All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. anel007

    anel007 Komšija

    a sto stiscu du blokadu i gdje vi to radite tehnicki, ja gdje god sam do sad radio testiranje pod opterecenjem se radilo na 2000-3000rpm (benzin je u pitanju)
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    A kakvo je to opterecenje od 2-3k? Pogotovo za benzinca, nisu to obrtaji ni za promijenit brzinu... :)
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma 4k rpm i za tsi je nista ja sam tako nekad svog golfa picio i na mnogo vise malo da ga propusem. I meni su na tehnickom u leru nabijali rpm al nista strasno ni blizu crvenog po zvuku a prije toga sam ulio onaj aditiv liqui moly za dizelase.

    Recimo moj jaran ima golfa sedmicu 1.6 tdi on ga u 5. vozi 60 sto Zippo spomenu ja se sav ospem kad se njim vozim kako auto tusi.

    Je li ko upratio novu Toyotu Yaris ova sportska 0-100kmh za 5,5s...
     
    Last edited: Jan 11, 2020
  4. anel007

    anel007 Komšija

    Ne kažem ja da je opterecenje ali kazem sta sam citao s listinga nakon odradjenog tehnickog progleda, na svakom se test opterećenja odnosi na obrtaje koje sam naveo

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dyno je stroj za mjerenje snage a da bi motor isporucio najvecu mogucu snagu treba se simulirati vožnja i srujanje vjetra preko vozila. Motor u toku rada usisava zrak iz atmosfere ali kad ide 100-200kmh onda se zrak upuhuje u sistem za usisavanje i rezultati se uveliko razlikuju od onog kao kad auto stoji. Onda intercooler na mjestu ne radi posao ni blizu onom kao kad auto ide 100-200kmh.

    Tako da ti ventilatori na dyno-u imaju i drugog posla osim hladjenja.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Haker and dams82 like this.
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Hah, I ja sam se vozio s ljudima koji cim krenu odmah tri brzine promjene.
    Ne bude mi dobro, zao mi auta


    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    pa ako auto prima gas normalno i motor se ne muci sta je problem sa 5. brzinom 60kmh
    dosta je veci problem kad cujem kako se motor pati jer ne moze povuci zbog neadekvatnog stepena prenosa, ali kad to cujem nije moje auto pa i ne pametujem, necu ja placati turbinu, dpf, zamajac
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa realno kroz par sekundi si na 40+ km/h i to je za trece brzine, normalno da "cim krenes" presaltas nekoliko puta, nemas ga sta drzati u drugoj na 40 km/h, radio ne cujes koliko se pati, pogotovo hladan dizelas... Nikad necu skontati tu logiku da ga treba nabiti usi da para, pa prebaciti.
     
    Haker and Aldiin like this.
  9. dino31

    dino31 Aktivista

    Moram da podijelim jednu situaciju a usput imam i jedno pitanje. Maloprije sam vozio iz pravca Zenice i na raskrsnnici u Maglaju stanem na semaforu jer je bilo crveno. Kroz par sekundi sa desne strane iz Maglaja dolazi policijsko vozilo i oni prolaze kroz crveno(znam da im je bilo crveno jer nisu prosli ni 3 metra od semafora a nama se upalilo zeleno. Ugl uglavise se ispred mene i krenem ja za njima. Ogranicenje 60 pa zatim 70, ne prodje malo ubrzase oni najmanje preko 90 jer je u par sekundi bio dobrih 200-300 metara ispred mene i vozeci tako prodjemo pored murijasa sa "tronoscem" pored puta. E sad me interesuje da li taj njihov "tronozac" blicne kad uslika po mraku ili ima neko IC snimanje? Ako uopste moze snimati po mraku?PItam zato da ne bi gospoda meni navalili na ledja njihovu brzinu jer sam ja prosao odmah poslije njih:
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  11. dino31

    dino31 Aktivista

    Potpuni je mrak na tom dijelu. Zaboravio sam reci da nisu bili u autu jer je jedna bio kod radara i nesto radio jer se nagnuo prema njemu. Mozda su tek dosli tu pa postavljali ga i zato nije bilo blica. Ne znam koja im je tolerancija za brzinu ali su oni bas isli debelo preko ogranicenja.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Blicne on brate, po danu vidis crveni blic, a pogotovo nocu. Vjerovatno su ga tek postavljali, nadaj se da si se provukao ovaj put.
    Druga stvar, ne idi za njima, pogotovo ne preko ogranicenja. U slucaju belaja oni su pokriveni, a ti si donji. Cak te mogu zaustaviti i kazniti.
     
  13. dino31

    dino31 Aktivista

    Nisam ni vozio preko ogranicenja. Samo sam bio iza njih. Oni su ubrzali i otisli ispred mene pa mi bilo cudno sto ih nije snimio radar kad su profurali.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ma de, testirali radar, sta se sikiras :D
     
    dino31 likes this.
  15. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ako si ti vozio po ogranicenju nemas razloga za brigu.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mene skoro u Olovskim lukama slikali, kretao se ekscesnom brzinom od 68kmh. Jos znam da tu ima radara i gledam ljevo desno nema ga, a ono bio zastekan iza kontejnera za smece :D
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Tu je ograničenje 50km/h koliko se sjećam, dobro si prošao...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Iako pise 60 bolje bi bilo voziti 50, jer je u pitanju voznja kroz naseljeno mjesto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Reznor likes this.
  20. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Prije koju godinu idem ja iz Sarajeva za Banja Luku sluzbenim autom....i hajd reko necu pretjerivati s brzinom. Negdje kod Doboja prestize me neoznaceni golf policije rs i zaustavlja. Kaze snimamo te vec 15 minuta, i hajd pogledaj snimak koji minut i reci nam sta ti je ovdje cudno. Reko nista posebno, vidis da nisam presao 85km/h. Kaze pa istina je da nisi presao 85kmh i to i ne razumijemo jer vozis konstantno 85kmh gdje je i 30 i 50 i 60 i 80 ogranicenje :) Reko vidite kako sam fin pa pazim na ove table sa 80 ogranicenjem hahaha :D