Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ubrzali su dostavu nevjerovanto. Meni svi paketi stizu za 11-12 dana ako je placen shipping.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    3.5KM je samo pregled. Nije carina.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  3. extibo

    extibo Komšija

    Paket je poslan 13.12. OK, razumijem, Bozic, Nova godina i ostalo, ocekivao sam nesto sporiji shipping. Ali evo, svako malo se desi da paket (za razliku od vrijednosnih posiljki) stoji na carini po 4-5 dana, pa onda u posti 10tak dana i napokon dodje na vrata. Da li se iko susretao sa slicnim problemima? Postalo je stvarno vise blesavo da maksuz idem do poste, jos placam dodatnih 8.5KM za nista, i uz to sve uplatnica zaokruzi iznos na 9KM.

    Inace, paket je iz US:

    [​IMG]
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nema pravila, beki paket mi dodje za 15 dana, nekie cekam skoro 2mj...
    Nedavno jedan paket se u kini vrtio mjesec dana, nekakvi updates bili, ali nista, tek 05.01. paket u avion
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koja je ovo posta?

    Meni jbni Royal mail jos nije sletio u Sarajevo, a pise napustio Englesku 28.12.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja jucer slucajno kliknu na "confirm delivery" na artiklu koji nije jos dosao a nema ni nikakvog tracking broja
    odmah sam im poslao mail sa brojem narudzbe da objasnim situaciju,do sada se niko nije javio...nadam se da ce artikal doci i da se nece nigdje zagubiti :D
     
  7. extibo

    extibo Komšija

    DHL, no ne u fullu, preuzima lokalna kada paket dodje u BiH. U najboljem slucaju paket dodje za 4 dana iz US ovakvom kombinacijom, uz samostalno kupljenje paketa.

    Royal mail izbjegavati po mogucnosti od decembra do kraja godine, budu bas pretrpani, a ocito nemaju kapaciteta da se nose tek tako.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    Meni neki dan stigao paket koji je putovao čitava 134 dana, iz nekog razloga je umjesto u Bosnu otisao u Kolumbiju i tamo se kiselio nekoliko mjeseci a kad je dosao vlazan karton je toliko smrdio da opisati ne mogu ali sto je najbitnije sve doslo neosteceno i uredno radi. Koga zanima kud je sve lutao ovo mu je tracking broj: RV140860907CN

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Eldorado, Alibegovic and dams82 like this.
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa vidi moj traking iznad sta mi kinezi rade sa posiljkom hahahaha

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koja su pravila kad se u Njemackoj narucuje sa Aliexpressa? Limit na carinu, porez? Valjda neki selleri imaju EU skladista?
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Znam samo da je do 22€ bez carine.

    Šta će ti ovdje ali kad imaš Amazon.
     
    Last edited: Jan 13, 2020
    Stevie_Ray likes this.
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

    nisam s ali narucivao ali znam za gearbest.com da imaju eu skladista i mozes izabrati kod kupovine tako da ne placas carinu.
     
  13. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Tako je meni Iphone otisao u Botswanu umjesto u Bosnu..... kod mene je put trajao negdje oko 3 mjeseca..... :D
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jel još nešto stiglo u paketu? :p
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    Hahaha ma malo nekog ko brasna/praska za pecivo sta li je vec

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Poslali mi ljudi iz singapura stvarku, 10.1. danas dostavljena. To ja zovem brzom obicnom postom. Dok se kinez jos kiseli u Pekingu. Royal mail jos ne stize.

    [​IMG]

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    Picoooka and dams82 like this.
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja recimo preko AliExpress kad sam naručivao od Xiaomi official profila ili SanDisk, isto je mnooogo prije (oko 7-10dana) stizalo nego od 'obicnih' prodavača kod kojih je malo jeftiniji proizvod i free shipping, dok je kod njih nekih 2$ shipping.

    Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    dlt.
     
    Last edited: Jan 14, 2020
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jel' jos neko ceka nesto iz engleske?

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator