Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

    "Na prodaju veoma veoma veoma dobro očuvan iPhone XS Max 64 GB sa garancija može zamjena za nešto jeftinije i doplata i svi zainteresovane javite se na savjetu vode i dvije inbox ostavite broj pa ću se javiti na Viber u WhatsApp-u i kako god hvala"

    Haha kakav legendaran opis stanja artikla :D

    https://www.olx.ba/artikal/36161080/iphone-xs-max/
     
    Picoooka and bhd like this.
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    How much

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    To je bot
     
    Lamagician likes this.
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Naravno Baki je banovan :D Interesuje me zna li neko zasto je profil GamingShopBL trajno izbrisam sa pika i svi dojmovi koje sam razmijenio s njim vise ih nema na mom profilu,a i poruke ne mogu da otvorim njegove.

    Znaci ko god je kupio od njega nesto garanciju moze u kantu za smetlje.
     
    Last edited: Dec 5, 2019
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa sta si ocekivao, kupujes svercanu robu.
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Pa cudno mi da ga pik nije banovao nego izbrisao trajno profil.Tako su mu izasli u susret jer nece imati maltretiranja i poziva od raje.

    Ja licno imam samo napojnu od njega kupljenu ljetos,ali garancija nije njegova nego Perina Bios racunari tako da mi je on kao prodavac nebitan nego politika OLX koji su ovim potezom izasli njemu u susret kao da nije ni postojao i kao da nikad niko nista od njega nije kupio,a OLX mu je dodao na profil 100% povjerljiva radnja.

    Jos cudnije svaki dojam od njega je trajno izbrisan sa mog profila,a bilo ih je zadnjih godina nekoliko.Na svu srecu za sve to je istekla "garancija".
     
    Last edited: Dec 5, 2019
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Zar gamingshopbl nije bio jedan od jacih i sigurnijih prodavaca/svercera n aolxu
    Otkud da je obrisan

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Prohujalo sa vihorom :D
    Pitanje je dana kada ce vecina svercera popadati, ne bih se ja previse uzdao u te garancije...
    Ali ne razumijem ni ljude koji ocekuju garanciju u takvom slucajevima, ja ako cu od njih nesto kupiti, racunam kao da garancije nema. Ako ipak bude, dobro i jeste :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Al fakat.... Samo. Lad ce popadati :) kad drzava sama ne placa poreZ...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Garancija je samo fiskalni plus ovlašteni gar. papir. Sve ostalo je nebitno.
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa kad dodikov sin napravi firmu za maloprodaju hw-a ili tako nesto :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Mene vise zanima OLX politika brisanja njegovog naloga nego on kao prodavac i njegova naskrabana garancija na papiricu.

    Koji je interes OLX-a u svemu ovome da zamece trag.Covjek fakticki kao da nikad nije bio na piku i nista nikome prodao.

    Od ovog lika sam davno kupovao svasta nesto od GTX 580 u to vrijeme itd.,ali nikad nije izbrisan nego samo banovan i nalog stoji i dan danas.

    https://www.olx.ba/profil/Terenc/zavrseni?stranica=5
     
    Last edited: Dec 5, 2019
    nenji_avero likes this.
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ko ce znat, mozda je pod istragom
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja znam par njih koji su bili legit, izdavali racune i onda su samo nestali. A neki su startali sa potpuno novim nalogom.

    Ko ce ga znati.
     
  15. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Radi li vama tracking na posta.ba? Cekao sam jedan paket preko DHL iz njemacke i stigo mi kuci bez ikakvih desavanja na posta.ba, i upravo sad kad trazim praznu listu mi izbaci.
    Probao sam isto na 17track ali isto bude, mislim da oni uzimaju podatke sa posta.ba. Kad pratim na dhl stranici zadnje pise ono da je prosledjenjo prema bosni.
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Meni je na dvije pošiljke isto, jedna iz PL prije 5 dana otišla u transport i stoji tako. Isti status i na 17track.
     
  17. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Koliko moze potrajati posiljka iz California, USA do Sarajeva, otprilike?

    Recimo da je obicna, nije express posta ni nista tog tipa
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    15tak dana, USPS

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    nenji_avero likes this.
  19. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Tenkju :)
     
  20. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    20 dana minimum