Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    E ne znam da je gori od CS:GO-a.. tamo u svakom matchu imaš minimalno 2 čitera.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jedna od stvari koja me je uvijek odvracala od igranja na PCa su chiteri. I kad sam imao dovoljno dobar PC, samo sam dero strategije protiv AI. Na PS mi se jednom desilo da sam u lobiju gdje hakaju (ne kazem da nema toga uvijek, samo meni se jednom desilo), i to je bilo na CoD MW2 na PS3. U tom lobiju haker nam svima otljucao sve assignments/oruzja/rank. Iako sam uzivao u toj igri, i jedna od interesantnijeih stvari je bila ganjati unlocke, assignments itd... poslije toga ta igra je izgubila svu draz za mene, i nikad je vise nisam upalio. Generalno sam poslije toga prestao igrati CoD. BO samo uzimao radi zombija.

    Stvarno ne vidim u cemu je draz hekanja u igrici i odigras 100-0, a svi u lobiju znaju da si dosao do tog skora varanjem. U cemu je poenta.
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    nema poente, mrzim ih iz dna duse. ali nije sad da se ne moze poigrati odnosno da ce stalno u igri s tobom biti neki haker. moze se desiti da se zadesi u jednom-dva meca u cod-u ali to je to sto sam ja uspio primjetiti.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Proiblem sa BF5 je sto nema privatnih servera, pa ni moderatora. Imas i dan danas na BF3/4 vote kick i aktivne admine. Na BF5 mozes samo izaci.

    A i sa RSP kao i na svemu, kasne. Odlazu. Yebat ih.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jucer gledam na Twitchu Matimija, starog BF igraca. Igra ovaj novi CoD na Ground War, i neka gradska mapa, sa velikim zgradama itd. I sad hoce da ode na krov jedne od tih velikih zgrada, i ode do lifta i sad se kaci opremom za kablove da ga odvuce gore... i kako se zakaci, snajper ga ubi sa ledja. Gleda on sad kill cam, lik znaci nevidljiv stoji kraj tog otvora za lift i ceka samo da jedan po jedan dolaze i on ih snajpa dok se kace za kablove. Hahahaha
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni jos nije jasno ni kako ce ti privatni serveri raditi. Hoce se placati? Sa svakim BF, sve gore i gore opcije dobijamo sa privatnim serverima. Na BF3 je bilo sve dopusteno da stimas server kako te volja, a onda vec na BF4 su vec poceli limitirati stvari. Na BF1 privatnim serverima ja mislim da nisi mogao ni banovati ljude. Mada tako su mi pricali sad moze biti i da je BS.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Htio da odigram malo BF1, haha

    [​IMG]
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tek 330 :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

  10. NAILS

    NAILS Moderator



    Odigrao 2-3 partije. Ne bih se slozio da je totalno drugacija igra ali ima dosta promjena. TTK je dosta duzi, sa M1A1 dva headshota na medium udaljenost je tek 75% dmg. Resupply crate onaj stacionarni i onaj sto nosiš ima dooosta duzi cooldown. Fliegerfaust je poprilicno syeban. Sada ispali dva punjenja umjesto tri i spread je uži tako da cesto ima situacija gdje dobijes samo desetak % dmg report: https://i.ibb.co/tDcyn81/image.png Skidaj use avioni ali ako bas nisko lete.



    Opet ce biti likova koj ice praviti po 200 kilova na hamadi.

    U 3-4 partije se 2-3 puta desilo da pucam na nekoga ali nema dmg indikatora. Kao da nema hitboxa. Nije sad' da se ne moze igrati.. https://i.ibb.co/m5TpBfX/image.png ..ali je ovo mislim korak u nazad.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nisam probao, ali 90% komentara sto sam procitao je negativno. Sto na Reditu, sto na Twitteru, po developerovim komentarima. Cak i jebeni Westie ih kritikuje. Mislim, opet smo na starom... gdje oni rade promjene necega sto niko nije trazio. Znaci nikom nije smetao dosadasnji TTK. Svima je smetao TTD, ali to je i dalje issue koji oni samo krpe a nikad ne poprave. Dajem im 2 sedmice prije nego vrate OPET stari TTK.

    Probam za vikend ali nisam entuzijastican sa cinjenicom da mi treba brdo metaka da bi ubio nekog na 20+ metara.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Oni imaju svoj neki interni razlog zasto hoce povecati TTK koji ne zele da podijele sa igracima. I prvi put je bilo cudno kada su uradili i davali su vrlo bizarne izjave i navodili razloge.

    Sjeti se kakav je STEN bio po izlasku igre. Sada se slicno ponasaju i ostale puske. Navodno su sekundarna oružja mnogo bolja nego primarna, nakon patcha.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Oni su sve pistolje bafali ima i par mjeseci.

    Imali odlicna 2-3 patcha. Izbace Pacifik kontent koji je super. Privuku nazad igraca prilicno, i onda... sve ujebu necim totalno nepotrebnim i nelogicnim. Zato ostave snajpere na istom, a tako i one one shot sto su.
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    @NAILS

    Druze ti evo vec od BF3 pucas rant na BF bugove, hit detection , mouse lag itd, vjerovatno da nije bas do naslova vec je mozda bug do tebe :D

    Zivio.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nista on nije slagao, samo sto neki mogu tolerisat te stvari jer nemas nista slicno na trzistu.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja na bf3 imam oko 1200 sati, BF4 700. Bile su krs prvu godinu ali su poslije sredjene pa smo šutali svaku noc. BF1 slabo igrao jer sam odmah acc prodao. A BF5 je prso na sve strane. Jedan update je dobar, jedan ne. Onaj update koji je popravio stuttering je bio najbolji. Samo je mapa falilo. Sad je igra vec šega.

    Ja je odavno ne igram vec malo komponente probao. I da je poprave, ja se zasitio.

    A da, inputlag je do win8 i 10. Treba samo odraditi task m/priority low. Igra "optereti" miš i ako cpu nije ni na 50% pa bude kao da je vsync upaljen. To je nesto do mikrosofta.
     
    Last edited: Dec 6, 2019
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja bf4 imam preko 2k sati i bf3 preko 1000h mislim. Bf je krenuo nizbrdo od hardline. I ja uglavnom serem po ovoj temi i odustao sam od ovog serijala. Jbt pubg igra od 10gb sa lošom grafikom i mehanikom mi je 100x zabavnija iako sam zadnji noob. Druže nailse brisi to smeće i ne vraćaj se više.
     
    Last edited: Dec 7, 2019
    NAILS and Reventon like this.
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ma ovi su odustali od bfV

    Vjerovatno ude novi Bad Company 3 za dvije godine, zato su i uzeli sebi vremena. Nema sa Bad Company zajebamcije, a ako i njega zeznu, ode BF serijal kao MoH

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima ovdje negdje dobra igra. Treba je samo naci ali promjene koje rade su blago receno, sabotiranje.

    Probao sam ja kada su bili ovi steam popusti sve, od squada, rising storm 2, hell let loose, sandstorm itd. Ali su sve u beta stanju. Evo slicna prica za insurgency sandstorm. Pokusali navuci player base sa arkadnim modovima. Igra koja je pretezno za hardcore scenu. I nakon godinu dana, kada je ostalo, kako kazu, samo 5% competative igraca, sada se hoce posvetiti HC igracima. Neki developeri nemaju dodira se stvarnim svijetom.

    Jedino svima njima R6 i dalje kick ass.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Igra je u puno boljem stanju nego prije par mjeseci, i stvarno su imali fin momentum. Community taman poceo vjerovat da mogu nesto napraviti, i onda iz vedra neba ovo urade. Gunplay je bio veoma zadovoljavajuci. Danas probao malo, i oruzja sad kao da pucas kokice iz njih. Ubiti nekoga preko 20m sad imam osjecaj kao da igram Overwatch. Bullet sponges everywhere.

    Mislim da nece ovo dugo ostati jer veliki je pushback komjunitija kao i prvi put kad su promjenuli. Samo ce sebi veliku i nepopravljivu stetu napraviti ako se vrate svom mentalitetu: 'if u don't like it, don't buy it ('play it' u ovom slucaju)'. Stvarno imali su kamaru drugih stvari na koje su se mogli fokusirati i mjenjati, polirati umjesto ovoga.

    Ja trenutno svejedno radije igram World of Warships. Ranked sezona krenula pa interesantno.