Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma nemoj uopste gledati nase cijene kao neko mjerilo
    taj sa linka mozes kupiti,ne vidim neki problem ni sa prodavcom
    slobodno kupi
     
    Eldorado likes this.
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ne znam sto se mislis.Ja sam 4 sata kupio sa alija sve stiglo i sve ok bez problema.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Koliko se ceka preko alija?
    Jel standardno 3-4 sedmice.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Razumljivo ako naručuješ prvi put pa idu ta pitanja. Dakle aliexpress je pijaca kao i ebay, vidiš da naučiš od pozitivne radnja, većina su takve, bila ta ista radnja na aliju iii eBay nema veze. U posljednje vrijeme meni sve dođe unutar 15 dana, ako bude problema otvoriš despute, vrate ti lovu i to je to.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Paket poslan 4 decembra iz amerike preko USPS stigo danas, tracking broj uopste ne pokazuje nista na posta.ba
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    To se i meni dešavalo nekad davno sa usps brojevima kada sam nešto naručivao iz USA. Znači dođe, a na tracking nema nikakvih podataka...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav raja !

    Gdje kupujute baterija za mobitele a da ima dostava za Bosnu ?

    Trebam prijatelju maručiti.

    Konkretno tražim bateriju za Lenovo Phab 2

    Hvala.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koji ono kurir isporučuje DHL express pošiljke kod nas?
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Isporucuje ih direktno DHL filijala u SA.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jest po Sarajevu nije po srednjoj Bosni. Neki drugi kurir im dostavlja, ali se ne mogu sjetiti koji.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Prije par dana narucim nesto s banggooda i danas mi nessto naumpade da vidim na koju adresu sam kupio. Kad vidim da mi je stara adresa na kojoj sam prije zivio i kupovao, ostala defaultna a nisam ni poprilicno dugo kupovao s banggooda pa mi se ovo potkralo pri kupovini, jer nisam obracao paznju na ovo.

    Sta mogu ja uraditi po pitanju ovoga, nemam tracking broj a ne znam hoce li me postar uopste zvati.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa postar ce doci na adresu, vidjeti da nema nikoga i ostaviti zuto pismo sa kojim se onda trebas javiti u postu.

    Mozes probati otici u postu i reci im ako ista dodje na tu adresu da forwarduju na tvoju ili da odes do starog mjesta i napises na sanduce kratku poruku postaru i svoj broj..
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni ce u blizoj buducnosti doci nekih posiljki, al me nece bit da to podignem. Nema druge nego punomoc? Bas mi se i ne isplati vadit punomoc za takvo nesto.
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Mislim da bliži član porodice uz kopiju lične karte može podići... Posebno ako vas poštar lično poznaje onda ne bi trebalo biti problema...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Postar uvijek donese zutu ceduljicu, tako da uvijek ja moram otic do centrale preuzet. Tako je dosad bilo.
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Kod nas je drugačije, poštar uvijek donese poštu(dan poslije dolaska pošte u poslovnicu), a kad ja odem prvi dan da preuzmem ljute se jer im je mrsko tražit da mi oni predaju, i nikad mi ne traže identifikaciju, preuzimamo brat i ja jedan za drugog, za supruge itd... Valjda manje mjesto pa nas znaju...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sve zavisi ko je na salteru. Ponekad u Sarajevu cak i da imas neciju licnu, posiljku ti nece dati. A nekad znaju progledati i bez licne cak.
     
    dams82 likes this.
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Onda cu ici do poste. Srecom i blizu je.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    U Sarajevu nikad nisu dali da preuzme neko za mene ni sa licnom kartom
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    De mi recite kupuje li ko na amazonu?Kako rjesavate ove skupe postarine?Pretpostavljam da koristite neki posrednicki servis?Ako da isplati li se to koristiti i koji je najbolji za te stvari?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk