All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Hvala drug ali nista precizno o euro 4 ili 5 od ovog, samo pise ovo iznad kolona medju kojima se nalazi auto.

    "Sljedeća vozila udovoljavaju u svim varijantama od početka proizvodnje"

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    SamiRX-8 likes this.
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ma jašta nego iskljuciti iz saobraćaja ova stara auta, meni prije svega smeta slaba signalizacija. Koliko puta sam se mogao zapucati u dvicu jer i ne vidim da je lik dao žmigavac ili da koči po danu.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    To je druže do tebe nije do signalizacije


    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Moguce i to. Ali kod ovih starijih auta po danu jedva da primjetim.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Upravo ovo sto Qler rece. Svako se vozilo testira za svoju normu. Nije nikakvo pravilo da ce starija vozila vise padati na testu, osim sto su im motori potroseniji, mada ne mora ni to znaciti.

    Pretpostavljam da ce se moci ponovo raditi tehnicki ako ne prodje vozilo, ko fol da popravis, pa ponovo dodjes.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Dvice imaju posebno slabe žmigavce, uglavnom se ne primjete da uopće rade...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    Ima na YouTube tako rade i po Njemačkoj
    Odu na kakvu uzbrdicu 3-4000 obrtaja pročiste
    dokle god dim izlazi kad nema dima na tehnički xD

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
    NeTRa1der likes this.
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima jedan golf 4 koji nema pola gepeka jer ga je pojela hrdja. Doslovno donji dio pojeden. Neki dan ga gledam visi mu lijevi retrovizor ali je zakačen najlon kesom. Što sta kako, nikad saznati necemo ali je on takav registrovan.
    Opcenito štope. Jos ovi naši nalijepe one crne folije i tek onda nista ne vidis.
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Sve već prožvakano hiljadu puta, dok se opšte stanje na tahničkom i u državi ne promijeni nema nekog napretka. Valjda upravo zato tehnički i služi, da se otkriju i riješe nedostatci. Ako sam ja prvi neispravan nek ne prođem tehnički, ali nek isto važi i za sve ostale.
     
    aNaToMiC !, dams82 and Mujka like this.
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo malo da i ja napisem iskustvo sa ovim krs autima,sto ljudi voze kod nas
    naime,pocetkom 11. mjeseca kod nas ima tradicionalni vaser,traje 3 dana i tada je grad pun ljudi i auta,ono jedna velika pijaca i cirkus
    e sada,imam malo vece dvoriste i tu naplacujem parking u svom dvoristu za ta 3 dana i onda udjem u svakakva auta,nekima da parkiram,nekima da isparkiram i ono sto vidim u tim autima je da su to vece ubice nego rakete
    znaci udjes u auto,prvo sto vidis je da niti jedan retrovizor nije podesen nikako...ono jedan gleda u pod,drugi u nebo a onaj srednji gleda u vrata ...znaci osnovna i najbitnija stvar u autu nije nastimana
    drugo,sjedista u nekih hodaju,nisu ucvrscena...kod mnogih starijih auta,mjenjac hoda kao da je na kugli,ne znas koja je brzina ni kada je u brzini ...dakle i to katastrofa.
    kako je vrlo blaga uzbrdica,ako ne ostavim auto u brzini i samo dignem rucnu,velika je sansa da ce zavrsiti u drugom autu,sto mi se i desilo prosle godine,mal nije udarilo u drugo auto ...(izasao iz auta da jedno pomjerim i drugo preparkiram i stavio u ler i povukao rucnu i izasao da udjem u drugo auto...ja ulazim u rugo a vidim ovo prvo auto ide u rikverc prema meni hahah...sreca isao polako,da mogu izletiti i uci u prvo i zakociti )
    onda vozaci...zene u 95% situacija ne znaju bocno parkirati...a muskarci u jedno 70%...godine nebitne
    svjetla kod vecine starijih auta su ocajna,ne bacaju ni ko ona led baterija od 3 KM
    onda golf 2 nema ni serva ili je u vecine stradao...kada udjes u to cudo,kao da traktor sa plugovima vozis...nije ni cudo sto je tesko manevrisati i izbjeci eventualnu nesrecu
    znaci ima i do starosti auta a i do ljudi,jer ko brani vozacu da ustima retrovizore ?
    e ovo je samo u par dana sto se nagledam ...zamislite sta vidi neko ko svaki dan ima doira sa ovakvim ubicama na putevima

    tu ne treba biti nikakvog sazaljenja...sve to treba iskljuciti iz saobracaja
     
    NAILS and Stevie_Ray like this.
  11. anel007

    anel007 Komšija

    pa nece ni padati tehnicki zbog signalizacije ili sto im kocnice ne rade (kakva je praksa i do sad bila) nego ce padati samo i iskljucivo zbog eko testa...lijepa je ova nasa bosna

    ja bas jutros registrovao svoje i uredno prosao tehnicki ali po prici cika tehnicara vratio ih je od nove godine 5-6 jer su pala eko test, benzinci su podlozniji padanju od dizelasa jer nesto kao on moze tolerisati i regulisati dizelase nesto preko neceg (nisam plaho slusao) dok benzince ne moze i tu je onako kako mu masina izbaci rezultat, ili si polozio ili nisi
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nije do njega. Neki dan je malo falilo da se zabijem u lubenicara jer nije imao nikakve signalizacije nazad. Sreca pa sam drzao udaljenost, inace bi jos i kriv bio.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Meni je auto svakako euro 3 fabrički, nema dpf već obični katalizator. I da ima ja ga ne bih skidao, samo kažem šta je.
    I ti stvarno mislis da auto sa dpf-om i 200k pređenih iz uvoza ispunjava normu. Haha. Kakvi ba testovi, govorim ti šta se real dešava.
    Kaže mi komšija, da mu dođe euro 3 HDi i ima bolje parametre nego Euro 5 1.9 TDi. Ali stiker je stiker, bitno je da nema zacrnjenje, tj da ne čadi ko sulinar, svi ostali parametri nisu bitni na polovnom auto.
     
    Last edited: Jan 7, 2020
  14. nivla

    nivla Komšija

    golf 5 1.9 tdi koji vozim je euro 4 i bez dpfa, uredno je prosao na svakom tehnickom do sad ekotest, uvijek je zacrnjenje bilo u dozvoljenim granicama, vidjet cemo ove godine hoce li biti tako
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako si na nekoj granici izmedju ispravnog i neispravnog samo na jedan rezervoar prije tehnickog naspi aditiv za čišćenje turbine ili za čišćenje dpf-a i zacrnjenje totalno nestane na neki period.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni kad se dpf upalio na Audi A3 i to samo jednom u godinu dana fino ga na autoput Sarajevo - Zenica pa do Tuzle sve na 3000 obrtaja i vise se lampica nikad nije upalila, nakon toga nasuo aditiva preventivno i sve super

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo kaže kolega komšiju mu dva puta vraćali sa tehničkog, vozi focusa benzinca. Kažu benzinci imaju više problema nego dizelaši :D
    Još ne mogu da vjerujem da ovi što su poskidali filtere na dizelima mogu proći ovaj test.
    I ako ovo radilo kako treba to znači da ove kante moraju ići i to mi nekako nevjerovatno.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Na dizelu samo mjere zacrnjenje, a ovamo kod benzinaca čitav niz vrijednosti :D, meni za dvije godinu nisu ništa pominjali na benzincu, doduše uvijek dođem sa zagrijanim autom i znam da su mi sve tri l-sonde ispravne. Vidjet ćemo ovog ljeta šta će biti :D
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni su jedne godine samo rucnu probali. A prije dva mjeseca, zabili mi motor na 4-5k obrtaja i drzali tako cijelu vjecnost. Mislio sam da ce mi lonac spaliti. Ne kontam sta su ove godine radili.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    To nema nikakve logike ali ne bi me čudilo da je istina

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk