načina poslovanja. Imaš divlji zapad i svi se ponašaju tako. Spominjao sam već, promjene ime paketa dignu ti pretplatu 20 KM svake dvije godine i ja sad trebam reći jednom penzioneru da mu je to super jer ima 300Mbps internet.
     
    Haker, selvin and aNaToMiC ! like this.
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Arena im uze NBA ligu, imaju Edina kao komentatora, imaju LP, još EPL da im uzmu i mogu se hebati. Eurosport ima dvojicu vrhunskih komentatora za sport općenito gdje im niti jedan od smetljara sa SK ne može prismrditi(osim dvojca koji komentarišu F1 i MotoGP). Gledati fudbal ili pogotovo tenis sa onom dozom neobjektivnosti/nestručnosti u najmanju ruku, da ne pričamo o ostalom na SK, u doba kada su tu dostupni razni vrhunski strimovi, analize stručnjaka i emisije je bezveze potez totalno.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    nFare likes this.
  6. crnivrag

    crnivrag Novi član

    http://ba.n1info.com/Sport-Klub/Nogomet/a394348/Najbolji-sport-se-seli-na-NOVA-SPORT.html
     
  7. Shilje

    Shilje Aktivista

  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ja mjerio prije sat, bilo je ok, od 150/10 bilo 142/9...
    Doduše nisam na speedtest, imam na EON boxu neku aplikaciju...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    297.36 / 11.7
    Ping 6 ms. Sve OK.
     
  11. MTV

    MTV Novi član

    Novosti:

    U ponudu Telemach digitalne i EON sheme su uvršteni sljedeći digitalni TV kanali:

    1. "Nova Sport HD" na poziciji 200 putem EON boxova/D3 resivera, i na frekvenciji 690000 Khz, symbol rate 6956 K/s, modulacija 64QAM

    2. "O Kanal HD" na poziciji 008 putem EON boxova/D3 resivera, i na frekvenciji 666000 Khz, symbol rate 6956 K/s, modulacija 64QAM

    3. "HRT1 HD" na poziciji 016 putem EON boxova/D3 resivera, i na frekvenciji 434000 Khz, symbol rate 6956 K/s, modulacija 256QAM

    4. "HRT2 HD" na poziciji 017 putem EON boxova/D3 resivera, i na frekvenciji 434000 Khz, symbol rate 6956 K/s, modulacija 256QAM

    5. "Nova TV HR HD" na poziciji 023 putem EON boxova/D3 resivera, i na frekvenciji 434000 Khz, symbol rate 6956 K/s, modulacija 256QAM

    6. "RTL HR HD" na poziciji 024 putem EON boxova/D3 resivera, i na frekvenciji 434000 Khz, symbol rate 6956 K/s, modulacija 256QAM

    7. "RTL 2 HR HD" na poziciji 025 putem EON boxova/D3 resivera, i na frekvenciji 434000 Khz, symbol rate 6956 K/s, modulacija 256QAM

    8. "Prva TV HD" na poziciji 026 putem EON boxova/D3 resivera, i na frekvenciji 642000 Khz, symbol rate 6956 K/s, modulacija 256QAM

    9. "Fine Living HD" na poziciji 177 putem EON boxova/D3 resivera, i na frekvenciji 626000 Khz, symbol rate 6956 K/s, modulacija 256QAM

    Napomene:
    1. Da bi pratili navedene digitalne TV i radio kanale, korisnici resivera trebaju napraviti reset resivera (ručno - gašenjem iz struje ili kroz meni: Meni -> Postavke -> Tehničke postavke -> Sistem -> Restart STB).
    Za korisnike EON boxova potrebno je uraditi reset aplikacije na sljedeći način: Meni -> Podešavanja -> Sistem -> Restart.
    Korisnici DVB-C mreže (CI/CAM modula) trebaju skenirati navedene frekvencije (ručno, potpuno ili putem brzog skeniranja).

    2. Telemach sada u digitalnoj ponudi nudi 259 TV kanala + 10 duplih HD kanala (269 TV kanala) - (184 u SD rezoluciji, 74 (77 putem EON online platforme) u HD rezoluciji i 1 kanal u UHD/4K rezoluciji, te 75 radio kanala (33 domaćih i 42 Stingray Music Choice radio kanala).

    3. Listu kanala po DVB-C frekvencijama možete vidjeti na sljedećem linku: https://bit.ly/2ru9cia

    4. SD verzije sljedećih kanala više nisu dio Telemach digitalne D3 i EON ponude: "O Kanal", "HRT 1", "HRT 2", "Nova TV HR", "RTL HR", "RTL 2 HR", "Prva TV", "Fine Living", "Eurosport" i "Eurosport 2".

    5. Kanal "Trace Sport Stars HD" je promijenio poziciju emitiranja, i sada ga možete pronaći na poziciji 179.

    6. Na novoj HD verziji kanala "Nova TV HR" teletext više nije dostupan.

    7. U analognu ponudu na području Sarajeva na frekvenciju S40 (455.25 Mhz) je uvršten kanal "Nova Sport".

    8. Spisak kanala za Telemach analognu ponudu u Sarajevu možete pronaći ovdje: https://bit.ly/2VKL4HR

    9. Sportski kanali su promijenili raspored u okviru digitalne D3 i EON ponude, a novi raspored sportski kanala možete pogledati ovdje: https://telemach.ba/Binary/20725/TMBA_NOVI RASPORED SPORTSKIH KANALA NA EON PLATFORMI_4_12_.pdf

    10. HD verzije sportskih kanala su dostupne i na starim pozicijama 350-360.

    11. Navedene promjene putem EON platforme će biti dostupne u toku sutrašnjeg dana.
     
    dams82 likes this.
  12. MTV

    MTV Novi član

    Bice jos:
    Prva Plus HD
    Prva Kick HD
    Prva World HD

    vjerovatno u toku dana samo na EON-u.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Jutros upalih tv da vidim situaciju, čini mi se da su svi navedeni u HD osim rtl 2 hr. Ovo je fino osvježenje u telemachu... Nadam da će nam od 15.12. otključati sve kanale do 15. 01. kao i do sad što je bila praksa...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    RED DEVILS likes this.
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa jedino oni i mijenjaju kanale. BHTelecom zadnji put ubacio onaj neki kineski dokumentarni kanal.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Vedo and dams82 like this.
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    "Prva tv HD" kod mene samo crna slika,dok ostali novi hd kanali svi rade odlicno

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    utakmica na nova sport HD,slika odlicna
     
    dams82 likes this.
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Slika je vrh na svim HD kanalima...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Obzirom da su majstorski zeznuli mojuTV sa nova sport kanalom, ako ima neko EON smart tv app viška da ne koristi nek se javi na p.p.

    Placao bih mjesecno :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma doci ce nova sport i na Moju TV,samo sto ovi iz Telekoma strucnjaci nisu u stanju nista brzo implementirati i popraviti
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Hoce li biti na nekom kanalu Ruiz vs. Joshua 2 ? Event mislim pocinje oko 12 navecer, ako sam dobro izracunao.