Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Mnooogo lakše, fenomenalna aplikacija
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I dalje lagano gura 4-5 sati SoT-a plus 12-15 sati stand-bya tako da se cini kao realan procenat.
    Cini mi se da ispod 80% health-a pocne forsirati onaj slabiji mode (ili je 70% ?).
    Stari Samsung S4 gurao 2-2,5 sata SoT-a nakon 500 ciklusa.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam uzeo par dana iPhone sluzbeni, dok mi nije dosao Huawei... nisam se mogao navici... radi on super, sve to, ali meni, subjektivno, ne lezi ta OS i sta cu. Evo tipkam sad sa MacBook... on je super za surfanja i neki casual work... ali meni za sys admin ne radi kao Windows... Iako sam se neki dan razmisljao da uzmem Macbook za stalno da vidim kako bi to islo...

    [​IMG]

    Evo blasfemije :) Huawei mobitel, Samsung smartwatch i apple laptop :)
     
    nenji_avero likes this.
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kakve veze ima sto je open source? Google ga odrzava, ako nista, trebao bi na Pixelima da frcera bezprijekorno.

    upravo sto je open source valjda bi trebao biti jos bolji. pored googlea tu je samsung pa i microsoft koji ce se sad dosta vise angazirati oko androida, i sigurno ce imati svoj contribute codu.

    Recimo NSA je dala contribution podavno androidu.


    Jel to naci sutra kad bi Google zatvorio code, android bi postao dva puta bolji?
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Android jeste open source, ali bez google usluga, koje su zapravo jedine koje su korisnicima važne, pri tom ne mislim samo na aplikacije, nego niz servisa u pozadini. Eno kako su huaweia lagano makli, cao open source :)

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pa makli su huaweija sa zapada, u kini se oduvijek prodavao bez google servisa.
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Google servisi su nula svakako. Jedu korisnike.
     
    Last edited: Nov 14, 2019
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Open source za krajnjeg korisnika ne znaci nista. Lockan bootloader i predinstalirane aplikacije koje se ne mogu izbrisati nemaju veze sa open source kodom.
     
    kvaju and Stevie_Ray like this.
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

    mislim da je stvar i ukusa u pitanju. imam iphone xr i s8, uvijek bih prije uzeo s8 za privatni odnosno sad s10 koji kosta 3x manje od aktuelnog iphone-a pa cak manje i od iphone xr-a. iako mi cijena ne igra toliku ulogu jer mi je znatno manja razlika preko ugovora ostajem na androidu :)
     
  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

    iako priznajem da jedino sa iphone-om vrsim placanja - apple pay :)
     
  12. dino31

    dino31 Aktivista

    Produzavam ugovor pa se ne mogu odluciti izmedju ovih modela: P smart Z, MI 9T pro, A70 , A80 ili Nova 5T. Preporuka?
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Mi 9T Pro
     
    dams82 likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    I a80 je baš zanimljiv uređaj


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    P30 pro il 9t pro? Da cujem jel iko imao oba telefona u ruci

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Last edited: Dec 4, 2019
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    P30 pro ,jer je flagship a tesko da neko ima oba u ruci

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma kontam izmedju ta dva jer je i ovom sad cjena doata noza od starta a tel je u rangu trenutnih

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ma sačekaj Xiaomi Note 10 pro :D
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma nema vise losih telefona a ni sporih a ti sa najjacim chipsetima i generalno flagship modeli,to leti...tako da sta god se uzme ,nece se pogrijesiti iz te kategorije
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    dobar ali ova flip kamera nije bas pouzdana. bilo ih je sa problemom gdje zakoci mehanizam.