Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    Odgođeno za 17.09.2020. Dodatno poliranje, testiranje itd.
     
    Esh likes this.
  2. Neso

    Neso Komšija

    Cyberpunk ce biti ray tracing show off. Nista ispod 2080 se nece moci izboriti sa igrom sa ukljucenim RT. Garant cekaju da Nvidia plasira nove kartice da se mogne odigrat i na mid range GPU-ovima. Rumori su da ce Ampere dostaviti 50% perf. uplift u RT-u.
     
  3. xman

    xman Komšija

    Ne vjerujem da je RT razlog. Ma koliko ga mediji hypali ja u vecini skucajeva ne da nisam odusevljen sa RT,naprotiv. Igre ruznije ili jednostavno malo drugacije izgledaju,nikako bolje.
    Ako je "relisticnost" sjenke,sunceve zrake ili odsjaja nesto sto je bitno u igri gdje ubijas krilate demone u post-apolalipticnoj Moskvi onda ok:)
    50% bolje perf u RT ce biti premalo ako ce Cyberpunk imati vise od jedne vrste RT.
     
  4. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma eto i moje neko misljenje. RT je buducnost i izgleda fenomenalno, dok se ne vidi uzivo ne moze se objasniti, kad se vratis na igru bez toga, mnogo nedostaje. Naravno bez ikakvog DLSS-a koji je katastrofa. Ja cisto sumnjam da cemo dobiti 50% RT bez DLSS-a ili necega slicnog na novoj generaciji. Bilo bi super naravno.

    @xman probaj Control sa RT-om bez DLSS-a



    naravno ogromni faktor je i kvalitet monotora ili TV-a, o tome mnogo sve ovisi danas.
     
  5. xman

    xman Komšija

    Igrao sam vecinu igara sa RT i osim neigrivog fps-a,mracnijih mracnih dijelova i svijetlijih osvijetljenih dijelova ama bas nista mi se nije dopalo.
    Nekome se svidja i ok. Ali sve dok se moze iskljuciti i dok ne napumpava cijene hardvera meni je nebitan. Stim da je napumpavanje cijena vec tu i ako toliki skok u cijeni opravdava minorna razlika u slici i 40 fps na 1080p sa kartom od 2500km onda je buducnost koju RT donosi vec tu nazalost.
    Nadam se da RT nije ni 1% razlogom odgadjanja Cyberpunka koji ce i bez toga biti vrlo lijepa i zahtijevna igra.
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    Ja ti opet kazem da je Nvidia tj. Ampere launch razlog delay-a Cyberpunka, a ima tu i udjela AMD-a. Eto vidit ces na ljeto, mozda mjesec, dva prije launcha CP-a bit ce launch novih kartica :) Svi game developeri prijatelju moj rade rame uz rame sa Nvidiom, Intelom i AMD-om. U toj industriji ama bas nista nije slucajno. U pitanju je profit, biznis... Prije neki dan je procurio i info za Navi 23 GPU-s, 5800, 5900, 5950 XT i te kartice ce takodje biti RT capable i launch bi trebao biti negdje u veoma uskom vremenskom okviru sa Nvidiom. Krenuo je lagano shift ka Raytracingu. Nove konzole ce imati dedicated RT hardware, tako da ce i sve nadolazece igre u eri novih konzola biti radjene sa RT, logicno. Performance uplift novih kartica bi trebao biti povelik, kao u onom prelazu sa Maxwella na Pascal. Nove konzole ce da budu masinerije, pa moraju da odmaknu sa sirovim performansama.
     
    Last edited: Jan 17, 2020
  7. xman

    xman Komšija

    Ako je RT razlog sto opet kazem ne bi trebao biti onda nek nastave zajednickim snagama da ga trpaju u marketing i ubjedjuju raju da vrijedi a kolika god masinerija nova konzola bila necemo valjda povjerovati u price o 4K,RT,60 fps itd jer jedna vrsta RT u 1080p na koljena obori 2080Ti i i9 9900k sa 16GB rama. To su 4 konzole u $.
    Konzole ce imati neku manju podrsku onog RT iz Battlefielda jer je najmanje zahtijevan i realno malo ljepsi od SSR obicnog koji ne utice na fps.
    Istina to je mlada tehnologija i kada se implementiraju sve vrste RT na pravi nacin sa visokim fps igre ce imati znacajno drugaciji izgled ali od toga nas dijeli par generacija hardvera a ne par mjeseci odlaganja igre kojoj RT i ne treba jer hype oko Cyberpunka je ogroman iz bruku razloga a RT apsolutno nije jedan od njih.
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Full raytraced igre necemo vidjet zadugo jer bi to znacio fotorealizam. Za fotorealizam, po nekim prepostavkama bi trebao gpu od cca 40 TFLOP-a. RTX Titan gura oko 16 pa racunaj.
     
    Last edited: Jan 25, 2020
  9. xman

    xman Komšija

    Lose perfotmanse na XBOX su razlog odgadjanja navodno.
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Last edited: Feb 17, 2020
  11. Zer0

    Zer0 Aktivista

  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Vece su ti šanse dobiti na bingu nego na ovim giveaway promocijama.
     
  13. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ne ucestvujem ja u takvim stvarima, nego ako je nekome zanimljivo.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma naravno, vec onako kazem. Kada youtuber ima promociju, koji ima vise pregleda nego BiH stanovnika, onda je lakse igrati nasu lutriju, hehe.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Meni izgleda super. Nisam preigrao igru u gušt od Witchera 3, ovo čekam. Mozda se malo i obnovim u GPU/CPU pogledu :D
     
    Neso likes this.
  17. Neso

    Neso Komšija

    Ovo bas treba odigrat na jakoj masini, da se covjek izmeraka.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Delayed to November 19
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pff...... bas su razvukli dazum izlaska.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    @Neso je li ovo znači da su Nvidia i AMD karte odgođene za novembar? :D